Rabbim Var Bende, Benden İçeru

20.04.2017
140
Rabbim Var Bende, Benden İçeru

Rabbim Var Bende, Benden İçeru

Rabbim Var Bende Benden İçeru

-İyi günler canım hocam İnşaAllah sağlığınıza kavuşmuşsunuzdur. Sizin yokluğunuz biz öğrencilerinizi de inanın derinden etkiliyor. Sizin dualarınızın üzerimizde olması zikirlerimizde kolay ilerlememizi sağlıyor. Yaklaşık 2 aydır ‘’rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen’’ zikrine devam ediyorum. ilk zikrim ya latıfün ya latif zikriydi. 2. Olarak rabbi zidni ilmen zikrini verdiniz. siz rahatsız olunca kırk günümü tamamlamama rağmen rahatsız etmemek adına yazmadım. bu günlerde tekrar yazılar paylaşıyor olmanız yazmama vesile oldu. inşaAllah 3. Zikrimi sizden istiyorum. Bir de hocam Rabbi zidni zikrimi çekerken bir rüyamda hz. Mevlana hazretlerini gördüm tövbe verdin dediler. Birinde de inna fetahna leke fethen mubina ayetini verdiler. Ne yapmamı istersiniz ellerinizden öperim. Rabbime emanetsiniz selam es selam

-İnna fetahna ayetine başla. Selam es selame

-Canım hocam sizi üzecek, kızdıracak bir şey mi yaptım. Eskiden neler neler yazardınız içim dışım aşkla dolardı, bir kusurum olduysa özür dilerim.

-Hayır, kusurunuz yok. Benim vaktim yetmiyor. Kısa yazmak zorunda kalıyorum. Çoğaldınız. Kardeşlilerine pay ediyoruz zamanımızı.

-Hocam hayırlı geceler inşaallah afiyettesinizdir. Uzun zamandır yazmıyorum, yazacak bir şeyler yapmayı bıraktım. En son 3. Zikir olarak inna fetahna leke fethen mubina ayetini vermiştiniz. Zikrimi çekmeye başlamıştım ama devamını getiremedim. İnsanların yüzüne baktıkça çok farklı hallerde olduklarını gördüm, henüz yaşanmamış olayları hisseder oldum. En çok ta bazı insanların benim hakkımda düşündükleri beni çok yordu. Zikrimin devamını getiremedim. içe kapandım ağladım, ağladım, toparlanamadım. Hâlâ bahsettiğim hissiyat devam ediyor ama zikrimi çekerken ki kadar güçlü değil. Size bunları yazarken utanıyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl yeniden düzlüğe çıkarım bilmiyorum. Recep ayının girmesiyle tekrar oruçlarıma başladım ama zikire nerden, nasıl başlamam gerektiğini bilemedim.                                                                                                                           Dün gece gördüğüm rüyanın etkisiyle yazma cesareti buldum. Üzüm salkımının altındayım, kedi yavruları vardı, sevmek istedim.  Öyle güzellerdi ki elimi tutunmak için bir üzüm bağını ayakta tutan tahtaya uzattım. O anda bir yılana değdim. Ne olduğunu anlamadan yılanı görür görmez LA ILAHE ILLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH diyerek kalp çarpıntısıyla kalktım. Bu tembel öğrencine yine elini uzatır mısın nurlu hocam. Yine defterini sağından almasına vesile olur musun? İnanın bunları gözyaşları içinde utanarak yazıyorum. Yine bana yardım elinizi uzatır mısınız?

-Selam es selame Fulyacan. Rabbimin selamı üzerine olsun… O zikre yeniden başla. Bu sefer tecrübeli olarak başla. O zikir sana fetih kapıları açacak. Gördüğünü duyduğunu, düşündüklerini he şeyi rabbimizin izniyle ibretle izleyeceksin. Kimseye birşey söylemen gerekmez. Gönlünle konuş. Yani ”demek bu işler bu mudur, böyle midir? Rabbim kusurlarımı bağışla, sırlarını kutsa ve beni dostlarından olarak zikret,” de. Sana rabbimizin açacağı her kapıdan korkusuzca ilerle. Açılacak kapı çok.  Gidilecek yol uzun.            

Asla ölümden korkma. Ölüm diye birşey yok ki korkasın. Bunu sana rabbimiz keşiflerle anlatacaktır. Halkın ölüm bildiği yeni bir âleme doğumdur. Seni korkutmak isteyen negatif güçler ölümle korkutur. Öyle bir hal gelişirse Ya rabbi ya rabbi zikrini peş peşe söylemeye başla. Rabbimiz bize şah damarımızdan yakın değil mi? Kimseden yardım isteme. Rabbimizden iste. Rabbimiz bize bizden daha yakınken nasıl başkasından yardım istenir. İbrahim as.sünnetini işle. Yardımına Cebrail bile gelse, benim rabbim var bende, benden içeru deyiver.  Selam es selame

Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.