Sevr’de ağladım (O bir melek 7)

26.05.2021
570
Sevr’de ağladım (O bir melek 7)

Sevr’de ağladım

İnşallah sebep olur birilerine. Tavafa giderken kırk günlük orucun bitmesine üç gün kaldığını fark ettim. Hüzünlendim, oruçtan ayrılacağım için. Ve o an manaya bir şey düştü yine. Nefsim de üzülüyordu. Nefsimin de suretini gördüm.

-Maşallah Barikallah… Rabbim ecrini gani sıfatıyla verir inşaallah. Gençliğimin oruçlarını hatırlattın bana. Nefsimin teslim olup tam yassıldığı oruçlarımı. İftar öncesi hüzünlerimi hatırlattın. Senin vasıtanla o mekânlar ve mekânların ehlinin cümlesine, ölüsüne dirisine selam olsun… Keşke bir yakınımdan gitmiş olsaydın da bir damla gözyaşımı oralara götürüp serpseydin. Belki çağrılırdım. Yahut o bir damla gözyaşı hatırına affedilir, hacı sayılırdım. Selam üzerine olsun kız, Rabbim nereden de tanıştırdı bu piri fani ile seni. Seninle oraları gezdim tozudum sanki…25 yaşımdaki Mekke Medine aşkına yeniden tutuldum sanki. Aman Allah’ım aradan tamı tamına kırk yıl geçti unutuldum sanki çağrılmayı çağrılmayı. O zaman devlet izin vermedi gidemedim, ya şimdi. Ya şimdi sebebini diyemedim, bilemedim. Selam es selame

-Bazen insan özlemle de imtihan olur hocam. Gelmeniz için dua edeceğim. Siz bunları hissedip yaşıyorsanız ruhen zaten buradasınızdır. Bizler göremesek de. Allah bedenen de getirir inşallah.

-İnşaallah. Allah razı olsun. Hayırlı sabahlar. Selam es selame

-Sol kolumdaki ağrı hala devam ediyor hocam.

-Vardır bir hikmeti. Geçer inşaallah… Rabbim sebebini öncelikle ortadan kaldırsın, affetsin ve ardından şifasını versin. Sağ elini ağrıyan yerine koy ve ‘’ya şafi yüzidül şifa-i fil hayati’’ diye oku. Dokuz kere veya on dokuz kere sonra da mesh ederek sol elinden çık. Selam es selame.

-Mesh ederek sol elinden çıkmak nasıl oluyor anlayamadım hocam. 

-Ağrıyan yer diyelim ki kolun dirsekle boyun arası tut orayı oku oku ve elini kaldırmadan mesh ederek eline kadar bastırarak in ve en son sol elini mesh ederek çık.

-Anladım. Bugün birşey daha oldu. Bir mescitte namaz kılıyordum. Ayaklarımın kenarındaki enerji göründü. Mor ışıktı. Mor en iyisiydi galiba. Dünya gözüm kapandı da gözlerim açıkken iki kaşın arasındaki üçüncü gözle görmeye başladım. Başka bir boyuttu besbelli. Her yerde ışıklar vardı… Her yer nurdu. Hep böyleydi. Hamd olsun.

-MaşaAllah barikallah. Daha çok şeyler yaşayacağız birlikte. Henüz işin başındayız. İnşaallah o nuru da ya yeşil yahut beyaza tevil edeceğiz. Ama buna zaman var. Çok çalışmamız lazım. Hele oradaki görevleri bir tamamla. Görelim Mevla neyler… Selam es selame

-Şu iki gündür zikri çekesim gelmiyor. Hatta bugün kendimi zorladım çekmek için. Normalde dilimden düşürmüyor, tesbih elimde geziyorum. Belki bir vakitte dört yüz beş yüz kere çekiyorum. Tavafta iken çekiyorum. Ama bir tıkanıklık oldu. İki gündür de zikir yetmiyormuş gibi, bünyeme hafif kalıyormuş gibi hissediyorum. Ne ola ki hocam?

-Selam es selame doygunluk, gına geldiyse iş tamamdır. Artık yeter deniliyordur. Değiştirebiliriz.

-Kırk gün dolmadı defter sağdan verilmedi Ama. Bugün 21.gün.

-İnşaallah devam ediyorsun…21 gün ilk dönemeçtir. Umarım bir işaret alırsın.

-Allah in izniyle hocam. Sağ defter verilecektir değil mi hocam? Bu manada mı rüyada mı veriliyor? Bir de rüyalarımı hatırlamıyorum hiç. Ve ihtilaç yaptım. Sol kolumdaki gitti. Şimdi sol omuz başladı. Oraya da ihtilaç (efal) yaptım. Lakin şiddetli bir ağrı var. Geçmedi.

-O kolundaki de geçer inşaallah. Sağ önünden rüyada veya keşifte, ya bir kitap yahut temiz bir kâğıt sayfa benzeri alacaksın inşaallah. O geçmişini sildik. Şimdi yeniden yola koyul artık daha dikkatli ol demek olacak. Biz de daha başka yardımlar talep edeceğiz inşaallah. Gelecek güzel gelecek. Hadi gülümse. Gülümse ki bize de bulaşsın. Gözlerini kapat da bir öpücük konduralım. Sürekli gülsün o öz gayb âlemine şahitlik eden gözlerin. Selam es selame

-Bugün Hıra, Arafat, Sevr Dağlarını ziyarete gittik. Sevr de ağladım. Tutamadım kendimi. “Senin çektiğinin yanında bizimki nedir ya Rasulallah” dedim. Her adımda ayrı ayrı güzel kokular var. Amber kokuyor. Arafat da dua ettim. Havva yı Âdemine kavuşturduğun gibi beni de cemaline ulaştıracak, cennetine girmeme vesile olacak, rahman sıfatını layıkıyla taşıyacak kâmil bir erkekle, nurumla bir araya getir, karşılaştır diye. Hıra ya gittik sonra. Bir şey sezdim lakin sır mıdır bilemedim hocam. Resimlerini size atacağım. Hıra bildiğiniz nur topu gibi duruyor. Bebeklere söylenen kavram buradan beri geliyor galiba. Hifa’nın etrafına baktım. Daha yüksek bir dağ var mı diye yok. Karşısında bir dağ var. Ama farklı yapıda bir dağ. Bir diğer tarafında ise Kâbe nin yanına yapılan o büyük saat. Sağıma baktım soluma baktım. Ama bakan da ben değildim yine. Yokluğa girmiş gibiydim. Bu üç yer tam bir üçgen oluşturuyor. Üçgen şekli yani. Ki üçgen manada rahman ve rahimi temsil ediyor diye biliyorum. Üç yerin resimlerini de şimdi atıyorum izninizle. Saati çekmemişim ama bilirsiniz. Kabe’de en yüksek yer.

Yayınlanma tarihi: 13 Nis 2017, 20:35

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X