Safiye’ye Mektuplar 24 Sahip olduklarına sarılsa, eşine sarılsa keşke

06.06.2020
657
Safiye’ye Mektuplar 24 Sahip olduklarına sarılsa, eşine sarılsa keşke

Sahip olduklarına sarılsa, eşine sarılsa keşke !

Hayırlı günler hocam.

Hamdiye ne güzel şeyler yazmış, ne büyük samimiyet ve sevgi ile. Ona çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla onun da birçok sorunu var ve boşanmak üzere. Öyle çok üzüldüm ki. Boşanmak çözüm değil ki. Eşinin çocuklarının yanında olup yuvasını bir arada tutabilse keşke. Üç günlük dünya hocam, bugün nefes alıyoruz ama yarın ne olur bilemiyoruz. Şu üç günlük dünyada gereği var mı hocam bunların. Sahip olduklarına sarılsa, eşine sarılsa keşke. Elbette şartları bilmiyoruz ama içimden güzel şeyler dilemek geçti.

Sevdiğim genç ile ilk görüşmemizde, bana evlenme teklifi ettikten sonra birşeyin sözünü almak istedi benden. Dedi ki; Rabbim bilir, eğer evlendikten sonra ben senden önce ölürsem, yaşın ne olursa olsun, şartların ne olursa olsun kimse ile evlenme sakın. Senden bunu istiyorum. Bu benim için önemli. Eğer benden sonra evlenirsen hakkımı helal etmem. Boşanmaya gelince bizde öyle birşey yok. Allah korusun, diyelim ki anlaşamadık, yatağımı ayırırım ama seni yine bırakmam. Aynı şekilde Allah korusun sana bir şey olsa, ben de asla evlenmem. dedi.

Aslında bu söyledikleri çok hoşuma gitti. Nedenini sormadım ama bunları ahiret âlemindeki durumumuza dayandırdığını sanıyorum. Bilemiyorum açıkçası. Ama güzel şeylerdi duyduğum.

Hamdiye boşanmak çözüm değil, sarıl, sahip çık. Yalnız bir kadın… Çok zor emin ol.

Hocam dün akşam iki kız arkadaşımla görüştüm. Sevinçliyim mutluyum ya paylaşmak istedim. Sevdiğim gençten, daha doğrusu evlenecek olmamdan bahsettim. Bir tanesi öyle çok sevindi ki, çok güzel dileklerde dualarda bulundu. Ama bir diğeri çok karamsardı.
Bütün olumsuzlukları sıraladı. Kendine göre olumsuzlukları. Yoksa gerçekten hocam sevdiğim gence baktığımda, dışarıdan bir göz ile hiç bir kötü huyu, hiç bir kötü hali yok. Bu kadar fazlasını beklemiyordum, şaşkınlığım ondan birazda. Şükürler olsun Rabbim.

Arkadaşımın bu karamsar olumsuz sözleri canımı sıktı. Neden mi? dedim ki ben böyle biriyle mi arkadaşlık etmişim, bunca zaman. Üzüntüme sevinen, sevincime üzülen bir arkadaş. Fesatlığı yüzünden okunuyordu. Çok rahatsız oldum. Ama Allah onunda kalbine göre versin. Ne diyebilirim ki.
Evet, artık babam gibi oldunuz. Aklıma gelen, içimden geçen herşeyi yazıyorum size. Haklısınız devamını yazmalıyım bu yazının. Kurtuluşun öyküsünü okumalı insanlar. Öyle çok seviniyorum ki, başkalarının da dikkatini çektiği, insanların düşünmelerini sağladığı, tövbe ettikleri için, Allah a yaklaşmaya başladıkları için. Mektuplarımız, mektuplarınız sayesinde.
Allah a emanet olun hocam.

Hayırlı sabahlar Safiye,

Bak bu şiir, Hamdiye’nin.

Safiye
Var mısın bana abla demeğe,
Var mısın kaldığımız yerden devam etmeğe,
Bak bütün içtenliğimle uzattım ellerimi,
Tutacağın günü özlemle bekliyorum safiye.

Doya doya sarılmak hakkımız değil mi birbirimize
İnan melekler bile imrenecek, sevgimize,
Belki cennet kardeşliği yazılmış ha kaderimize,
Seni çok, çok seviyorum kardeşim, safiye.

Ablan

Hamdiye, senin ve Esra’nın mektuplarıyla aramıza dâhil olan kardeşimiz.
Onun hikâyesi de apayrı bir dram. Yardım istedi, hayhay dedik. Tavsiyelerimizi yaptık, duaları verdik, şimdi daha iyi. Kurtuluş için şeytanla savaşımız epeydir devam ediyor, çok mesafe kat ettik, inşaallah.
Onun için söylediklerinde haklısın. Bunu ona ulaştıracağım.
Sözlünün sana âşık olduğu açıkça anlaşılıyor. Bu sana dualarının sonucu verilmiş bir armağan. Olumsuzlukları aklına getirme. Bugün yaşadıkların birkaç ay önce dualarında olan dilekler değil mi. Öyleyse keyiflerine şeytanın pislik atmasına izin verme. O olumsuzlukları sıralayan arkadaşından da uzak dur. O hasetinden öyle konuşmuş, şeytan kendisi sana yaklaşamayınca onun ağzından huzur bozmak istemiş.
Keyfine bak. Sözlünü hoşnut et. Habersiz ve sevgisiz bırakma. Asker ocağı değerleri açığa çıkaran bir kutsal ocak. Hem tam bir erkek olarak, hem de sana karşı sevgisi, değerbilirliği büyümüş olarak dönecektir. Kendini daha olgun, daha âşık bir erkeğe hazırla.

Dini bilgilerini artırmaya, ibadetlerine özen göstermeye bak. Bir de yazmaya devam et. Acılar içinde kıvrananlara umut ışığı olmaya çalış. İlk mektuplarımızda dediklerimizi şimdi gerçekleştirme zamanı.

Kur’an-ı Kerimin mealini başucu kitabı yapmalısın. Allah’la konuşmaktan kendini mahrum etme. Birkaç ayetle ben başlatayım sen sürekli hale getir.
Huzurda kal, Allah ve resulü seninle olsun.

AYETLERDEN SEÇMELER-1

‘Ey iman edenler;
Allah’a ve peygamber’e
hainlik etmeyin;
Ki;
Bile bile
kendi emanetlerinize de
hainlik etmiş olursunuz.’ 8/27

Mazeretiniz mi var !!!

‘Bilmiş olun ki
Mallarınız ve evlatlarınız
Ancak birer fitnedir.
Allah katında ise
büyük mükafat vardır.’8/28

Çok zorda mısınız !!!?

‘Ey iman edenler;
Eğer siz Allahtan korkarsanız
O,size
İyiyi kötüden ayırıcı bir anlayış verir.
Günahlarınızı örter
Ve sizi bağışlar
Allah çok büyük lutuf sahibidir.’8 /29

Nerden mi başlamalı!

‘Muhakkak ki Allah;
Adaleti,
İyiliği ve akrabaya vermeyi emrediyor;
Zinayı, fenalıkları ve insanlara
Zulüm yapmayı yasaklıyor.
Size böylece öğüt veriyor
Ki,
Dinleyip, tutasınız.’16/90

Nasıl mı devam edeceğiz!

‘Karşılıklı sözleştiğinizde
Allah’ın ahdini tutun
Ve yeminleri sağlama bağladıktan sonra, bozmayın.
Allah’ı üzerinize kefil kılmıştınız!
Şüphesiz Allah ne yaparsanız, bilir.’16/91

Nasıl mı olmalıyız!

‘Hakiki müminler o kimselerdir ki;
Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir,
Karşılarında ayetler okunduğu vakit,
İmanlarını artırır.
Ve yalnız Rablerine tevekkül ederler.’8/2

‘ O kimseler ki;
namazlarını dosdoğru kılarlar.
Ve Kendilerine verdiğimiz rızıklardan
Hakk yolunda harcarlar’8/3

‘İşte;
Gerçek müminler bunlardır.
Onlara;
Rableri katında dereceler,.
Bir mağfiret,
Ve kıymetli rızıklar vardır.’8/4

BİR DE !

’Ey iman edenler;
Allah için;
Hakk’ı ayakta tutan,
adaletle şahitlik eden kimseler olun.
Bir kavme olan kininiz,sizi adaletsizliğe götürmesin.
adalet gösterin;
O takvaya en yakın olanıdır.
Allahtan korkun;
Çünkü, Allah
bütün yaptıklarınızdan haberdardır.’5 / 8

Amin.

merhaba hocam;

Ne güzel ayetler bunlar hocam. Tam bir öğüt. Okuyordum aslında meal. ama bir süre ara vermiştim yeniden başlayacağım. Hatim yapmak istiyorum Kuranı kerim in tamamını. Hamdiye ne güzel şeyler yazmış. Kim bilir belki bu dünyada belki ahirette karşılaşma şansımız olur.
Doğru söylüyorsunuz hocam kalbi kötü niyetle dolu olan arkadaşımdan uzak duracağım. Dün akşam sevdiğim genç aradı. Çok fazla konuşamıyoruz. Bir iki dakika sadece. Bana dedi ki; Sakın aklından kötü şeyler geçirme. Askerden gelince ne olacak, değişecek mi, ne yapacak deme. Ben kötü şeyler geçirmiyorum. Sana güveniyorum, bana güven. Her şey aynı olacak gelince.
İyi ki söyledi bunu. Zaman zaman aklıma geliyordu. Ya gelince değişirse diye. Allah ıma şükürler olsun. Bana bu güzel armağanı verdiği için. Öyle mutluyum ki hocam. Onun yüzüne bakınca boğazıma bir şey düğümleniyor, gözlerim doluyor. Allah bu sevgiyi kalbime verdiği için şükürler olsun. Bundan sonraki hayatım ve ahiretim eminim geçmişimden daha güzel olacak Allah ın izniyle.
Dilerim bütün zorda olan kardeşlerim rahata kavuşurlar huzura ererler. Rabbim bana gösterdiği merhametin aynısını hatta daha fazlasını göstersin onlara. Çirkinlikleri kötülükleri alsın yüreklerinden akıllarından amel defterlerinden ve mutlu etsin onları, çok mutlu.
Hamdiye, Esra ve diğerleri.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.