Kendi Yerimi Merak Ettim

15.11.2021
155
Kendi Yerimi Merak Ettim

Kendi Yerimi Merak Ettim

*Hocam selam es selame. Dun aksam yasadığım keşfin bu akşamda aynısını yaşayınca teyit oldu benim için ve size iletiyorum. Normal rutin dualarımı zikirlerimi yaptıktan sonra gözlerimi kapadım. “Hasbiyallahu ve Nimel Vekil” Zikrini çekmeye başladım. Keza bu zikri her yaptığımda kesif kapılarım açılıyor. Anlık olarak nereye gitmek istersem gidebiliyorum. Ve nere götürülmek istenirsem oraya götürülüyorum. Keza Makam i Mahmut’a da bu zikirle kabul edildim.

Bu defasında ise; Yemyeşil ormanlar, sarı kırmızı ve türlü renklerle bezenmiş harika ötesi bir mekana geldim. Bu mekanda çok ama çok büyük bir arazi olduğunu kavradım. Etrafı sarı altınımsı demirlerle (ki onlar altındı yani sınırları bununla) belirlenmişti. Bir kapının önüne geldim. Kafamı yukarı kaldırdım. Kocaman bir kapıydı. üstündeki yazıyı da okudum. “Makam-ı Ekrem – Hacı Ali Bayram” Yazıyordu. Kapı açıldı ve içeri kabul edildim. Siz karşıladınız beni. Üstünüzde beyaz, hacıların ihrama girdiğinde giydiği gibi bir kıyafet vardı.

Bana: Hoş geldin oğlum, artık başardın diyerek, yüzümü yanağımı okşadınız. Kendimi yerimi merak ettim o esnada, ama edepten size soramadım. Utandım. Siz aklımdan geçermişçesine bana; –‘’Senin yerin biraz aşağıda oğlum.’’ dediniz. O esnada gözüm ufuk çizgisine takıldı. Böyle inanılmaz bembeyaz bir ışık vardı orda. Ben: hocam orası neresi? Diye sordum. Siz: Orası efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yeri dediniz. Sonra gökyüzüne çevirdim başımı. Ayın 14 ü gibi dolunay seklinde bembeyaz bir ışık huzmesi vardı, çok ta büyüktü.

Bizim dolunayda ayı gördüğümüz gibi. Ama safi nur seklinde. Ben oraya bakınca arkasından bir siluet seklinde tam seçemedim bir hareket oldu o nurun arkasından gitti. Ama o nur hala aynı yerindeydi. O an kalbimde, O rabbimizdi, sesini ve hissini hissettim… Etrafı seyre daldım sonra. Beni evinize götürdünüz. Bu akşam da aynısını gördüm. Kat kat kubbeli camiler gibi beyaz bir evdi. Akabinde gözlerim açtırıldı keşif sonlandı, can hocam. İki gece üst üste aynı şeyi görünce yazayım dedim. Ellerinizden öper saygılarımı sunarım. Sizi bize tanıştıran rabbimize hamdü senalar olsun. Elhamdülillah.

-Selam es selame İlhancan. Maşaallah barikallah keşiflerine. Senin keşiflerinle zülfikârları eğiten rabbimize hamdolsun. Umarım her okur kendi nasibi kadarını bu keşiflerden alır. Kutlu olsun. Mübarek olsun, makamın. Seyri sülûkun cemal kemal ile devam eder inşaallah. Allah’ın keremine sınır yoktur. Hamd ve şükür Allah’a mahsustur. Vesselam 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X