Parmağımda su

15.11.2018
27
Parmağımda su

Parmağımda su

Hocam, epeydir latifun zikrini yapmaktayım. Ben nöbetli çalıştığım için çok düzensiz uyuyorum. Dolayısıyla pek rüya görmem. Yarım yamalak dinlenip kalkarım. Latifun zikrini yaptığımdan buyana bir takım seğirmelerim oldu. Bir kısmını sağ devri ile savundum. Bazıları da mesela sağ ayak altımdaki, boşluk matluba muvafık, sağ kulağımın hemen üstü, saçın başladığı yer, duan kabul diyor. Böyle olunca bir sorayım dedim. İkinci zikrim olacak mı diye, yoksa aynen devam mı?
Şöyle hissediyorum; içimde bir şey kıpırdıyor. Arayış var. En doğrusunun Rabbim bilir ama selamete çıkmak için dualarımın tez zamanda olması için acaba ikinciyi verir misiniz? İyi günler dilerim.6 KASIM 13:28

-Selam es selame. Kaç gün oldu. Beratını aldın mı ki değiştirmek istiyorsun. Selam es selame.7 KASIM 10:35

*Haklısınız beraatımı alamadım. Alamadığım gibi bu dünyada da sıkıntılarım arttıkça arttı bir hafta içinde iki olumsuz haber duydum. Anladım ki ne yaparsam yapayım boş. Ben kötü, iğrenilecek bir insanım. Benim bu hayatı yaşamaya bile hakkım yok. Bir insan bu kadar mı battıkça batar. Haklısın hocam ne senden, ne rabbimden, ne bir başkasından benim bir şey istemeye, medet demeye hakkım yok. Kal sağlıcakla. PRŞ 06:15

-Selam es selame. İnsan kötü olmaz, fiilleri, sözleri davranışları kötü olabilir. O da kuran ölçüleriyledir. Herkesin bir kaderi var. Sen bizim çektiklerimize bir hafta bile dayanamazsın. Resulullah’ın as. Hayatı kolay mıydı sence. Eyüp as. Kolay mı yaşadı. İsa as kolay bir hayat mı sürdü. Ya Yunus as. ya haz. Yahya. Mübareğin başını ketiler. Zekeriya as. düşün. Hallacı mansuru ve dahalarını, dahalarını… Zikrini çekmeye devam et. Vardır bunda bir hayır demelisin. Ayet; cehennemi görmeden cennete mi gideceğiniz sanırsınız mealinde, müminleri anlatıyor. Dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir. Allah seni çok çok seviyor. O dertleri neden verdi sanırsın. Allah’ın izniyle durmak yok yola devam. Selam es selam. PZR 16:38

*Selam es selame.20:36

*Selam es selame hocam iyi akşamlar dilerim. Birkaç gündür tecrübe ettiğim bir durumu sizinle paylaşmak isterim. Önce alt çenemde hafif seğirmeler oldu. Sonra alt dudağımda çok hafiften seğirme oldu. Sonra ayağımın tepe noktası seğirdi. Kısa kısa olunca hiç önemsemedim. Ama bu gün gece teyzemin oğlu trafik kazasında öldü. Savunsaydım belki iki çocuk yetim kalmayacaktı diyor içimden bir ses. Bir seste ‘’yok canım, sen kimsin ki bunlar sana bildirilsin’ ’diyor. Size yazma sebebim şu ki: bazı yazılarınızda seğirmelerle ilgili tecrübeleri paylaşmamızı istemişsiniz. Çalışmalarınıza belki yardım eder diye… Ha bir de sol omzumda oldu ama şiddetli değildi bunlar. Size kesin diyebileceğin tecrübe ile sabit olan seğirmem dirsek seğirmeleri ki kesinlikle her defasında haber aldım. Sağda kadından solda erkekten… İyi akşamlar Allah’a emanet olun.
-Selam es selame. İşte bu aklı olana yeter değil mi. İhtilaçname doğru bilgilerle doludur.

*Elbette öyle sizi de böyle bulmadım mı? Ama ben kimim ki diyor insan bir yandan.

-Eğer savunma yapsaydın ve başarılı olsaydın, yani tam zamanında savunsaydın o kaza-i ölüm önlenecekti. Sana o haberler sadece dua et, kurtar bir canı, bir malı, bir güzelliği… Yoksa şeytan sevinecek diye meleğin haber vermesiydi o haber.

*Öyle olmasaydı keşke. Ama ben kendimi hiç o kadar ciddiye almadım, hocam. Kimim ben tanısanız Emin’im sizde öyle dersiniz.

-Savunsaydın kesin olarak o eceli kaza engellenecekti ve neyi engellediğini bile bilemeyecektin. Şimdi bu bilgiyi tecrübe ettin. Bu uzak sayılan akraba sayesinde tecrübe edildi. Daha yakının da olabilirdi hatta kendi canın, evladın da olabilirdi.

*Rabbim korusun hocam. Ben hafif olunca çok önemsemedim. Hafifti.

-Şimdi Allah’ı sınama zamanı değil artık, verdiği haberlere itimat ederek, lütfedip cep telefonuna kadar giren bu ilmi bilgiyi kullanıp, can kurtarma zamandır.

*Ben sarsılır gibi itildiğimi bilirim. Korkuyla gözü açtığımı, onu bile yeni analiz ettim.

-İhtilacın kısa süreli ve hafif oluşu acının da hafif olacağı anlamına gelir.

*Evet. Acım hafifti, iki sabiyi gözü yaşlı görene kadar.

-Seni kapalı gurubumuza davet ettim. Daha ileri sırlar paylaşıyoruz. Ancak oradan sır çıkarmak haram. Kendi keşiflerini de çevrene anlatma ki sır verilmeye devam etsin.

*Teşekkürler. Tamam hocam. Minnettarım. Ben böyle bir hata yaptım, sır verdim.

-Son zikrin neydi?

*Ben daha ilk zikrimdeyim. Geçmişte şöyle bir şey oldu; Ben dua ve zikir sırasında yanımda bir bardak su bulundururum. Duaya dalmışım, gözü yaşlı medet yarabbi derken, elim dizimde, sonra ellerimi Sema’ya kaldırdım. Sağ elimin şehadet parmağımda bir damla su… Ne gördüğüme inandım ne yaşadığıma… Duayı kestim, emin olmak, için hakikaten su… Ve hata ettim arkadaşıma anlattım.

-Artık anlatmazsın.

*Evet. Zikrime devam mı?

-Tövbe et ve bir daha asla benden başkasına anlatma. Yaşadığını örnek kabul edersem ben isim vermeden paylaşırım. Maksadın insanlara yardımsa gerçek olur. Keramet ise nefsidir. Ve derece kaybettirir.
<selamünkavlemmirrabbirahiym> AYETİNİ OKU. Değiştiriyorum Allah’ın izniyle, artık yeni zikrin bu ayettir. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

*Tamam, ben öyle çok sık yaşamam dedim ya ben kendine faydası olmayan zavallı… Tamam, teşekkür ediyorum. Diğerini hiç mi yapmayacak.

-Yap… Namaz sonları yapacağın bu ayettir. Öncekini bir hata yaptığında oku.

*Vaktinizi almak istemiyorum, çok severim bu ayeti..

-Günlük 818 den az olmayacak.

*Tevafuk..
-Tamam… Selam es selame.
????????????????????????????
Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.