Kemalce Mektuplar (06) suyun üzerinde yürüyerek gittim

30.03.2015
222
Kemalce Mektuplar (06) suyun üzerinde yürüyerek gittim

Kemalce Mektuplar (06) suyun üzerinde yürüyerek gittim
kemalce ( 1/3/2012 )
———————————————

Hocam size yazma ihtiyacı hissettim.
Çok net rüyalar görmeye başladım.
1. Rüyamda sudan bir duvar, çok net ve berraktı. Suyun içine girmek istedim ve başımı soktum, nefessiz kalacağımdan korktum. Fakat nefes almadan suyun içinde durabiliyordum.
Sudan duvarın içinde hafif dalgalar vardı, başımı düzenli dalgaların yönüne doğru sallıyordu. Hayretle bir adamın benim gibi nefes almadan suyun içinde yürüyüp gittiğini gördüm.

2. Rüyamda denize doğru bakıyorum. İki tane büyük gemi kıyıya yanaşmaya çalışıyordu. Geminin biri büyük ve mavi renkli, diğeri biraz küçük ve siyahtı. Siyah olan gemi römorkör yardımıyla yanaşmaya çalıyordu. Gemiler sahile yakın bir yere demir attılar. Ben mavi gemiye binmek istedim, gemi biraz uzakta olduğu için suyun üzerinde yürüyerek gittim. Geminin karşısına kadar yürüyerek geldim ve geri döndüm. Kıyıya geldiğimde sadece paçalarımın ıslak olduğunu gördüm, suda batmadan yürüdüğüme hayret ettim. Hocam inşallah hayırdır.

”Ya latifün ya latif bi lutfikel hafiyyü, bil kudretilleti isteveytü biha alel arş ” ve sağ ayak başparmağında ”ene hayyün ve ene muhyün” esmalarını okumaya devam ediyorum. Ayrıca her namazda ve namaz sonrasında inşirah ve zilzal suresini okuyorum. Her sabah namazından sonra sağ devri yapıyorum.

Selametle kalınız

Tarih:04 Ocak 2012 Çarşamba 03:06:25

Selam ve bereket, başarı sizinle olsun Kemalce kardeşim.

Rüyada su ve deniz görmek hayattır, ilimdir. Rüyada gemi görmek şeriattır. Su temiz ise güzeldir. Değil ise hayatınızda istenmeyen olaylar, karışıklıklar, can sıkıcı tecelliler olacak demektir… Aynı zamanda hayat tarzınızın ve nefsinizin mertebesine de işaret eder. Rüyada mavi gemiye binmek istemeniz nefsin yedi mertebesinden ilki olan, NEFSİ EMMARE de olduğunuzu işaret ediyor.
Bütün varlığınızla aklı maaşla ilgileniyorsunuz. Kalbi dikkatiniz geçiminize endeksli olsa gerektir. Çabalarınız ve zikirleriniz sayesinde hem nefsi mertebenizde hem de geçiminizde en kısa zamanda hayırlı gelişmeler olacak inşaallah. Esasen kişinin ibadeti gelecekteki dünyasını düzeltmesine yarar.
Allah’ın kulların ibadetine ihtiyacı yoktur. Bize semavi dinlerle yüklenen her görev kişinin dünya- ahiret mutluluğuna yöneliktir.
Allah cehennemi de cenneti de insanlarla ve cinlerle dolduracağını bildiriyor. O nedenle kullarına karşı (nötr ) tarafsız davranır. Her yaratılmış için yolculuk Allah’tan Allah’adır... Kimi cennetine kimi cehennemine yol alır. Dileyene dilediği yolda muradına ulaşmak kolaylaştırılır. Her şey aslına rücu eder. Allah’tan geldik, Allah’ta yolculuk yapıyoruz, sonunda O’na döneceğiz.(İnna lillahi ve inna ileyhi raciun”

Temiz su sağlıklı ve düzgün giden bir hayattır. Gemilerin size doğru yaklaşması ve ona ulaşma çabanız yakın zamanda sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir. Dua ve zikirleriniz kabul görüyor, kurtuluşunuza yol veriyor,inşaallah.
Her şeyin doğrusunu Allah bilir, dilediklerine de bildirir.

Suyun içinde nefessiz kalacağınızdan korkmanız ve sonra başardığınızı görmeniz, hayatınızda oluşmaya başlayan değişimlerden korktuğunuzu anlatıyor. Ama bu korkudan en kısa zamanda sıyrılacağınızı ve yeni hayatınıza intibak edeceğinizi de müjdeliyor. Başkaları başarabiliyorsa sen de başarırsın denilmiş.

Değişim gelişim demektir. Ama emare nefis içinde bulunduğu makamdan ayrılmaktan, değişmekten ileri derecede korkar. Bilirsiniz, taşlar yerlerinden zorlanmadıkça ayrılmaz. Emare nefisler eğitimle canlanmadan taş gibidir. Adeta değişime direnen yaşayan ölüdürler. Virüsler gibi, yaşıyordur ama kristalleşmiştir. Bir başka canlıya yolu düşüp etkilenmeden hayatiyeti sönüktür.
Dikkat edersen inkârcıların en ileri gideni olan ateistler değişmemekle övünürler. ”O her an bir şende” olduğu halde kendilerini alemlerin şenlerini an be an temaşa etmekten mahrum bırakır, turp gelip şalgam giderler…Nefisleri canlandırmanın yolu hakk tealadan ibadetlerle, dua ve zikirlerle yardım talep etmekledir.

Ya latıfün ya latıf… Esma gurubunu artırarak okumaya devam ediniz. İnşirah suresini de…

İnşirah suresi hem üzerinizdeki yükü hafifletir hem problemleri çözme konusunda bıkmadan usanmadan aralıksız gayret göstermenizi temin eder. Tek başına talim edilecek bir suredir. Yüksek sayılarda (günlük ikiyüz ) ve en az kırk gün okuyanlar, dünyevi sıkıntılarından kurtulurlar. Keşke hayatı çileli, sıkıntılı olan, taşıdıkları yüklerin altında ezim ezim ezilenler ve onulmaz gibi görünen rahatsızlıkları olanlar bu surenin şerefinden faydalansalar.

Özellikle kalp damar hastalıkları olanlarla nefes darlığı çekenler bu surenin faziletinden acil şifalar bulurlar. Ne yazık günümüz insanı dua etmeyi bilmiyor. Sıkışınca birkaç cümlecik yakarmaları dua etmek olarak algılıyorlar. iş hiçte öyle değildir. Dertlerin derecesine, ihtiyaçların çokluğuna göre uzun dönemli zikirlerle rabbimizden yardım istemek gerekir. İhtiyaçlarına cevap verecek ayet ve sureleri yahut esmaları namazların ardından vakitlerinin yettiği kadar okumaya en az kırk gün devam etmeliler.

Eğer gece namazlarına kalkabiliyorsanız sağ devrini o zaman yapınız. Aksi takdirde vakitlerden birinde düzenli yapmanız yeterlidir.Sağ devrini bir akşam bir sabah olmak üzere iki kere yaparsanız daha iyi edersiniz.
Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.