Öğrenci hep haklıdır.

18.03.2018
16
Öğrenci hep haklıdır.

Öğrenci hep haklıdır.

Hocam selam es selam ben gördüğüm o rüyaya çok takıldım. Bana yorumlarsanız, o kapıyı açan zat sizdiniz çünkü. Ben o zatı soruyordum rabbime, size ulaşmadan önce. Bulduğumu ancak anlayabildim.

-Peki sonrası nedir?

-Bembeyaz yatak ya da beşikte kayboldunuz. Aynı anda kundak vardı. Kundaktan da 9 yaşlarında bir erkek çocuk geldi, karşıma. İlk zat gördüğüm bir rüya, benim için önemli. Sürekli aklım rüyada kalıyor. Elimde kitap ve mühür gibi bir şey var, ayrıca. Ruhlar Safiye de doğar.

-O bahsettiğin rüyayı yeniden gönder. Lütfen vaktim çok az.

-Tamam hocam vaktinizi almayayım, aklıma takılıyor arada. İlla bir vakit çözülür. selam es selam.

-Gönder o rüyayı seni bekleyeceğim. Geri gidip arattırma bana.

-Hocam daha önemli yardımınıza ihtiyacı olanlar vardır. Lüzumsuzluk yaptım inanın. Size sormadan bundan sonra bir şey anlatmam.

-Merek etmek lüzumsuzluk değildir. Sen gönder, bir kere daha bakayım. Varsa önemli bir şey gönlünü rahatlatalım.

00:42(bir gün sonra)

Zamanı yaratan Allah’ındır vakit… Allah Size bol vakit versin İnşaallah. Beni celale şevkettiniz, durduk yere…2 gündür her şey tersyüz oldu. Gerek var mıydı böyle bir şeye, gerçekten bilemedim… Bu kadar önemsenmeyeceğimi ve bu kadar önemseyebileceğimi ilk defa yaşadım… Beni gönderince vaktiniz artar mı sanırsınız. ?

-El aman elifcan. Kendi kusurunu bize mi attın. Nefsinin âdetine mi tabi oldun. Ben gönder dedikçe sen ısrar ettin, göndermedin. Hesabın rabbinledir. Benim günlük on beş saat senin gibi kardeşlerimizin derdini aldığımı bilmez misin? Yemek yemeye bile vaktim, eşime çocuğuma ayıracak zamanım yok. Sana allah için yardım ediyorum, tıpkı diğerleri gibi. Oturmaktan sağlığım bozuluyor. Doktorlar yürümemi söylüyor, kalp hastasıyım, şeker hastasıyım 71 yaşındayım, yürümek için zaman ayıramıyorum. İnsaf et. Ve kendi suçunu kendine al ve af dile rabbinden. Herkesin kalbinde allah var. Sen o ısrarı yaparken ben bir kardeşinin yazdıklarına cevap vermekle meşguldüm. Selam es selame>

-Hesap derken bir şey hesap ettiğim yok. Basit bir soruydu. Zaten amaç rabbim, onun için sizinleydim, ben zaten sual sorup çıkan biriyim, değil saatlerce sohbet… siz sormadıkça ilerlemez bende… Suç değil ama kırıldım, bu benimle ilgili sizinle değil. Ama sizi bana bulduran da Allah o kadar düşünürsek, her şey vesile.

-Evet… Selam es selame

Niye yayınladınız ki, ben haklıyım demedim. Kalbime yeniden huşu veren, ibadeti yeniden sevdiren bir zat à fazla bağladığımı anladım. Bundandır, hemen kırılmam, ilgi istemem sevmektendir, bilmez misiniz? Yoksa çeker giderdim.

-kardeşlerine ibret olsun diye yayınladım.

-Niye söyleyeyim ki. Çok üzüldüm iki gündür. Niye bu kadar taktım bilmiyorum ama içim yandı.

Neden yayınlamayalım ki. Birebirimizi eğitmiyor muyuz? Öğrenmenin beşikten mezara kadar olduğunu anlatmak için yayınladım. Her nefisin kendi derdinde olduğunu anlasınlar istedim. Allah kulunu kuluyla imtihan eder. Verdikçe istenir. Yorgun musun, uygun musun diye sorulmaz. Müsait misiniz demez, öğrenci hep ister, iyi ki ister. Öğrenci olmasa öğretmen neye yarar.

-Ne gidebiliyorum, ne içim mutlu, Araf yaşadım. Ben hep sağlığınızı sordum. Sizi sevdiğimi söyledim. Hiç öyle yapmadım cevap bana değildi. Karıştırdınız beni sanırım.

On beşten fazla elifim var. İki binden fazla senin gibi zikir verdiğim can var. Her birine ihtiyacını tespit ederek veriyoruz. Ayrıca sizlerden fazla da seccadeye ihtiyacım var. Bak o günün beş dakikasının öcünü benden nasıl da alıyorsun. Kardeşlerin ise saatlerdir makine başında benim sorularına cevap yazmamı bekliyor.

-Tamam, ben özür dilerim. Selam es selame

Benden değil, benim sahibimden özür dilemelisin. Ben onun hizmetçisiyim.

-Tamam, özür dilerim, Allah beni affetsin. Yayını kaldırın bence. Bir Tuhaf oluyor. Gerek yok.

-Devamını da yayınlayacağım. Kardeşlerinin hakkıdır.

-Peki, siz bilirsiniz. Hayırlı geceler. Ama şu rüya ne hikmettir bir türlü yorumlanmadı ama herkes okuyacak, rüyanın bütün sırrı gidecek, ben kimselere anlatmaz saklarken herkes okuyacak. Ben bir yorumlatayım öyle koyarsınız sitenize lütfen.

Merak etme adresi belli olmayan rüyaya şeytan değemez.

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.