İçimizde ki incimizi bulmak

25.08.2020
143
İçimizde ki incimizi bulmak

İçimizde ki incimizi bulmak

Selam es selame canım hocam
*Dün müddessir suresi okutulduktan sonra Mealini oku dendi. İçimden rahman Allah’ı öyle net hissettim ki, bütün benliğim ile duydum.

*Yaradan rabbinin adıyla oku dedi. Başa ala ala okumaya başladım. Üçüncü okumam da yine benliğimle hissettim. Ey bürünüp sarılan resulüm, kalk ve insanları uyar. O an bilincim öyle farklı baktı ki, İçimdeki saklı ilahi özün kalkmasına hitap ettiğini anladım. Okudum, okudum… Okudukça belim öyle sancı çekti ki… Anlık bilincine vardım, okuduklarım var ama nasıl olacağını tahmin edemiyordum. Rahman Allah içimde, bende saklı Öz’üm O. O, ki İsa Mesih… O halde Hakikatte, hz Meryem’in çocuğu değil, ruh eşi oluyor. Bir beden de tevhid olmuş hz Adem hz Havva misali. İlk yaradılış
Rahman ve rahim olan Allah bir beden de vuslatını gerçekleştiriyor, elhamdulillah. Bu gerçekleri yaşatan, öğreten rabbimize şükürler olsun. Dün belim ağrırken uzandım, yastığıma sıkıca sarıldım. Bir an rahman Allah ile sarıldık, kalbine başımı yasladım. Hem duaları okuyorum hem ağlıyorum. Öyle duygu yüklü bir keşifti ki, gerçekten de gerçekti.
Sonra bugün, yatsı namazımdayken, secdede konuştum; ‘’Rabbim ben kıyametimi yaşayacağım, zorlu olduğunu hissediyorum, selamete eriştir’’ diye dua ettim. Yine başıma bastırıldı, o zaman da konuştum. ‘’Çok mu acıyor, bu çok acı verici bir şey mi, korkacak mıyım’’, diye sordum. Bazılarını hissederek yaşıyorum onları kelimeye dökemiyorum. Çok yakinen cevap verdi, benliğim olmuş şekilde cevap verdi. ‘’Her canlı ölümü tadacaktır, lakin bu dünyadayken yaşadığını sananlar için bir müjdedir bu. Ölmeden önce ölmek, dirilmektir’’. Rüyadan kalkacağımı hissetmek bambaşka bir duyguydu. Geçen haftalar da hep deprem oluyor sanırdım, lambaya bakıyordum sallanmıyor, ben sallanıyordum ama içimden, bedenen değildi. O da bununla ilgiliymiş, şimdi anladım. İnşallah artık bunu yaşamak kalsın can hocam. Rabbim bilir. Bir de namazdayken bir his geldi, 26 Ağustos doğum günüm. İnşallah gerçek aleme doğumum olur, bu dünyada ölüp dirilirsem. Bir de sizin emeklerinize karşılık bunun olmasını canı gönülden istiyorum. Rabbim her birimize yaşamayı nasip eylesin, özellikle bilge meleğe diliyorum ki bu sizin duanızdı. Namazdayken o hatırlatıldı, geçen yıl ki “o beklenen zaman bu zaman 1” paylaşımında, ‘’rabbim beni de ölmeden önce öldür’’, diyordu yorumlarda.
Bir an gülümsetti beni Rabbim yar ve yardımcımız olsun, gelsinnn güzel günler inşaAllah. Sizi çok seviyorum can hocam. Selam es selame

*Tekrardan selam es selame canım hocam Bugün sağ devri yaparken, Neslihan’ın evindeydim. Önce namazda oturmuş ağlıyordu, yerde mendilleri vardı. Kalk artık üzülme dedim, bitti o günler. Ve çevresinde sağ devri yönünde dönüp onu beyaz nur içine aldım. Kalktı üzerin de bordo bir şal ve çok güzel desenli çiçekli elbise, anlık giyinmişti. Küçük oğlunun da namaz kıldığını gördüm, MaşaAllah barikAllah, başında beyaz namaz şapkası vardı. Çok mutluydu, mutluluktan ağlıyordu ve bir aile yemeği hazırlıyordu Neslihan, tebessüm ederek izledim can hocam

*Selam es selame canım hocam, hayırlı akşamlar diliyorum dün ki yaşadıklarımı iletiyorum inşaAllah. Yazıyı şimdi düzenleyip, bitirdim.
Aralar da okumam gereken sureleri ve meallerini okudum, Rahman, müddessir ve bakara suresi. Artık o kadar yorulmuştum ki, mealleri okuduktan sonra kalemi elime aldım. Yine bir gerçeği öğrendim İnşallah.
Bu bana meali okurken ilham edilen, Kuran benimle konuşurken bende ona cevap verir gibi okumuştum. Çünkü, kendini okur gibi oku denmişti.
Çıkmakta olan Ay batmakta olan güneşle misaller verdin. Güneş bir gün, Ay’da bir gün misallere örnek oldular. Ve zifiri karanlıktan aydınlığa, ve geceyi güne, zamanın mekanın olmadığını da bizlere bu misallerle bildirdin. Şimdi senin nimetlerini nasıl yalanlayabiliriz. Dünya Yaşamı sadece Allah’ın gösterdiği deliller ile resmedilmiş, deliller üzerine kuruludur, anlayanlar için bir öğüt ve nimetler vardır. Yani zaman kavramı yok, her şey resmedilmiş misaller verilmiş. Hayatta senaryosunu oynuyormuş o kadar. Gece ay doğuyor Hatta bir şarkıda diyor ki, tenhalarda, boşluklar da yüreğim, gün mü desem, gece mi yaşadım, ne fark eder ki hepsi karanlık. Sevmeyi bilmeyen ay parçasını, doğdurdum her acı geceme, nasıl da soğudu her yanı odamın, gecem buzlarla kaplı… Bu şarkıyı aylar önce dinlerken, hep tefekkür ediyordum. Allah bu şarkıyı kendisine yazmış gibi dinliyordum. Şimdi ilham etti. İnşallah bir an önce, içimizde ki aydınlığa kavuşuruz. Amin
Sonra sağ devri yapıyordum, birden okyanusta yüzmeye başladım. Birbirine karışmayan denizin içindeydim. Yüzdükçe rahatlık veren hissi aldım. Yüzdükçe yüzdüm. O bulanık görünen kısım da yüzüyordum. Bedenen ferahlık hissettim, içine daldım, o an Rahman Allah geldi beni tuttu, tam ortasında ikimiz durduk. Orada yunus balıkları gibi denizin içinde takla atıyorduk. Bedenim öyle ferahladı ki sürekli gördüğüm işlemlerden, ağırlık sızlama hissediyordum, yani bu keşiften sonra, bedenimi değil sadece ruhumu hissettim. Su ile misal verildiğine göre, içimdeki organları dahi hissetmedim. Hiçlik duygusuydu. O an’ı yaşamış olduğumdan ilham geldi. Sağ yanımızın ruhumuzu, sol yanımızın ateşi (nefsimizi) temsil ettiğini idrak ettim. Yani varlık bilincimiz solumuz da… nefsimiz. O yüzden de nefsimizi içeri alarak ( zat yapıyor ) sağ devri yapıyoruz.
Dışarıda görünen her bir misal, bizim kendi bedenimizde mevcut olan şeyler. İnci mercan vardır kısmında ise, bizler yine kendi özümüzün ışığı için çabalıyoruz. İçimizde ki incimizi bulmak için bütün çabalarımız. Gördüğümüz keşiflerde kendi içimiz de. Zaman mekan yok, hep rabbimiz kendi delillerini içimizden bizlere lütuf ediyor, elhamdulillah. Yani ne ile uğraşırsak biz oyuz. Hepsi içimizde. Cennet te cehennem de, ya sağdasın ya solda. Neyi tercih edersen, ne için çaba sarf edersen o taraftasın.
Daha sonra; gece de sabah 4 e kadar sınavlara hazırlanır gibi çalıştım. Yatağımın üzerin de okuyordum, uyumuş kalmışım. Sabah ezanını duymadım, sonra 5.30 gibi uyandırıldım. Gözlerimi bu dünyaya açtım ama, başka bir mekandayım. Kabe’nin örtüsü gibi, siyah kadife bir kumaşa, her yeri altın ile işlenmiş Arapça harfler… Orası Kâbe değil de Ayasofya’nın içerisiydi. Canım Hocam; rabbim bilir fakat hissettiğim, Ayasofya camisi Kâbe’yi temsil ediyor. İçerisinde ki terleyen taşı Hacerül Esvet taşına benzettim. Rabbim bilir en doğrusunu. Hemen kalktım abdestimi aldım, sabah namazımı kıldım. Sonra biraz gökyüzünde ki Yıldızı izledim. Sağ avucum ona doğru tutturuldu, içimden Selamen kavlem min rabbin rahim dedim ağladım. Goncam, ben gökyüzünde değilim, seninleyim biliyorsun dedi. Biliyorum ama, bunları seninle birlikte izlemek çok güzel dedim. Seni seninle birlikte izliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, kolaylaştırsın inşallah sizi seviyorum, Selam es selame can hocam

*Canım hocam yazdırılmayan şeyler çok, yazdığımda sildirildi.
Denizin ortadan yarılmasını da Allah gücünün delili olarak verdiğini, bizde bulunan Musa’nın asa ’sının sırrını yine bu misallerle verdiğini söyledi.
hz Musa Allah’ın ta kendisiydi. O keşiflerden sonra namazdayken kendimin dışında İmam Muhammed olmuştum. Ellerim yüzüm o olmuştum, yani rahman Allah benimle olduğumu yaşattı bana. Ben o gün kıyametimi yaşayacağım da korkacak mıyım diye sorduğumda, sonra hatırlatıldı, insan sevdiğinden korkar mı dediniz, sizin sesiniz di.
Akabinde Öyle derinden işittim ki, Allah seslendi, aşkım goncam, ben imam Muhammedîm dedi, her şey film şeridi gibi geçti gözümden, güldü, Muhammedin yüzü benim yüzüm olmuştu.
O an anladım imam muhammedin paylaşımların da yazdığını, ben sen olmuşum dediğini. Gonca yok oluyor, beden Rahman oluyor. İkinci anladığım şey ise, sevdiğinle yaşamak akıllara zarar. Normal şartlarda yani.
Ama korkmadım ayrı bi mutluluk yaşadım, nasıl korkulur ki zaten kendin yok oluyorsun. Sadece o var

-Selam es selame.. Bu keşifleri okuyan zülfikârlar lütfen bir kere bir kere daha okuyun. Hidayet Allah’tandır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun .Amin. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.