Hocam Ben Bende Değildim

Hocam Ben Bende Değildim

*Selam es selame Hocaaaaaam. Ben yoktum, aynada gözlerim yeşile döndü. Suretim gitti, gözlerim kaldı. Yaşlar süzüldü, çekildim resmen. Ellerim gözyaşlarımı sildi. Ben ben değildim. Rabbim yeşil gözlerle beni sevdi. Ağlama ben senim dedi. Bunu kalbim dedi Hocaaaaaam, neler oluyor, bana dönün. Tekrar tekrar baktım. Ben yoktum. Yeşil gözler vardı. Her yanım titriyor, hocam. Rabbim evet, Rabbim beni de sevdi. Hemen bana dönün, hayal değil, değil mi gördüklerim.
 
*Namaz vakti hocam, burada. 3 yâda 4 gündür iki kürek kemiğinde birşey var sanki. Nefesim orda, bana dokunuyor, kulaklarım uğulduyor. Hocaaaaaam n’olur yanılsama olamaz, sırtım yanıyor, soğuyor selam es selame.
 
*Eûzü bikelimetillahi’t tammeti min şerri ma halak.
*Selam es selame gözümün nuru hocam. Sırtımda bir köz var sanki yanıyor. ‘’Abdestimi aldım, Kalbim üzgündü. Rabbim, bilge melek beni görmedin, göremedin der gibiydi. İçimden bunları söyledim. Çok üzgündü Rabbim sanki. Ben de çok üzüldüm. Namaz boyunca sırtım öyle bir yandı ki hocam, iki kürek kemiğimin biraz solu… Dua ederken konuştum Rabbimle. Rabbim aynada gözlerime bakarken, Rabbim geldi. Ben yok oldum. Ben geldim, Rabbim gitti. Sürekli bu hal oldu. Rabbim bilge meleği çağırdı, ama ben gördüm hocam. Muhteşem bir çekim gücüydü. Gözlerimden yaşlar süzüldü. Sağ elimle gözyaşlarımı sildi, konuştu benimle. Kalbimden, ‘’ben senim, biziz’’ dedi hocam. N’olur hayal görmediğimi söyleyin. Selam es selame 
 
*Selam es selame hocam. Rabbim çok üzülüyor. Rabbimi düşündükçe gözlerimden yaşlar süzülüyor. Tekrar tekrar baktım aynaya, kan oturdu gözlerime. Üzülme Rabbim n’olur, üzülme diye ağladım. Hocam neden bilge melek geçiyor içimden. Gör meleğim, Bilgem. Rabbin seni çoook seviyor. Bunları söylüyorum, kendi kendime. Yanıltmaktan, yanılmaktan, Rabbim arşı alana sığınırım. Selam es selame 
 
-Selam es selame Ayşecan, Bu yaşadıklarından sonra ben ne diyeyim Azizem… Rabbim sende bu kadar mucizeler yaşatmışken benim söyleyeceklerimin ne anlamı olur. Mübarek olsun. Kutlu düğünün âlemlere zülfikârlara örnek olsun, hidayetlerine sebep olsun. Bu kerametleri okumaya nasiplilerin imanlarını kavileştirsin. Bilsinler ki Allah göklerde değil, kendilerindedir. O âlemlerin her yerinde her canlısında ve cansızındadır. Âlemler onun nurundan ibarettir. Âlemler ve her var ancak onunla vardır. Âdemoğulları ve kızları bilin artık, rabbimiz görünen ve görünmeyen her sıfatla sıfatlanandır. O zahir dir o batındır o bütün esmaları cem eden camiundur. O Allah subhandır. O Allah ekberdir. Allahu ekber ve lillahil hamd. Ya Allah bismillah Allah u ekber. La ilahe illallah muhammedürresulullah. Hamd ona mahsustur şükür ona mahsustur. O vardır başka ilah yoktur. Selam es selame.
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir