Rüyada Deve Görmek

19.08.2021
52
Rüyada Deve Görmek

Rüyada Deve Görmek

Rüyada deve görmek yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, başarıya, kısmete, paraya ve murada ermeye yorulur. Rüyasında deveyi kendi bahçe veya duvarında gören kimse için, hayır, bereket ve sevince işarettir. Deveye binmek bekâr kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka işarettir.

Rüyada deve görmek yolculuğa, kadri yüce bir kimseye işarettir. Rüyada deveye binmek, bekar kimse için evlenmeye; evli kimse için hacca yahut rızka delalet eder.

Rüyada devenin kendine binmesi

birinden eza ve cefa görmeye; bir şehirdeki birçok deve, sel baskınına; sahrada görülen birçok deve yağmura işaret eder.

Rüyada deve ile uğraşmak

kavga etmeye, hastalığa; evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına yorulur. Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa, onun sütü bolluk ve berekete delalettir.

Rüyada görülen develerin kavga etmesi

saltanat mücadelesine; devenin dar bir yerden geçmesi bidat işlemeye; deveci vali yahut komutana, kaptana ve araç sürücüsüne delalet eder.

Rüyada deve pisliği görmek

mal ve mülk; deve yavrusu ise çocuğa işarettir. Rüyada deve yünü görmek helal maldır. Bazı sorunlarla karşılaşacaksınız anca sabrederseniz ve yılmazsanız bu sorunları aşabilirsiniz demektir.

Rüyada bir deveye sahip olduğunuzu görmek

para durumunuzun iyileşeceğini ve elinize para geçeceğini belirtir. Birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız, ama sabırlı davranıp bunların üstesinden gelebileceksiniz.

Rüyada bir deve aldığınızı görmek

elinize çok para geçecek demektir. Başarı, Kısmet, para, murattır. Deve çölde görülürse, umulmayacak kadar büyük zenginliktir. Yere çöken deve bütün sorunların biteceğine işaret eder.

İbn-i Şirin’e göre:

Rüyasında deveye binmiş olarak gittiğini gören

yolculuğa çıkar; deve üzerinde döndüğünü gören, kedere ve düşünceye kapılır; deveden indiğini gören hasta olur, sonra iyileşir. Deveye binmiş olduğu halde yolunu kaybedip bilmediği yerlere gittiğini gören, şaşkınlığa düşer. Bir dişi deve bulduğunu gören, evlenir. Eğer o dişi devenin bir de yavrusu varsa, aldığı kadından bir çocuğu olur.

Danyal Aleyhisselama göre:

Rüyada kızgın bir deve görmek

asil bir erkeğe delalet eder. Rüyasında kendi malı olan birçok develeri otlattığını gören, bir yere amir olur ve sözü geçer.

Rüyada deve görmek tabiri kadın hizmetçiye delalet eder. Devenin yavrusu olması bir çocuğu olacağına, malinin artmasına yahut muradının olacağına işarettir.

Kirmanî’ye göre: Bir yerde birçok develerden oluşan bir sürü görmek, düşmanların toplandığına veya bir sel geleceğine ya da bir hastalık çıkacağına; eğer develer buğday veya arpa yüklü ise, bu selden hayır ve rızık hasıl olacağına delildir.

Rüyada devenin cesedinden kan aktığını görmek

mutluluk ve nimete; yularından tutup deveyi götürdüğünü görmek, bir kişi ile düşmanlığa; sahrada veya çölde birçok başıboş develer bulduğunu görmek, yükseleceğine ve sözlerinin geçerli olacağına; iki deve bulduğunu görmek, bir itibarlı insandan menfaat bulacağına işaret eder.

Rüyada bir kadının deveye binmiş ve istediği yere sürdüğünü görmek

evleneceğine ve kocasının kendisine saygılı ve itaatli olacağına; devesinin başka bir deveyi çektiğini görmek, devlet büyüğünden mal ve nimet alacağına; deve derisi görmek, fayda bulacağına; bir rivayete göre mirasa konacağına delalettir.

Rüyada bir devenin kendisiyle konuştuğunu görmek

herkesin şaşıracağı bir yerden hayır ve menfaat göreceğine delalet eder. Dişi bir devenin etini dağıttığını görmek, karısının malını israf etmeye; devesini sağdığını görmek, devletten mal veya para alacağına; devenin memesinden bal sağdığını görmek, helal mala; bir yere birçok develerin girdiğini görmek, etrafının düşmanla çevrili olduğuna yorulur.

Rüyada devenin üzerine bastığını görmek

korkuya düştüğüne; eğer memur veya işçi ise, işinden atılacağına işarettir.

Es-Salimî’ye göre; rüyasında kimin olduğunu bilmediği bir deveye bindiğini gören, uzak bir yolculuğa çıkar.

Halid’ül-Isfahanî’ye göre: Rüyasında deveye bindiğini gören, büyük bir şerefe nail olur. Rüyayı gören hasta ise vefat eder. Rüyada kendi üzerine devenin bindiğini gören, hüzne kapılır. Bir kadının deveye bindiğini görmesi, evlenmesi ile yorumlanır. Eğer kadın evli ise hayırdır. Eğer kocası gurbette ise döner. Bir deveyi muvakkaten aldığını gören hasta olur ve çabuk iyileşir. Bir deve ile uğraştığını gören, düşmanı ile çarpışır.

Bir rivayete göre akrabasından biri ölür. Rüyada bir deveyi zapt ederek yola getirdiğini gören, düşmanına üstün gelir. Evinde bir deve olduğunu gören, eğer hasta ise iyileşir.

Bir rivayete göre de ev halkı bir nimete kavuşur. Evinde kesilmiş bir deve görmek, o evin ev sahibinin ölümüne işarettir. Evinin kapısında çökmüş bir deve gören, eğer hastası varsa, ölür.

Rüyada erkek devenin dişi develeri kovaladığını görmek, zalim bir devlet adamına, düşmana veya halka zarar veren sele delalet eder.

Rüyada bir devenin sığamayacağı derecede dar bir yerden deve ile geçtiğini görmek, alışılmadık bir işi yapmaya; bir dişi devenin bir yere girdiğini görmek, fitneye; dişi devenin sütünün memesinden aktığını görmek, berekete; bir dişi deve bulduğunu veya ona bindiğini görmek asil bir kadın ile evlenmeye; deveyi sağmak, kadınlardan mal geleceğine; dişi devesinin kaçtığını görmek, eşiyle arasının bozulacağına delalet eder.

Ebu Sait El Vaize göre: Rüyada deveye binmek hacca gitmeye; yolda deveden inmek yolculuk sırasında hasta olup yolculuğa devam etmemeye; deveden düştüğünü görmek, tehlikeye; iki devenin kavga ettiklerini görmek, düşmanı varsa, aralarında kavga çıkacağına; deveye ters bindiğini görmek, karısı tartışmasına delalet eder.

Bir başka rivayete görede: Bir kimsenin rüyada dişi develere sahip olduğunu görmesi, otorite sahibi olmaya işarettir. Dişi deveye sahip olduğunu görmek, akıbetin güzelliğine, din ve dünyaca selamete işarettir. Rüyada deveye binip süratle yürüdüğünü gören, sefere çıkar. Rüyada katar halinde deve görmek, kış mevsiminde yağmura işarettir.

Ebu Said El Vaiz demiştir ki, rüyada deveye binmek görmek hacca gitmeye; yolda deveden inmek, yolculuk esnasında hasta olup sefere gidememeye işaret eder, demiştir. Deveden düştüğünü gören, tehlike ve hatalı bir ise düşer. İki devenin kavga ettiğini görmek, iki devlet başkanının savaş edeceği manasına gelir.

Birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız. Fakat sabırlı ve güçlü olarak bunların üstesinden gelebileceksiniz. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, maddi durumunuzun düzeleceği ve elinizin para göreceği anlamındadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X