Rabbini görmek

Rabbini görmek

Esselamu aleyküm hocam. Rüyam sanki gerçek gibiydi. Soğuğu rüzgârı iliklerimde hissettim. Çok yüksek bir dağın tepesine uçtum. Çekik gözlü insanlar vardı. Ve Ali adında biri vardı, sahabeymiş gibi bir his bırakan. Ali’nin yanında da bir kadın. Açık mavi kabanları var, Ali ve bu kadının üzerinde. Dağın tepesindeyiz, her yer kar, tipi var aynı zamanda. Allah’ı anlatıyorlar ve yardım ediyorlar, o çekik gözlü insanlara. Hop uçup yanlarına gidiyorum. Kadınla göz göze geliyorum. O kadın benim hocam. Şaşırıyorum. Sakin ol diyor bana.

-Selam es selame. Rüyada yükseklere çıkmak çok iyidir. Mevsiminde kar görmek de iyidir. Ali ise çok yüce makamdır. Rabbim kutsasın vardığın mertebeleri. Zikirlerinle o insanların Allah’ı tanımalarına vesilesin, veliyullahtansın inşaallah. Selam es selame

*Kendimle göz göze geldim hocam.

-Maşaallah barikallah. Kendini görmek rabbini görmektir. Mübarek olsun.

*Elhamdülillah. Allah sizden razı olsun hocam.

Şanı yüce, ekber rabbimiz, kuluna kendi suretinde görünür. Aksi mümkün değildir. Bir başka kisve (cisim) ile görünse şirk olurdu. Tevhidin bir alt türüdür bu. Bil ki rabbin hep seninledir.

*Anladım hocam. Allah sizden razı olsun ????

Siz bunları yaşadıkça ben seviniyorum. Yolumuzun, sistemimizin, zikir şeklimizin test edilmesidir. Bu gerçeği yaşayan kardeşlerinin sayısını bilmem mümkün değil. Bilseydim bu kadar çok talibin bu derecelere çıkacağını, ilerleyeceğini, velayet mertebesine çıkacağını çetelenizi tutardım

*Elhamdülillah. Allah sayımızı artırsın İnşaAllah hocam.

Her biriniz Allah’ın aslanları oldunuz, maşaallah. Sevincimi gizlemeye çalışıyorum. Sizlerin şımarmanızdan korktuğum için fazla iltifat da edemiyorum. Vakti gelir inşaallah yüzyüze görüşmek nasip olursa, gözlerinize bakarak tebrik ederim. Literatürde bu yaşadığına rüiyet diyorlar sanırım. Rabbini görmek yani…Ve ne yazık insanımız bunun imkân dâhilinde olduğunu bile bilmiyor.

*Meşgul etmeyeyim sizi canım hocam. Allah sizden gani gani razı olsun. İki cihanda iyilik ve güzellik ve afiyet versin size… Şah damarımızdan da yakın bize hocam…

-Şimdi hedefinde o kendi cismi latifinle kucaklaşmak kaldı. Kucaklaşmak ve o’nda yok olmak. Fenafillah diyorlar. Allah’ta yok olmak, bir diğer adı ise nuru tevhit olmak. Bu Allah’a yolculukta zirve, Allah’ta yok olmak, fenafillahtır.

*Fenafillaha ulaşmak için ne önerirsiniz hocam. Deyin ki Sibel kızım şunu şunları yap. Emrinize amadeyim.

-Senin elinde olan birşey değil. Hiç bir kulun elinde olan bir şey değil. Sen ibadet ve zikirlerine devam edersin. Rabbimiz dilerse seni davet eder. Ulu divana, yani miracına davet eder.

*Sizden konuşan Allah’tır biiznillah.

-Bu ezeli nasibin bir tezahürüdür. İstemek yetmez. Aşk denizinde yok olmak gerekir.

*Ahh hocam… İnşaallah.

-Allah’tan başka her şeyden geçmek gerekir. Ne dünya ne ukba. Cennetten, cehennemden geçmektir. Sadece rabbini istemektir.

*Yanıyorum, bildiğiniz gibi… Geçen tüm vücudumdan sesler duydum, koro halinde Allah. Allah. Allah… Diye koro halinde. Muhteşemdi hocam.

-Allah ile kul Rabb sıfatı ile bir olur. Bir olunca adı Allah olur. Ancak orada kuldan eser yoktur. Kulun yemesi Allah’ın yemesi, demesi de Allah’ın demesi olur, artık. İşte o zikir sonunda sana seni tanıttı, gösterdi rabbimiz. Kulum aslında sen bensin, ben senin. Ayırma, parçalama dedi. Birle… Sen deme, ben deme, biz de. Hatta Allah de başka deme dedi. Allah var, birlikte başka birşey yok de.

*Allah sizden razı olsun. Yarattığı zerreler adedince razı olsun sizden. Derim hocam, Allah var başka yok derim.

-Senden de razı olsun inşaallah. O birlikte(birlemede-tevhitte) her var, vardır. Çokluk bir beşeri akla bir yanılsamadır. Allah birdir. Tektir. Başka her ne varsa onun sıfatlarından ibarettir. Birliği zihninde kalbinde bir tut parçalama. Beşeri aklın yanılgısına düşme, gönülle gör, her bütünün sıfatları olduğu gibi varlık da Allah’ın sıfatlarından ibarettir. Özü birdir.

*Anladım hocam.

-Şükür namazı kıl.

*Hemen kılacağım İnşaAllah.

-Bana da dua edersen minnettar kalırım. Sizler benim dualarımdasınız. Kula hizmet hakka hizmettir.

*Her duamdasınız. Ruhaniyetinize Fatiha ve İhlas kabul buyurursa gönderiyorum.

-Yaratılmışı sevmek yaratanı sevmektir.

*Allah razı olsun, canım hocam.

-Görüşmek üzere. Gelişmeleri yazmayı sürdür. Selam es selame

*Tamam, canım hocam. Rabbe emanetimsiniz. Hayırlı geceler dilerim.

-Sen de öylesin. Rabbime emanetimsin. Selam üzerimize olsun. Âmin.

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir