Salavat-ı Fatih Duası

30.04.2021
230
Salavat-ı Fatih Duası

Salavat-ı Fatih Duası

Dua Kategorimizde günün Duası ” Salavat-ı Fatih Duası “ Türkçesi ve Arapçası ile aşağıdadır, Allah dualar ınızı kabul etsin.

Salavat-I Fatihi Oku (Türkçe/arapça): Salavatı Fatihi Duasının Faziletleri Nelerdir? Salavat-ı fatih nedir? Salavat-ı fatih nerelerde okunur? Salavat-ı fatih okumanın faziletleri nelerdir? Salavatı fatih Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı nasıldır? sizler için derledik.

Salavatı Fatih Arapçası

اَللّٰهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلٰى سَــيِّــدِنَا مُحَمَّدِ ۨالْفَاتِحِ لِمَا اُغْلِقَ وَالْخَاتِمِ لِمَا سَبَقَ نَاصِرِ الْحَقِّ بِالْحَـقِّ وَالْهَادِى اِلٰى صِرَاطِكَ الْمُسْتَقِيمِ وَعَلٰى اٰلِه۪ وَاَصْحَابِه۪ حَقَّ قَدْرِه۪ وَمِقْدَارِهِ الْعَظِيمِ

Salavatı Fatih Arapça Okunuşu

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym

Salavat-ı Fatih Manası

Allahım! Kapalılıkları açan, geçmişe son veren, hakka hakikatla destek olan, mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadr ü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl.

Salavat-ı Fatih Fazileti ve sırları

Yüzyirmi bin salavat-ı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz(s.a.v.) tarafından bildirilmiştir.

Salavat-ı Fatih Hikmeti

* Bu salavat-ı şerife okuyanı cehennem ateşinden korur.
* Kırk gün okuyanın tevbesi kabul edilir günahları bağışlanır.
* Her kim bu salavatı Perşembe veya Cuma veya pazartesi gecesi bin defa okursa

Resulullah (s.a.v) efendimiz ile uyanık halde buluşur. Ancak bu dört rekat namazın ardından okunmalı, Bu namazın birinci rekatında üç kere kadir süresi, ikinci rekatında üç kere zelzele süresi, üçüncü rekatında üç kere Kafirun süresi, dördüncü rekatında da üçer kere mu’avvizeteyn (Felak ve Nas sureleri) kıraat edilmelidir.

* Ayrıca bu salavat hakkında yine 120,000 salavatı şerife gücünde olduğu mana aleminde peygamberimiz s.a.v tarafından bildirilmiştir.

Salavat-ı Fatih PDF İNDİR

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X