Rüyada Kedi Görmek

11.06.2020
633
Rüyada Kedi Görmek

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada misk kedisini görmek

şekil ve siması şerli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi; zevce için cefaya, evlada, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, koğuculuk yapmaya, feryad ve figan etmeye işarettir.

Rüyada kedi görmek

Rüyada Kedi görmek, zinadan meydana gelmiş ve yol kenarına atılmış babası bilinmeyen çocuğa işarettir. Bazen  kedi, söz ve şaka yapan, manasız ve akıl dışı söz söyleyerek fırıldaklık yapıp halka kendisini sevdirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatinden kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama işarettir.

Rüyada kedi görmek

Çevrenizde samimiyetsiz insanların olduğunu ve onlarla dostluk kurmanızın sizin açınızdan tehlikeli olacağını işaret eder. Yeni tanıştığınız bir kişi yüzünden çok eski bir dostunuza sırt çevireceğinize ancak daha sonradan eski dostunuzu bıraktığınız için oldukça pişman olacağınıza işaret eder.

Rüyada kedi görmenin diğer bir anlamı

evliyseniz hiç beklemediğiniz bir anda çocuk müjdesi alacağınıza işaret eder. Gelen çocuk haberi ile hanenize neşe ve mutluluk geleceğini, çocuğun eve bereket getireceğini ifade eder.

Rüyada kedi yavruları görmek

Bir rüya tabircisine göre ikiyüzlü bir kadını temsil eder. Sosyal çevrenizde tanışacağınız birinin sonradan riyakâr biri olduğunu öğreneceğinizi ve bu kişi ile bir daha kesinlikle görüşmeyeceğinizi ifade eder.

Rüyada kedi yavrusu sevmek

ise rüya sahibinin çocuk özlemini ortaya çıkarmaktadır. Bazen de rüyayı gören kişinin maddi anlamda kayıp yaşayacağına, ancak kısa sürede bu kaybı telafi edeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada kedi sevmek

farklı şekillerde yorumlanmıştır. Yeni bir işe başlamadan önce akıl danışacağınız kişiyi çok dikkatli seçeceğinizi ve iki kere düşünüp bir kez adım atacağınızı ifade eder. Rüyada beyaz kedi sevmek, bile isteye düşmanla dost olmaya çalışacağınızı ve bunun sizin başınıza bin türlü belalar açacağını rivayet eder.

Rüyada ölü kedi görmek

rüyayı gören kişinin, kendisine ayak bağı olan birisinden kurtulması sayesinde zenginliğe, mutluluğa ve rahat bir yaşama kavuşacağına alamet eder. Bolluk bereket içinde geçecek bir ömre işaret eder.

Rüyada ölü kara kedi görmek

büyük uğraşlar vererek işlerin aksamasına sebep olan bir kişinin, deyim yerindeyse kendi kurduğu tuzağa düşeceğine ve pişmanlığından ötürü gelip af dileyeceğine yorumlanır.

Rüyada ölü kedi görmek ne anlama gelir, kişinin şansının döneceğine, attığı her adımın kendisine yeni bir makam kazandıracağına, sevdiği kişinin ilgisine mazhar olacağına, yoksul ve yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatacağına ve yolunun her daim açık olacağına delalet eder.

Rüyada ölü kedi görmek nedir

uzun yıllar başka başka kişilerin işlerinde çalışan rüya sahibinin, bu esaretten kurtulacağı, her zaman düşlediği ve tenceresini kaynatacak kadar kazanç getirecek bir iş kuracağı ve bu işin ona istediğinden çok daha fazla para getireceği anlamına gelir.

Rüyada ölü kedi görmek ne demek

huzur, sevinç ve ferahlık olarak yorumlanır. Epey bir zamandan beri ara verilmiş olan gönül işlerine geri dönmeye, yakın çevreden ahbap olunan bir kişi ile bir ilişkiye başlamaya, aile büyüklerinin iyi dileklerini ve hayır dualarını almaya ve yere daha sağlam basar duruma gelmeye yorulur.

Rüyada ölü kedi görmek

akılda fiyasko olarak yer eden olayları geride bırakmaya, yeni denizlere yol almaya, içinde bulunulan gafletten ve özgüven eksikliğinden kurtulmaya, para kazanma ve yeni bir hayat kurma konusunda yeni bir yola girmeye işarettir.

Rüyada ölü kedi görmek İslami rüya tabirleri

hastalıkların ve sorunların Allah’ın izniyle geride kalacağına ve uzun bir süreden beri devam eden sıkıntıların sona ereceğine alamet eder.

Rüyada kedi saldırması

etrafınızda size baskı kuran insanların varlığına işaret eder. Hayatınızda ne yapıp yapmamanızın gerektiğini söyleyen çok fazla insan olacağına ve en sonunda baskılardan sıkılıp, kendinizi özgür hissedeceğiniz bir yere taşınacağınıza delalet eder.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada dişi kedi görmek, koruma ve evdeki hizmetçiye yorumlanır. Dişi kedi rüyada, insandan bir şey kaçırırsa, o insana borç ve tazminat gibi bir şey lazım gelir. Veya birtakım hırsız olan çocuklara yahut kendi malını tasarruf etmekten men edecek bir borçlunun mihnet ve sıkıntısına müptela olur.

Eğer görülen dişi kedi, uslu duruyorsa kendisinde rahatlık ve ferahlık bulunan bir şeye; eğer vahşî ve ziyankâr bir kedi ise, kendisinde sıkıntı ve meşakkat bulunan bir şeye delalet eder.

Rüyada Erkek Kedi Görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: Erkek kediyi rüyada görmek şu şekilde de tabir olunur:

  • Hanım için zulüm,
  • Çocuk,
  • Hasımlık,
  • Hırsızlık,
  • Zina,
  • Gıybet.

Rüyada erkek kedi görmek

Kitap ve hesap defterine ve bazen de gayri meşru yoldan olan ya da babası bilinmeyen ve bir yere bırakılmış evlada işaret eder.

Bir başka rivayete göre de: 

Erkek kedi, sözle şakalaşan ve sevimli hareketleriyle kendini insanlara sevdiren ve bununla beraber eşyaya gizlice bakıp imkan buldukça orayı burayı kurcalayan bir kimseye işaret eder. Bu konuyla ilgili bazı tabirler “Kedi” maddesinde geçmiştir.

Bir başka tabire göre de:

Rüyada bir kadının erkek kedi görmesi, dert ve üzüntüye düşeceğine veya haram işlediğine bu nedenden dolayı da günaha delalet eder.

Rüyada Kedi Isırması Görmek

Erkek Kedinin Isırmasını Görmek

Bir kimse rüyasında kendisini erkek bir kedinin ısırdığını veya tırmaladığını görürse, o kimsenin bir rahatsızlık geçireceğine delalet eder. Kedi vahşi veya yabani ise sonucu daha da etkili olur.

Dişi Kedinin Isırmasını Görmek

Rüyada ısıran kedi dişi ve ev kedisi ise, rüyayı gören kişinin daha mutlu ve huzurlu bir sene yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Eti Yemek

Rüyada kedi eti yediğini görmek, sihirbazlık öğreneceğinize işaret eder.

Rüyada Kedi Kesmek

Bu rüya adil olmaya veya dünyanın dengesinin bozulacağına delalet eder. Bazen de düşmanlara üstün gelmeye delalettir. Bazı kimselere göre kedi görmek, çocuğunu eğitme konusunda çok azimli bir anneye delalet eder.

Rüyada kedi kestiğini, öldürdüğünü ya da yakaladığını gören kimse, hayatındaki hırsızı yakalar veya hırsıza üstün gelir olarak rivayet edilir.

Rüyada kedi görmek Diyanet

Bundan sonraki hayatınızı daha tekdüze yaşayacağınızı ve geçmişte işlediğiniz hatalardan ders alacağınızı işaret eder. Her konuyu etraflıca düşünüp o şekilde hareket edeceğinizi, günahı ve sevabı düşünerek yaşayacağınızı ifade eder.

Rüyada kedi tırmalaması görmek

küçük çapta bir ameliyat geçireceğinizi, çok ciddi olmayan bir hastalık geçireceğinizi işaret eder. Bu rüya kişinin sağlığına dikkat etmesi ve kendi bakımını ihmal etmemesi anlamını taşır.

Rüyada kedi öldürdüğünü görmek

değişik manalara gelmektedir. Rüyada kedi öldürmek, feraha kavuşacağınızı ve psikolojik olarak rahatlayacağınızı ifade eder. Bu rüyanın başka bir anlamı ise herkesin hakkını yiyen ve kimsenin iyiliğini düşünmeyen bir düşmanla savaşmak olarak tabir edilir.

Rüyada kedi beslemek

yanlış insanlarla arkadaşlık kuracağınızı ve yaptığınız yanlışlardan ders almayarak hata işlemeye devam edeceğinizi ifade eder. Bu yanlış arkadaşlıkların sonunun hiç iyi bitmeyeceğine hatta sonuçlarından kendi ailenizin de nasipleneceğine alamet eder.

Rüyada Kedi Satmak

Rüyada kedi satmak, infak anlamına gelmektedir yani nafaka verip bir kimsenin geçimini sağlayacağınıza delalet eder.

Rüyada kedi doğurtmak

en sıkıntılı olduğunuz zamanlarda dostlarınızın yardımı sayesinde ferahlayacağınıza, maddi sorunlarınızı bu dostlarınızın aralarında biriktirip topladığı paralar sayesinde atlayacağınıza delalet eder.

Rüyada kedinin doğurduğunu görmek

çok zor bir işin azim ve çabanız sayesinde üstesinden geleceğinizi, elde ettiğiniz başarılar ve çalışma aşkınız sebebiyle iş yaşantınızda herkesin imreneceği bir noktaya geleceğinizi işaret eder.

Rüyada kedi kovalamak

aile hayatınızı ve mutluluğunu kıskanan birinin nifak sokmaya çalışacağına, sonradan ailecek bu durumun farkına varıp birbirinize daha da çok kenetleneceğinize delalet eder.

Rüyada kedi sahiplenmek

yardıma muhtaç birine yardım etmek olarak tabir edilir. Borca sıkışan bir arkadaşınıza para ve gıda yardımı yapacağınızı, bu davranışlarınızın ve yardımseverliğinizin mükâfatını alacağınızı işaret eder.

Rüyada kedi dışkısı görmek

hayırlı bir rüya manasına gelir. Hastalıkların yok olacağını, canınızı sıkan her şeyin bir anda ortadan kalkacağını, kendinizi hiç olmadığınız kadar mutsuz ve huzurlu hissedeceğinizi işaret eder.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.