Boğazıma çökenler, hakları olan bir şeyi ister gibiydiler – Safiye’ye Mektuplar 34

20.06.2020
387
Boğazıma çökenler, hakları olan bir şeyi ister gibiydiler – Safiye’ye Mektuplar 34

Boğazıma çökenler, hakları olan bir şeyi ister gibiydiler

Hayırlı akşamlar hocam.
Nasılsınız? umarım iyisinizdir.
Hocam bugün sabah namazına kalkamadım. Öğle namazını kıldım ve sabahı da kaza ettim. Ama sonra ne olduysa bütün gün miskin kediler gibiydim. Hep bir şeylerle uğraştım şuurlu şuursuz. Sonra ikindi ve akşamda gitti. Onları da vaktinde kılamadım. Namaz kılmaya karar verdiğim andan itibaren ara sıra sabahı kaçırıyordum ama diğer vakitleri atlamazdım. Neyse ki kaçırdığım vakitleri kaza edebildim. Az önce yatsıyı da kıldım. Ama huzursuz oldum hocam bütün gün. Sanki boğazıma çökmüş birileri de canımı ya da malımı ister gibiydi. Sanki bu boğazıma çökenler, hakları olan bir şeyi ister gibiydiler.

Tesbihimi de çekmedim bütün gün belki onunda etkisi oldu. Ama yatsının peşinden onu da tamamladım. Allah affetsin kılmadığım ve kazaya bıraktığım namazlarımı ve bana büyük bir iştah versin ibadet, özellikle de namaz konusunda.

merhaba

Hayırlı sabahlar Safiye,

İsrail’in yaptığı vahşetten dolayı kendimi çok kötü hissettim bilgisayar başına geçemedim. Bütün günüm berbat geçti. Ben de namazlarımı bile vaktinde kılamadım. Dolayısıyla mektubuna cevabım gecikti. Namazı vaktinde kılamaman nasıl ruhsal dengeni bozmuş, fark etmişsin. Bunu yapmamalısın. Hiç olmazsa zikrini tamamlayıncaya kadar, hiç bir vakti kaçırmamalısın. Nekahet döneminde iken kendisini yıpratan hasta gibi düşün. Tam kurtulmaya yüz tutmuşken yeniden hastalanmana sebep olacak bir davranışa benzer. Sabret ve düzenli zikir yapmaya devam et. Nefsine yenilme. Sabah namazını da kaçırmamaya özen göster. Bir vakte taviz alan nefis ve şeytan, hemen ikincisine saldırır. Zamanla tamamını terk ettirir. Buna izin verme lütfen. Allah’la yaptığın bir akit olarak düşün ve yeminini bozmaktan kork. Rabbim yardımcın olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.