Kemalce Mektuplar (07) Artık amellerimin olumlu neticelerini görmeye başladım.

0
249 views

Kemalce Mektuplar (07) Artık amellerimin olumlu neticelerini görmeye başladım.

=——————-..————————=
Kemalce ( 1/14/2012 )
———————————————
Selamın Aleyküm
Hayırlı akşamlar Hocam,Artık amellerimin olumlu neticelerini görmeye başladım.İnşirah ne bereketli bir sure imiş.
Rabbim lütfüyle hayatın beni ezen yükünü hafifletti.
Aslında sorun bile olmayacak birçok şey benim için ağır bir yükmüş. Hiç aksatmadan her namazın ardından tarif ettiğiniz şekilde niyet edip 33 Ya latifun Ya latif peşinden de 7 kere İnşirah suresini okuyorum.
İyi ki bu zikri sizden öğrendim Allah sizden razı olsun.

Birde Hocam vücudumun birçok yeri sıklıkla seğirmeye başladı.
İhtilaç ilmi. İlmi ebedan yazınızı devamlı yanımda taşıyorum.
Müdafaa gerektiren durumlarda hemen müdafamı yapıyorum.
Fakat bazen seğirme öyle bir yerde oluyor ki tam karşılığını bulamıyorum.
Örneğin iki haftadan beri sol kolumun dirseğine yakın bir yeri seğiriyor, tam dirsek değil, yine tam olarak dirsekten bileğe dış yan ihtilacı değil.
Yine sağ dizimin 2 cm üstü seğirdi ben tarif edildiği şekilde sağ el sağ diz üzerinde efalli olarak “Allahümme la hüzni fil hayatıyi” okudum

Yine geçen hafta boynumun sol tarafı iki gün boyunca seğirdi bende müdafaasını yaptım. Ani bir ihtiyaçla sıkıntılı bir uçak yolculuğu yaptım.

Yine hocam sol boşluğumun altı uzun zamandır seğiriyor tam karşılığını bulamadım.
Sağdaki apandisitin soldaki tam karşılığı. Göbek altı olmadığı için müdafaa yapmadım.
Bir günde muhtelif azalarımdan 10 veya daha fazla seğirmeler alıyorum.
Bu konudaki tek kaynak sizin ihtilaç ilmi yazınız sanıyorum.
Niyetimi zatım ve sıfatım için yapıyorum, İnşallah ümmeti muhammede de faydası dokunur.
Bazen kendimde çok değişiklikler olduğunu fark ediyorum, dualarım değişti komşularıma bile dua eder duruma geldim.

Çocuklarımı iyi bir insan olarak yetiştirmek ve zamanın fitnelerinden korumak için Allah’ımdan yardım istiyorum, bana inşallah kolay bir yol gösterecektir.

Allah cc sizden binlerce defa razı olsun.
İyi ki sizi tanıdım. Şiir merakım yok ama yazılarınızı her gün tekrar okuyorum.Selam es selame

Sevgili Kemalce; Maşaallah, samimiyetiniz ve sadakatinizle Allah yolunun yolcusu oldunuz… Kuran-ı Kerimi okumak budur... Genel kültür maksadı ile okuma ile bu yaptığınız arasında fark vardır. Ve kuranı her zorluğumuz için başvuru ve çare merci-i olarak görmemiz gerekirken, maalesef özünden uzak yaşıyoruz. O öyle bir eserdir ki hemen her derdin çaresidir ve hatadan arınmış Hakk kelamıdır. Sadece hangi ayetini hangi derdimiz için zikretmemiz gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor.
Henüz işin başındayız. Devamla sorunlarınızın tümünü biiznillah ortadan kaldıracağız ve yeni dileklerimizin rehberi edineceğiz. Başkalarına da dua etmeye başlamanızdan, yapılması gereken çıkarım, dertlerinden kurtulan, şeytanın elinden çekilip alınan her can, müminlerin cümlesine dua eden bir veli olur. Namaz kılan salâvat getiren her insan iyiler ordusuna katılıp fenalıklarla savaşan bir er olur. Öyleyse her fırsatta birbirimize yardım ederek aramıza katılmasını sağlamak, insanlık görevimizdir, hayatımızı kolaylaştırmanın şartıdır. En ziyade yolsuz birisine bile güzellikle yaklaşıp kazanmak gerektiğinin bir göstergesidir. Dışlamak şeytana yakışır, kazanmak müminlere.

Allah’ın c.c. selamı, bereketi ve yakınlığı seninle ve cümle inananlarla olsun…Namazdan haz almaya, zikiri düzenli yapmaya başlayan her mümin miraca doğru yol almaya, giderek allah’a yakınlaşmaya başlar. Rüyaları gerçek (sadık) rüyalar haline gelir, ihtilaç ilminde tecrübe edinmeye başlar. Zamanla nur âleme girer, nurlardan haberler almaya başlar…
İhtilaçnamede bulduklarınızı uygulayın, bulamadıklarınızı tecrübe ederek kaydedin. Zamanla sık ihtilaçlarınız yol gösteren rehberiniz olmaya başlar. Her oluşta, ölüşte haberdar edilirsiniz.
Allah habir sıfatı ile her yarattığına hemen hemen her gelişmeyi, tavsiyeyi, bilgiyi verir de kendinden gafil olanlar, zikirden uzak duranlar bu haberleri ya alamaz ya bilemez ya anlayamazlar.
İhtilacı aldığınızda içinize ferah, sevinç, umut dolduğunu hissederseniz o aldığınız haber cemalidir. Şükredersiniz. Yok, tam aksine kaygı, endişe, korku düşerse o takdirde ihtilaç olan yere sağ elinizin işaret parmağını koyarak ’’ la ihtilacı vela kederi vela zararı fil hayatı’’ duasını okur sağ tarafa doğru çekersiniz. O ihtilaç zail olur. Durum normale döner. İhtilaç devam ettikçe duaya devam ediniz. Bazen çok güçlü bir tecelli olur birkaç gün okumak gerekebilir. Ruhunuzun antenleri nefsinizin parazitlerinden arındıkça daha uyanık ve bilgin yaşamaya başlarsınız, her şeyin haberini alır, gaflette, dalaletten sıyrılırsınız. İlk zamanlar bu nefsinize zor gelir… Amma zamanla gerçek hayatın uyanık yaşanan hayat olduğunu anlar, şükürde daim olursunuz. Hayatta nasıl ki yanlış yanlışı getirir insanı bataktan batağa sürüklerse, doğru davranışlarda doğruları getirir uçmaklara yol aldırır.

İhtilaçlar konusunda başka kaynak olsa ben de yararlanmak isterdim. Bildiğim kadarıyla tek yayın bizim yaptığımızdır. Bazılarına göre saçma sapan işlerdir, sizin gibiler de eksikler var hocam derler. Tecrübe edilenlerdir. Bazı tecrübelerimiz daha oldu ekleme yapmaya fırsat bulur bulmaz ilave edilecektir. Sol dirsekte alınan ihtilaç ya celalden bir haberdir yahut işinizde bir kusur vardır. O işi iyi tetkik edersiniz. Mesela okuduğunuzu denetlemek, planınızı gözden geçirip hata aramak yahut düşüncenizde, yakınlaştığınız kanaatte yanılmış olma ihtimalini araştırmak gibi. Celalden haberler erkek birinden yahut inançsız bir kadından alacağınız hoş bir habere de gelebilir. Bunu haberi aldığınızda içinize düşen duygu belirler. Korku ve hoşnutsuzluk varsa olumsuz haberdir. Aksi halde iyidir gibi.

Yazılarımızı okumanıza sevindim. Her şeyi bize sormak zorunda kalmaz, kendinizi o yazılarla aydınlatırsınız. Kuranın mealini düzenli okumayı adet haline getirin. Kendinize çok yakın bulduğunuz ayetleri bir cep defterine yazın, yanınızda bulunsun ki bunaldığınız, sıkıldığınız zamanlarda açıp okursunuz.

Gece namazlarına kalkabiliyorsanız sağ devrini seherlerde yapmanızı temenni ederim.

Yeniden buluşmak dileğiyle sağlıklı ve uyanık kal. Selam es selame

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here