Rabbim; ” Tövbenizi arttırın.” dedi

09.07.2020
54
Rabbim; ” Tövbenizi arttırın.” dedi
 

Rabbim; ” Tövbenizi arttırın.” dedi

Hocam selam es selame. Sabah namazımı kıldım. Kehf suresinin ilk 13 ayetini okudum. Niyetimi ettim. 7 euzu besmele çekip el kuddusün et Tahir el Basıtun en Nur zikrine başladım.*Hocam bu defa parmaklarım tespih tanelerini çekerken kurtçuklar göründü yine, mezardan çıkan. Bir mezarlıkta kefenlenmiş ölüleri gördüm. Hocam bizim bedenimiz de hem bize hem başkalarına nimetmiş. Rabbimin diğer kulları olan ağaçlara, kuşlara, kurtçuklara. Bedenimiz toprağa karışınca diğer kullara verilen bir nimetmiş. “verdiğimiz en son sadakaymış.”

Sabah namazımı kıldım. Kehf suresinin ilk 13 ayetini okudum. Niyetimi ettim. 7 euzu besmele çekip el kuddusün et Tahir el Basıtun en Nur zikrine başladım.*Hocam bu defa parmaklarım tespih tanelerini çekerken kurtçuklar göründü yine, mezardan çıkan. Bir mezarlıkta kefenlenmiş ölüleri gördüm. Hocam bizim bedenimiz de hem bize hem başkalarına nimetmiş. Rabbimin diğer kulları olan ağaçlara, kuşlara, kurtçuklara. Bedenimiz toprağa karışınca diğer kullara verilen bir nimetmiş. “verdiğimiz en son sadakaymış.”

*Rabbim bizi Cennetinden kovarken, cennetin anahtarını yine cebimize koymuş. Ama bunu bilmiyoruz. Bilmiyorduk, artık Rabbim nasip etti inşallah size ve biz Zülfikarlara.*Hocam, Rabbim herkesi günahlarının kefaretini cehennemde ödedikten sonra, verdikleri son sadaka olan bedenlerinin hürmetine, cennetine kabul edecekmiş, inşallah. Merhameti sonsuz Rabbim. Elhamdulillah çok şükür. Bedenlerindeki en ufak nokta, zerre bile sadaka niyetine başka kullara veriliyormuş. Bunu bilmiyorduk hocam. Selam es selame. Rabbime emanet olun. Zülfikarlar nasipliyiz, maşallah, barekallah.Serin Serin


*Hocam, tövbe istiğfara geçtim, şimdi. Hocam zülfikârlar bir tepedeyiz, düz bir tepe, yüksek, çimlerle kaplı, çiçekler, kuşlar var. Bembeyaz kıyafetler giymişiz. Tepenin uçurum kısmından aşağı bakıyoruz.
-Selam es selame. Maşaallah barikallah. Keşiflerin mübarek olsun, hayırlara vesile olsun. Amenna ve saddakna. İnandık iman ettik. Bedenlerimizin Rabbimizin başka kullarına rızık olduğunu biliyorduk da erhamerrahimiyn rabbimizin bu en tabii olayı sadaka olarak kabul etmesi merhametinin üstün bir nişanesidir. Kulunu affetmek, temizleyip cennetine almak için bir rahmettir. Elhamdülillah.


*Hocam mahşer yerine bakıyoruz, tepeden. Tüm Mahşeri kalabalığı tepeden izliyoruz. Yanımızda şehitler de var. Şehitler şehit oldukları anki kıyafetiyle. Asker, asker kıyafetiyle, görev şehitleri işyeri kıyafeti ile. Hepimiz tepeden Mahşeri kalabalığı izliyoruz. İki kocaman kol arkamızdan, devasa büyüklükte, bizi sarmalıyor, kucaklıyor, sonra kayboluyor.


*Hocam, Mahşeri kalabalıkta sadece insanlar yok. Ağaçlar, hayvanlar, insanlar, cinler hepsi var. Ağaçlar bile vermedikleri meyvenin hesabını verecekler. Hayvanların insanlara saldırması yasak, insanlara saldırmalarını hesabını verecekler. Rabbim şöyle dedi. “Gün olacak hepinizin hesabı kapanacak, cennetimde ağırlanacaksınız. O gün geldiğinde cehennemin ateşinden korkun. Çektiğin her tövbe ateşini söndürecek.”


*Hocam ayağım uyuştu ayağa kalktım, zikri bıraktım. Ama görüntü devam ediyor. Uçurumun kenarında aşağıya bakıyorum. Rabbim ” Mahşer sana dar gelecek dedi.” arkama döndüm baktım, tüm şehitler arkamda, tebessüm ederek bana bakıyorlar. Rabbim ” Tövbenizi arttırın.” Dedi.


*Hocam oturdum, zikri bıraktım, ayağım uyuştuğu için. Rabbim daha önce ‘’sol ayağını içeri almadan beni zikretme’’ demişti. Bu nedenle ayağımı dinlendirmek için bekliyorum. Koltukta otururken sağ tarafımda hala şehitler bana bakıyor, o kadar çoklar ki hepsi mutlu. Selam veriyorum alıyorlar, selamımı. Hocam Rabbime şunu sordum. ‘Cennet ehlinin hesabı var mıdır? Yani cennet deki görevlilerin hesabı varımdır’’ diye. Rabbim”Yoktur”dedi.
‘’Peki, cehennemde cezayı uygulamakla görevli olan cehennem ehlinin hesabı var mıdır’’ diye sordum. Rabbim ” Onlar cennet ehlidir. ” dedi. Hocam anladığım cennet deki görevlilerden bazıları cehennemde cezayı uygulamakla da görevliler. Orda sürekli kalmıyorlar, cennete geri dönüyorlar. Selam es selame hocam. Rabbime emanet olun. Serin Serin tarafından 08:23 itibariyle görüldü.


-Rabbim azametine ve keremine yakışır şekilde sana hamdü senalar olsun. Biz kullarına rahmetini, keremini lütfediyor, efendimiz, rabbimiz olarak öğretiyor, eğitiyor uyarıyorsun şükür. Rabbim buna çok çok ihtiyacımız var. Kutsi dinin islamın kitabı kuranı kerimi yorumlarken yüzyıllar boyu bilerek ve ya bilmeyerek tereddüt uyandıran, nurunu gölgeleyen, hataları elbette biliyorsun, izninle bütün bidatların ve hatalı yorumların, fesat çıkaran hükümlerin tamamını aydınlığa kavuşturacak nurunun leman etmesine biteviye izin ver, kerem et kullarına. Sen tövbeleri kabul eden kullarını affederek hidayete erdiren, sevindirmeyi ve sevmeyi sevensin. Bizi daha çok sev ve zatını aşk derecesinde sevmeyi bize nasip et. Ey keremine sınır olmayan rabbim! İkramlarının kıyamete kadar devamını dileriz. Amin. Âmin. Âmin. Ve on sekiz bin âleme selam es selame. Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.