Hikmetli mektuplar (2) Gökler değişmedikçe yerler değişmez.

12.01.2015
98
Hikmetli mektuplar (2) Gökler değişmedikçe yerler değişmez.

(2) Gökler değişmedikçe yerler değişmez.
03 Haziran, 12:37Hocam;

Mübarek üç aylarınız mübarek olsun inş. Umarım sağlık sıhhat ve afiyettesinizdir. Size bir sorum olacak mümkünse. Sabaha karşı bir rüya gördüm ve beni etkiledi sizinle paylaşmak istiyorum.

Rüyamda bir delikanlı ve bir genç kıza konuşmayı öğretiyordum. Bu şahıslar sağır ve dilsizmiş. Önce kendim bir ses çıkarırken onların parmaklarını gırtlağıma koyuyor ve titreşimi hissetmelerini sağlıyordum. Daha sonra onlar kendi gırtlaklarına dokunarak aynı sesi çıkarana dek, aynı titreşimi hissedene dek çalışıyorlardı. Bu sırada seslerin bir deniz dalgası gibi evrene yayıldığını görmeye başladım. Sonra tüm tınılar birbiri içine geçmiş dalgalar halinde yayılıyorlardı. Müthiş bir gürültü duymaya başladım ve o sırada uyandım
Yorumunuz nedir hocam…

Birde bir kaç gün önce yaşadığım bir hadiseden söz etmek istiyorum. Yorumunuz benim için gerçekten önemli. Oturuyordum, kelime-i tevhit ile meşguldüm. Fakat zikir olarak çekmiyor sadece letaiflerime aklımla yazıyordum. O sırada tüm bedenimin her hücresinin bir göz olduğunu hissettim. Aklımdan ne geçse orayı görüyordum. Çok kısa sürdü. saniyeler belkide. Hemen sonrasında ise tüm evrenin her zerresinin bir göz olduğunu hatta havadaki o ve h bile bir göz olduğunu beni seyrettiklerini gördüm. Köşeye sıkışmış gibiydim. Nasıl bir sıkışma anlatamam. Korktum. Sonra bu halde geçti ve rabbim sen bilirsin en güzelini dedim ve bıraktım düşünmeyi. Bugün içimden büyük bir kuvvetle size bunu yazma isteği geçti.

Selam ve dua ile…

Hacı Ali Bayram 03 Haziran, 14:32

Maşallah…
Benim şahsen tecrübe etmediğim şeyler görmüşsün. Allahın tecellileri kuldan kula değişiyor. İhtiyacın olmasa, o nimetten sana bir pay olmasa göstermezdi mevlam. Aynı tefekkürü yeniden yap. Korkma. Keşif yapmaya çalış. Korku gelirse ya rabbi ya rabbi zikrini yapmaya başla ve sana verilecekleri huzur içinde al.

Evet, bütün bedenimin göz olduğu altı yönümü gördüğüm iki deneyim geçirdim. Doğrudur her şey, her hücre gözdür. Allahın bütün sıfatları her zerrede aynı anda vardır. Hiç bir sıfatı kendisinden ve tabii yarattıklarından hakikatte ayrılmaz. Bu sırlar ayan olsa kalpleri alıştırılmamış sıradan insanlar yaşayacak gücü kendilerinde bulamazlar. Bu hal ahirette tanışacağımız üstün sıfatlarımızdandır. Burada ancak kalbi alıştırılanlar, nur görenler bunlara ortak edilir. Allahın lütuf ve keremidir. Kıskanma ihtimali olan nadana bu vasıflarını söyleme. mevlamla aranda kalsın. Allah uzakları yakın eder. Televizyon varsa aletsiz edevatsız görme de duyma da vardır.

rüyana gelince;okuduğun zikirler umumda tecelli ediyor.başka beyinlerin açılmasına da katkıda bulunuyorsun,maşaallah..yani velayet derecesi almışsın..bu veli esması sende tecelli etmiş ki,müminlerin koruyucusu konumundasın.lütfen olumsuz ve celali esmaları okuma..beddua etme..kötümser konuşma..eğer düzenli tespihlerini aldığın kamil bir rehberin yoksa ümmeti muhammede yardımcı olacak esmaları ben sana verebilirim..birini tecelli ettirince yenisine başlarsın.Mehdi’yet çağındayız..Sayıları Efendimizin ashabı sayısınca olan,tevatür derecede methiyelerle övülen mehdi talebesi olursun.seni canı gönülden kutlarım…senin gibi bir kaç kardeşimiz daha var sizleri karıştırmaktan korkuyorum..manevi olarak çok ağır işlere girdiğimden dikkatim dağınık oluyor.Hatırıma sana da bir tespih vermişim gibi geliyor, doğru mu..verdiysem neydi ne kadardır okuyorsun bildirirsen sevinirim.

Selam ve dua ile.

03 Haziran, 14:44 Şikayet Et

Bir rehberim var fakat daha önceki açıklamalarından rehberimin yetersiz geldiğini bildirmiştiniz. Çünkü rehberimle birebir görüşme ihtimalim yok. Hallerimi ve rüyalarımı haber veremiyorum. Buradan ancak size yazıyorum hocam. Evet, bana bir esma verdiniz. ” ya latifun ya latif bi lutfikel hafiyyu bi kudretilleti isteyevtü bi ha alel arş” ve bunun yanında bir salâvat okuduğumu söylemiştim. Bu esmaya 40 gün kadar devam ettim. İlk gününde kendimi görmüştüm rüyada ve bana rabbini gördün demiştiniz. Umarım beni anımsadınız.

Ayet el kürsiye her gün 18 defa devam ediyorum fakat en çok seyirdeyim.

Şu an düzenli hiç bir virdim yok. Tavsiyeniz üzere insanı kâmil okuyorum ve bol bol tefekkür ediyorum

03 Haziran, 15.01

Hocam birde şöyle bir durumum var daha önce size bahsetmemiştim. Ben şu an ihlâs suresini murakabe ediyorum. 21 neyfü ıspatım var. Son kontrolümde 3500 olan Allah zikrini 1500 e düşürmüş büyüklerim. Kontrollerimiz çok geç oluyor neredeyse 2 yılda bir fırsat buluyoruz. Fakat ben yaklaşık beş yıl önce nerede olursanız olun Allah sizinle beraberdir mealli ayeti kerimeyi ezberlemiş olarak kalkmıştım uykudan ve murakabemin bu olduğu söylenmişti rüyamda. Açıkçası Allah zikrini yapmıyorum. Bir türlü yapamıyorum.

Hacı Ali Bayram 03 Haziran, 16:50

Artık Allah zikrini değil, o ayeti belli bir sayıda oku yeter. Senin hizmet etmen gerekiyor. Cismi latifini görmüşsün. Rabb o kadar görülür. Başka değil. Efendimiz,’ben rabbimi genç bir delikanlı olarak gördüm’demiştir. O genç delikanlı kendi gençliği idi. bunun da başka bir hadisiyle açıklar.’Cebrail; alan da sizsiniz ya rasülullah veren de demiştir.’yeşil perdenin ardında sizden başkasını görmedim. Buyurdu. O her terde ve her zahir şeyle birliktedir.’Nereye dönseniz Allahın yüzüyle karşılaşırsınız ayetinin sırrıdır. Kavuşma tamam olmuş. Şimdi Allahtan yolculuk yapmalısın…

Şu ayeti oku…

’Allahü veliyyüllezine amenu yühricühüm minezzulumati ilennur..’ inşaallah 41 gün devam eder sonra yeni zikir için bizi ararsın.gördüğün rüyalara göre yeni bir ayet veya esma gurubu verilir,inşaallh.

Daha önceki yazışmaları hatırladım.

Hatırlattığın için teşekkür ederim. Günde bir defa sağ devri yap. Sanırım sağ devrini de bildirmiştim. Değilse haber ver göndereyim. Lütfen dualarınıza bizi de dâhil ediniz. Ve en çok ‘’dilek ve dualarını çabuk kabul et rabbim’’ deyiniz. Yapılacak çok dua var. Ülkemizin, insanımızın, ümmetin çok duaya ihtiyacı var. İnsanlığın hizmete ihtiyacı var. Biliyorsun gökler değişmedikçe yerler değişmez. Göklerin değişimi ise dua iledir. Selam ve dua ile başarıların daim olsun. Rabbim dua ve niyazınızı arşı alasından kabul etsin. Sizi size ve kendisine yar etsin.

03 Haziran, 16:54 Şikayet Et

Âmin hocam… Tavsiyelerinize uyacağım. Allah razı olsun. Dualarınızı eksik etmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.