Zikir çift taraflı kesen kılıçtır

Zikir çift taraflı kesen kılıçtır

zikir-cift-tarafli-keser-kilictir

human46-1Hocam Selamun aleyküm.

Hocam gözlerimi kapatınca karşıdan kendi gözlerimi görüyorum sanırım ben. Şimdi de dinlenmek için yattım yine oldu.

faviconHarika… maşaallah barikallah. Rabbimiz teala öylece aralıksız bize, bizim gözlerimizle bakıp duruyor. Görüp duruyor, duyup duruyor.

human46-1Tövbe Yarabbi Allahım affet

favicon

Nefis buna rağmen gafletle rabbini unutup kusurlar yapıyor, günahlar işleyebiliyor. Namaz ve düzenli zikir; nefsin bu gafletten uyandırılması içindir. Rabbiyle uyum içinde, rıza ile yaşamak ve cennet cemalini celbetmek için yapılır.

human46-1Bir de bugün neredeyse sürekli iki kürek kemiği arası ve sağ kürek kemiğinden ihtilaç alıyorum hocam. Uzun zamandır olmuyordu. Hocam İnş. Düzene gireceğim.

favicon

İki kürek kemiğinin ortası efendimizin nübüvvet mührünün olduğu yerdir. Karşılığı Allah’a yolculuğunda terfi etmek,teali etmektir. Sağ kürek kemiği ihtilacı ise rahmet yağmasına müjdedir. Bulunduğun mevkiye rahmet yağacak demektir.

human46-1Allah razı olsun canım hocam… Hep müjdeleyici oldunuz bana. Ellerinizden öperim…

faviconİşte ilmullah böyle bir rehberin himmeti ile öğrenilir. Rehbersizin rehberi şeytandır diye bu sebeple söylediler. Rehber olmayınca emniyet içinde doğru zikir yapılamaz. Zakir yaşadıklarından ibret alarak sakınamaz, cesaret alamaz,bilgisizliği  bir sonra hangi ayeti veya esmayı okuması gerektiğini tespit edemez, hatalı bir  esma okuyarak elde ettiği mertebeyi kaybedebilir…Hatta hangi esmaların celali hangilerinin cemlai olduğunu bile bilemez.”hayır zannıyle şerre dua eder”.kur’an ayetidir. sık sık celali esma okunmaz diye bu sebeple uyarıyoruz…Zikir iki taraflı keser kılıçtır. Kullanmasını bilmeyeni keser.selam es selame

Paylaş

Zikir çift taraflı kesen kılıçtır” için bir yorum

  • 1 Mart 2018 tarihinde, saat 18:21
    Permalink

    Ben de öğretmenim. Ya darr zikrini çekmek beni tereddüte düşürüyordu. Sizi Allah karşıma çıkardı. O dediğiniz linki tıkladım ama açmadı.bana yardım eder misiniz? Nasıl başlamalıyım? Ya darr zikri çekilmemeliymiş. Ne yapmalıyım? İnşalllah görürsünüz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir