Seni Almaya Geldik Dediler

14.04.2020
55
Seni Almaya Geldik Dediler

Seni Almaya Geldik Dediler

*Babam; Hızır As, İbrahim bin Ethem, Dâvud-u Tai Sırrı Sakati, Abdülhakim-İ Horasani ve Abdullah Dehlevî ve Hazin Sultan diye bir dede. Kitaptaki mübarekler. Hani dün hatırlayamadığım Size selam söyleyen Allah dostları bunlardı… Çok güzellerdi. Gülümseyerek söylemişlerdi selamlarını. Bu arada kitabı bir kardeşe vermiştim okusun diye. Aldım mübareklerin isimleri için, çok mahcup oldum size çünkü. Parka geldik az evvel emanetlerle. Besmele çektim isimleri arayacağım. Kitabın sayfaları açılı açılıverdi sanki biri sayfaları çevirircesine. En ufak bir esinti yok. Önce hayret, ardından hayranlık. Ve klasik tepkim☺️Allahû Ekber! Hoop isimlerin olduğu sayfa önümde.
Ey azametine kurban olduğum! Babam ne kıymetlisin ki indinde cümle âlem seferber! Sizi seviyorum canım babam! Sizi seviyorum Zülfikar kardeşler! Deccal de öldü ya keyfime diyecek yok. İmam Muhammed Zülfikar’ım selam olsun, tüm emeklerin için, Allah senden ve babamdan razı olsun… Zaferimiz mübarek olsun!  ‘’Gökler değişmedikçe yerler değişmez’’. Haklısın babam yeryüzüne tecellisi nasıl inecek acep! Allahu Ekber! ????
أَلَآ إِنَّ أَوْلِيَآءَ ٱللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
E lâ inne evlîyâ allâhi lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn(yahzenûne). Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de.
ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ وَكَانُوا۟ يَتَّقُونَ
Ellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne). Onlar iman etmiş ve Allah’a karşı gelmekten sakınmış olanlardır.
لَهُمُ ٱلْبُشْرَىٰ فِى ٱلْحَيَوٰةِ ٱلدُّنْيَا وَفِى ٱلْءَاخِرَةِ ۚ لَا تَبْدِيلَ لِكَلِمَٰتِ ٱللَّهِ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ ٱلْفَوْزُ ٱلْعَظِيمُ Lehumul buşrâ fîl hayâtid dunyâ ve fîl âhıreh(âhıreti), lâ tebdîle li kelimâtillâh(kelimâtillâhi), zâlike huvel fevzul azîm(azîmu). Dünya hayatında da, ahirette de onlar için müjde vardır. Allah’ın sözlerinde hiçbir değişme yoktur. İşte bu büyük başarıdır.
Yunus suresi 62 63 64 babam. Arif Akdaş isimli yazarın Afraze isimli kitabını okuyordum. Bu ayete gelince sizi anımsadım. 19 TEM 2019 00:49
 
-Selam es selame azizem…bir kere daha aleykümselam, aleykümselam, aleykümselam diyorum o mübareklerin selamını alıyor, onlara da yeniden Selamün aleyküm diyerek selamlıyorum. Rabbim şanlarını, izzetlerini, nurlarını artısın. Onların da bayramları mübarek olsun. Sana da teşekkür ederim. Selam es selame
 
*Es selamünaleyküm babam. Her gün karnını doyurduğum teyzenin selamı var size. Fussilet suresini okuduk bugün. O sırada siz, İmam Muhammed kardeşim, Zülfikar kardeşler, Abdülkadir Geylani ve 3 ler 5 ler 7 ler 40 lar.herkes gelmiş. Siz abdest alıyormuşsunuz. Allah ne muradı varsa Sibel’in versin diye dua etmişsiniz. Ayrıca o Kabalacılarla ilgili gördüğüm rüyadan sonra kalbimin olduğu yerde bir sertlikten bahsetmiştim size. Kalın sunta tahta gibi bir şey yerleştirmişler oraya. Onlar sana zarar vermek için dedi. Babam o günden bu yana tüm ibadetlerim aşksız, şevksiz, yavan. Bunları babam olarak bilin, istedim.
 
*Es selamünaleyküm. Yarım saat önce teheccüd için kalkınca korkunç bir ağırlıkla az daha uyuyayım diye uzandım. Hemen daldım. Sanki saçımı biri eline dolamış kafam geriye doğru çekilmeye başladı. Sonra omuzlarımdan tuttular ve bacaklarımdan, aynı anda tüm vücudumdan çektiler. Korktum, gözlerimi açtım ve bir mücadele başladı. Seni almaya geldik dediler. Güçlükle çocuklarımın ortasına geçtim, yanlarına uzanmıştım. Birlikte uyuyoruz her zaman, biz. Yüksek sesle Ayetel Kürsi okumaya başladım. Kızım ve oğlum uyuyorlar. Birden Kuran okumaya başladılar, gülümseyerek, neşeyle babam. Bu sırada benim mücadele devam. Tüm vücudum havaya kalktı, zorla çocukların ortasına havadan indim, yoruldum. Size seslenmeye başladım ve İmam Muhammed kardeşe…
Ne olduğunu anlamıyorum, bana yardım edin diye seslendim. Bu sırada çocuklar ellerini ve ayaklarını hızla hareket ettirmeye başladılar, ama uyuyorlar. Derken siz geldiniz ve sanırım arkanızda ki İmam Muhammed kardeşti. Sakinleşti ortalık, dinginleşti. Çocukların okuduklarını anımsamıyorum şu an, Ancak aynı anda aynı hareketleri yapmaları çok şaşırtıcı idi. Allah’ım sen nelere kadirsin. Sana hayranım dedim. Çocuklar mutlu çok mutlulardı.
 
-Selam es selame Sibelcan, maşallah barikallah.
 
*Anlamadım hiç bir şey babam.
 
-Yaşadıkların senin bilincine kaydedildi. Zamanla anlayacaksın.
 
*Babam yataktan gerçekten yükseldim. Uyanık olarak.
 
-Yazdıklarını yeniden okusan bile çok şey anlayacaksın. Allah her şeye kaadirdir.
 
*Amenna ve saddakna.
 
-Beyninin sınırlarını yık, darmadağın olsun, sonra yaşadıklarınla, kalbine nakşedilenlerle, gönlündeki nurla o beynini reset et, yeniden programla. Beynin zarından ibaret olan dünyalıkları bir perde bil ve derinlere in orada geçişi geleceği rabbimizi bulacaksın. İmdad hocam der demez sana imdad eden bu fakirin cismi latifine bürünmüş rabbimizden başkası değildir.
 
*Elhamdülillah.
 
-Kuran buyurdu; habibim de ki; ben de sizin gibi bir beşerim. Ancak rabbimin izni kadar söz söyler, uyarır, sevindiririm. Seni ve Zülfikar kardeşlerini bir araya getiren ve şu yaşadıklarımızı yaşatan rabbime hamdolsun. Seçilmişlersiniz, gelecek sizin yetişip gelmenizi bin yıllardır bekliyor.
 
*Evet, babam elhamdülillah…
 
 -Rabbimiz ne kadar coşkulu kerametler yaşatıyor, her biriniz görüyor, yaşıyor, şehadet ediyorsunuz.
 
*Babam olayları yaşarken çocuklar, ‘’gelecek çok güzel gelecek, Hacı Ali babana söyle’’ dediler. Şimdi anımsadım.
 
-Şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi. Zülfikarların seni seviyor, hepimiz seni izninle seviyoruz. Aşk diliyoruz, zikrimizi kabul buyur. Bizi dilediğin gibi yeniden yarat ya rabbelalemiyn ve ya erhamerrahimiyn.
 
*Toprak… Su… Diye çocuklara seslenmeme rağmen duymadılar beni babam. Âmin canım babam âmin
 
-Evet, rabbimin izniyle GELECEK ÇOK GÜZEL GELECEK.
 
*Allahu Ekber!
 
-Bu umutla en karanlık günlerden, hiç umutsuzluğa düşmeden geldim, bu günlere… Elli yıl dile kolay.
 
*Eğer almaya gelenler kötülerse, İmam Muhammed kardeş dövsün onları babam☺️Elli yıl! Yarım asır! Hayranım sebatınıza.
 
Bak sizler yetişip geldiniz. Bak bayram vaktidir diye müjdelendim. Elbette şimdiden sonra çok daha güzel gelecek, o gelecek.
*Hayranım iradenize, Allah sizden razı olsun babam. Güzel babam benim.
 
-Seni benden almaya güçleri yetmez. Artık hem Muhammedcan var, hem dahaları var.
*Biliyorum…Elhamdülillah
 
-Zülfikarları gönderirim üzerlerine. Kaçmaya bile fırsat vermezler.
 
*Muhteşem olur.
 
-Kâfirlere ölüm, müminlere bayram bundan böyle. Artık tek başıma değilim. Rabbim benimle, resulullah benimle, gökler yerler benimle, Zülfikarlarım bir ordu oluşturdu. Arık yastığa başımı koyduğumda hemen uyuyorum.
 
*Babam sizi yormayayım, ibadete geçeyim, kıyamam size, şefkatle hemen cevap verdiniz. Çok şükür babam.
 
-Bir kere daha yerler gökler islam la, nuru muhammedi ile şerefleniyor. Az kaldı, az kaldı yerler gökler inleyecek, Allahu ekber nidaları ile. Dünyada duymayan canlı cansız kalmayacak, ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAK, KÂFİLER İSTEMESE DE.
*Allahu Ekber! ????
 
-Rahat ol, huzurda kal. Korkma, hüzünlenme, Allah bizimle. Uykuya yatarken Resulullah’ın ayakucuna yattığını düşün.
 
*Sizi seviyorum canım babam Düşüneyim babam.
 
-Kim sana yaklaşabilir, ayet el kürsi ile korunana, resulullah’a sığınana. Ve Zülfikar ordusu!
 
*Yaklaşamaz biiznillah!
 
-Seni bebelerinin yanına yatırıp bu kerameti sana yaşatan rabbime hamdolsun. O ne güzel mevlamızdır. Bunları yaşaman gerekiyormuş ve bu görüşme kadermiş.
 
*Hamdolsun yarattığı zerreler adedince… Evet, canım babam.
 
-Kim bilir kimin beyninde hangi şimşekler çakar da kalbe nur indirir. Hidayet bayramına sebep olur.
*Allahu âlem.
-Huzurda kal. Rabbimle kal. Tut ellerimi asla, asla bırakma. Elimden tutan resulullah ’tır, Allah’tır. Birlikte çıkalım kerevetine.
*Hürmetle ellerinizden öpüyorum tüm Zülfikar kardeşlere selam olsun. Sizin eliniz Allah’ın eli! Sizin eliniz Peygamberimin eli!
 
-İki cihanın müjdelilerisiniz sizler, inşaallah
*Bırakmam babam
 
-Vallahi doğru söz onaylanır.
 
*Allah’ın ipine sarılın. Bu ayete aşığım. Ve siz Allah ın ipisiniz.
 
-Dosdoğru söyleten rabbimizdir. O ipteyim inşaallah, bir elim de senin elini tutuyor
 
*Tutturan Allah’ıma hamdolsun.
 
-Kuran bizim rehberimiz, Resulullah liderimiz, Allah yar ve yardımcımız, tevhide ermek, cennet cemale kavuşmak hedefimiz.
 
*Hayırlı seherler babam. Yorulmayın.
 
-Hayırlı seherler. Seni bekletti rabbim, uyutmadı. Bir sevgilim gelecek konuş onunla dedi. Konuştuk şükür.
 
*Evet, canım babam, Konuştuk, Konuştu!
 
-O Allah sende… Kendini sana tanıtmak için beni görevlendirdi.
 
*Elhamdülillah
 
-Öptüm o pak alnından ve gönlünün en nurlu yerinden. Orada Allah var. Allah’ın nuru var.
 
*Elhamdülillah
 
-Herkes var, herşey var, sen bile kendi gönlünün sarayındasın. Selam es selame.
 
*Her şey var. Rabbe emanetimsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.