İlk kez kuş gibi uyandım

06.07.2020
32
İlk kez kuş gibi uyandım

İlk kez kuş gibi uyandım

*Selam es selame can hocam.
Ben bugün sanki hayatım da ilk kez desem,
İlk kez kuş gibi uyandım, çok rahattım.
Kendimi güçlü hissediyorum ilk kez…
Sadece Fiziken değil, ben hayatım boyunca ezik yaşatıldım, böyle büyütüldüm, dayak ve işkencelerle…
Herkesten korkarak büyüdüm, özellikle erkeklerden çok korkuyordum. O yüzden her yılım boyun eğmekle geçti, korkumdan güçsüzlüğümden.
Bugün kendimi çok güçlü hissediyorum, 
Rabbim sayesinde. 
İçim kıpır kıpır kendimi sevmeye mi başlıyorum yoksa, hocam!.
Bu duyguyu bilmiyorum ki hiç. Kendimi sevmek demek, sevmeye başlamak bu mu oluyor, Can’ım hocam!
Bazı şeyleri de size yazarken farkediyorum.
Bunu şimdi fark ettim mesela.
Hüngür hüngür ağlamak istiyorum, ama ev müsait değil… ???? Yapılan her haksızlığa, her şeye eyvallah dememek gerektiği idrakına da vardırılıyorum.
Bana ne lazımsa Rab’ımız biliyor güzel hocam.
Fazla uzatmayayım selam es selame.
Ellerinizden öpüyorum ❤️

♥️Maşaallah. Barikallah.
Bu bir zafer değil mi?
????işte yolumuz.
İşte insan olmak.
İşte mutluluk.
İşte geleceğe güvenle bakmak.
İşte mucize.
Kaç yıl oldu seninle buluşalı.
İşte bu kadar hızlı maşaallah, barikallah.
Elhamdülillah.

*Canım hocam benim, sizinle tanışalı henüz 7 ay dolmadı bile, hep şuna inandım, acı çekmeden mutluluk gelmiyor, öğrenilmiyor.
DAHA dün akşama kadar eski hallerimdeydim Can’ım hocam.
Ama böylesinin idrâkı bambaşkaymış.
Şimdi ezik ezik değil de haykırasım var herkese, nasıl yapılacağını biliyorum artık. Aptal aptal ben iyiyim, iyilik yapıyorum ama kötülük görüyorum diye sızlanmak yok.
Onlara sabretmek diye birşey de yok,
Bir şeylerin düzelmesi için karşımızdaki insanlara da fırsat vermeliymişiz meğer.

Ya kurtulacağız ya da selamete ereceğiz hep beraber.
Zarar veren kişilerden kurtulacağız da onların düzelmesine de vesile olacağız inşallah ❤️ içim içime sığmıyor. Rabbimin gücünü hissediyorum içimde, bitanecik hocam!  Sizin hakkınızı nasıl öderim ben. Rabbim inşallah bunu bana nasip etsin. Sizi dünya gözüyle bir kere göreyim, yaşadığınız şehirde. Uzaktan görünseniz bile razıyım. Sizi rahatsız etmem, sadece görmek istiyorum. İnşallah Türkiye ye adım attığımda birincisi yere eğilip öperim, sonra ezanı dinlerim, hepsini nasip etsin güzel Rabbim.

Şimdiden hazır olun can hocam. Sevgi delisi olmamıza az ve çok az kaldı, biliyorsunuz.
Rabbim gücünüze güç katsın. Sizi çok seviyor bu öğrenciniz. Akan gözyaşlarım beni temizlesin inşallah, neden ağladığımı düşünüyorum da. Hepsi birbirine karıştı. Tanımadığım bir insan bana yol olmuş, sevgi yolunda Rabbimi bana tanıtmış, kucaklamışsınız, şefkat göstermişsiniz. Tarifi imkânsız bu duyguların. Selam es selame


*Az evvel ikindi namazıma durdum can hocam!. Önce sola sonra sağa esnetildim, ilk kez ağladım, çünkü bugün Rabbimi hissediyorum. Bütün hücrelerimde şefkât hissettim, sırtım sıvazlanıyor gibiydi. Secdeye gittikçe kalbime birşeyler aktı ılık ılık. Seviliyorum artık, sevmeyi öğreniyorum, Aşkla yanmaya doğru yol alıyorum, değil mi can hocam vefakâr hocam ❤️ ‘’gelecek çok güzel gelecek’’ diyorsunuz hep. Bizler için bu geleceği hazırladığınız için teşekkür ediyorum. Rabbim ebeden razı olsun. Biz öğrencileriniz size layık olacağız, Rabbimin izni ile. Mutluluktan Ağlamak çok güzelmiş.

♥️Elhamdülillah rabbim şükürler olsun elhamdülillah. Bütün insanlığa sirayet etsin yaşadıkların inşaallah… Önce ümmete, milletime, Zülfikarlar ve sonra bütün insanlığa sirayet etsin inşaallah rabbiyle buluşmak ve mutlu olup cümle yaratılmışı yaratandan ötürü sevmek, sevmek ve sevmek, sevildiğini bilmek… Amin. Âmin. Âmin. Elhamdülillahi rabbil âlemin. Vesselam es selame

 
 
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Yasmin dedi ki:

  Hocam lütfen zikirler hakkında bilgi verin ömrümüzün kalan kısmında gerçek bir kul olmakla şereflenmek isteyen canlardan biriyim uzun zamandır bir arayış içindeyim sizi bulmam seyirmelerimin fazlalaşmasıyla oldu konuyla ilgili araştırmalar yaparken sizinle tanıştım lütfen hocam bu yolda rehberimiz olunuz bizide öğrencilikle şereflendirin bizimde nur damlası olun gönlümüzdeki ateşe boş yaşamak çok zor dünya çok zalim oyun ve eğlencelerin sonu yok hiç birisi içimizdeki boşluğu artık doldurmuyor herşey çok boş ve gereksiz ömür çok kısa zaman boşa akıyor insanlığımız gerçekten çaresiz aciz ve dünyanın elinde oyuncak oldu bize hakikatlerimiz unutturuldu doymak bilmeyen açlıkla mücadele etmeyi yemekten ibaret sandık ruhumuz aç hocam bu boşluk ancak zikirle dolar biliyorum ama nereden başlayalım nasıl yapalım bunu bilmiyorum lütfen hocam arayana aradığını buldulduğunuzu yazılarınızda okudum boş insanlar tarafından yıllarca boş şeylerle uğraştırıldık kaybettiğimiz çok şey var kazancımızı Allah bilir

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   BU sitede ZİKRE İLK ADIM adında yazımız var..buyurun arama linkine tıklayarak başlayın inşaallah yasemincan.rabbim yar ve yardımcınız olsun
   selam es selame