Hikmetli mektuplar 3 / Vesveseden Korunma –

12.10.2016
753
Hikmetli mektuplar 3 / Vesveseden Korunma –

Hikmetli mektuplar / 3 -Vesveseden Korunma

lady-31217_960_720Ali bey merhabalar. Öncelikle ben sizi tanımıyorum ama bir yazınız sayesinde size ulaştım. Nette bir dua arıyordum; bir forumda sanırım size ait bu yazı bir kıza cevap niteliğinde kendini tedavi etmelisin 40 gün fil suresini okumalısın demişsiniz. Bu öneri size aitse kaynağı var mıdır? Gerçek midir? Yoksa sadece bir hikâye için mi yazıldı? Bunları soruyorum çünkü bende 8 yıldır tasavvuf okuyan, bazı ruhsal olaylar yaşayan, elimden geldiğince ibadet etmeye çalışan biriyim. Tam da bir yol ararken bu yazı karşıma çıktı. Sanki benden istenilen bir şey olduğunu düşündüm ve yaklaşık 7 gündür de aynen uygulamak içimden geldi… Beklediğim bir şey var ve sanki bunu yaparsam arınmaya başlayacak ve o şeye ulaşacağım gibi hissettim. Vakit ayırıp cevap yazarsanız çok sevineceğim. HAYIRLI BAYRAMLAR ALLAHA EMANET OLUN DUA İLE…

lady-31217_960_720BAHSETTİĞİM YAZI ŞU: Her namazdan sonra, aha önce öğrendiğin gibi niyetle, salâvat ve istiğfar ederek, okuyacağın dua: Sağ elini kalbinin üstüne koyacak,’’ elemtere keyfe’’ (FİL SURSİ) ni yedi kere okuyacaksın. Sonunda yavaş yavaş elini göğsünden kaldırmadan sağa doğru çekerek, koltuk altına gelince iki kere daha aynı sureyi okuyacaksınız. Bu şekilde yaptığın dua senin kalbine vesvese veren iblisi ve cin şeytanlarını( O hayatı yaşayan herkesi dost edinmiş cinlerin) kalbine saldırılarına karşı seni koruyacak. Ardından Hemen elini sağ dizinin üstüne koyarak (99 luk bir tespihle en az bir tespih olmak üzere) düzenli okuduğun (Ya latıfün ya latif bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş) duasını okuyacak, dokuz kere salâvat ve bir kere de‘’La ilahe illallahu. Vahte hu la şerike leh Lehul mülkü ve lehul hamdü Ve hüve ala külli şey’in kadir.’’ Okuyarak namazı bitireceksin. Her namazda bunu böylece yap. Kırk gün inzivaya çekil. İnsanlarla az görüş. Motivasyonunu bozmalarına, kalbini ve gözünü kulağını kirletmelerine izin verme. Sen kurtuluşu hak edersen o delikanlıyı sana gönderen rabbimiz iki cihanda senin kılacaktır.

logo1 Evet, sayın Y. hanımefendi kardeşim; yazıda bahse konu duaları olduğu gibi uygulayabilirseniz, allahın izniyle kalbinize sürekli hücum edip sizi olumsuz yönde meşgul eden vesvese ve boş meşguliyetlerden sıyrılırsınız. Ayrıca sağ diz üzerinde okunan esma gurubu, geçmişe dair sizi yolunuzdan alıkoyan her sorumluluk ve hatalardan arındırır. Kitabınızı tertemiz eder. Önünüz aydınlanır, yolunuz çerçöpten arınır, allah yürü kulum der. Sizin de bayramınız mübarek olsun. Bunu uygulayın, değişimlerinizden biz haberdar edin. Size ek yardımlarda bulunabilirim. Başka sorunlarınızı da yazarsanız yol yöntem önerebilirim.

lady-31217_960_720*ALLAH RAZI OLSUN CEVAP İÇİN… BEN YAKLAŞIK sekiz YILDIR, yani BABAMI KAYBETTİĞİM GÜNDEN BERİ BAZI RÜYALAR GÖRÜYORUM… PEYGAMBERLER VE VELİLERLE ALAKALI. Sekiz YILDIR DA KABUL OLUYORSA NAMAZ KILIYORUM… RÜYALARIMI PAYLAŞMAK İSTERİM SİZİNDE GAYBA OLAN İNANCINIZ ARTAR… ESMALARI DA YAKLAŞIK bir YILDIR ÇALIŞIYORUM. AMA ANLAMINI İDRAK ETMEYE ÇALIŞARAK. GÜZEL AÇILIMLAR YAŞIYORUM AMA PEK USULÜNDE YAPMIYORUM. BEN BAZen IŞIK ÇAKMALARI GÖRÜYORUM… VE ESMA OKUDUĞUM ZAMANLARA DA DÜŞÜNDÜĞÜM ŞEYLER BİLE GERÇEK OLMAYA BAŞLIYOR.

AZ ÖNCE SİZİN BLOGUNUZA ULAŞTIM BAZI YAZILARINIZI OKUDUM… ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMLAR… HATTA BAZILARINI DOSYALADIM KENDİ ARŞİVİME FAYDALANMAK İÇİN. İZNİNİZ OLURSA.

BU ARA BOL BOL TEVBE ETMEM LAZIM GALİBA… YA TEVVAB ÇEKİYORUM SAYISI ADEDİNCE 409… YA GAFFAR 1281 YA GAFUR 1286 VE YA AFÜV 156 KEZ. VE O 40 GÜNLÜK NAMAZ ARKASI FİL SURESİ TAVSİYENİZİ YAPIYORUM… VARDIR BUNDA DA BİR HAYIR… TAM RÜYAMDA GÖRDÜĞÜM BİR ŞEYe ARTIK KAVUŞMAK İÇİN DUA ARIYORDUM. KARŞIMA BU YAZI ÇIKINCA SANKİ BANA KONUŞUYORMUŞ, ALLAH SİZİN ÜZERİNİZDEN GİBİ HİSSETTİM VE YAPMAYA BAŞLADIM. Bir HAFTA OLDU AMA BAŞLAYALI dördüncü GÜN ADET OLDUM. YİNEDE YIKANIP NAMAZ SONRASI KILAMASAM DA, GECELERİ O UYGULAMAYI YAPTIM. İNŞALLAH SAKINCASI YOKTUR. TEMİZLENİNCE DE DEVAM EDİCEM ÇÜNKÜ 40 GÜN YAPMAK GEREKİYORSA İLLAKİ ÂDETE DENK GELECEK VE ARA VERMEK İSTEMEDİM

ELBETTE ÇOK EKSİĞİM VAR EN BAŞTA TESETTÜRÜM YOK. GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ DAHA YOLUN BAŞINDAYIM AMA TEK BAŞINA YOL BİRAZ ZOR… BEN EVLENECEĞİM KİŞİYLE ALAKALI İSTİHAREYE YATTIM. İLK RÜYADA YÜZÜ YOKTU, İKİNCİ RÜYAMDA YÜZÜ BANA GÖSTERİLDİ… VE TARİH OLARAK DA… O KİŞİYLE TANIŞTIM AMA ŞUAN SADECE ARKADAŞIZ. VE TÜM İŞARETLERİ ALSAM DA EMİN OLAMIYORUM. VE BİRAZ İMKÂNSIZ GİBİ GELEN BİRİ ŞUAN… SAKALI VE SAÇI RÜYAMDAKİYLE AYNI, KIYAFETİ BİLE…

logo1 Azizim; Bana dilediğiniz konuda yazınız. Işık çakmaları dediğiniz şeyler Meleki âleme dair nurlardır. Yani meleklerin ziyaretidir. Nur gören insanlar meleki âleme terfi etmiş allahın velileridir. Velayet makamına terfi etmişsiniz MaşaAllah. Şimdi şefaat makamındasınız. Yani düzenli dualarla kendinize ve ümmete şefaat edebilir durumdasınız. Yalnız her esma ileri derecede okunmaz. İlimle bilerek hareket etmek lazım. Dilerseniz size yardımcı olabilirim. Anlaşılan bir rehberiniz yok. Size rehberlik etmekten şeref duyarım.
lady-31217_960_720Hâşâ ben kim o rütbe kim. evet son sekiz yıldır çok zor bir hayat yaşadım. Babamı kaybettim, eşimden ayrıldım, en yakın bildiklerim tarafından iftiralara uğradım, ama yine de vardır bir hikmet dedim sabrettim… Hz Musa ve Yuşa’yı rüyamda gördükten sonra ilmi ledün’ü çok araştırdım Çok uygulayamasam da nefsimi yenip bilinçli inanmayı istiyorum ve diliyorum. çünkü bilgi yoksa iftira, tefrit, tekfir ve her türlü sapma var. Ve nefsi gerçekten akıl yönetiyor buna inanıyorum… Benim açıkçası rehberim kuran ve ilim olsun istiyorum. Doğru yanlış ne bulursam okuyorum, çünkü çok yanlış rehberlerde var malumunuz piyasada. ve ben korkuyorum… Kendi aklım ve vicdanımla ve Allah’ın yardımıyla, o en doğru yolu bulayım diyorum. o yüzden her kaynaktan beslenmeye çalışıyorum. Bugün çoğu insanın reddettiği kişileri bile okuyorum yargısızca. Çünkü ben en doğruyu arıyorum… Ve nefsini temize çekerek, kurtuluşa, tur’a ulaşmak istiyorum Rüyalarım çok uzun ama rüya ehli biriyseniz fırsat buldukça size yazabilirim… Sizin de hayretiniz artar.

logo1 Muhterem kardeşim; Gördüğünüz gibi tesettür şart değilmiş. Tesettür kadınları sakıncalı davranışlardan ve kendi nefislerinin şerrinden korumak içindir. Yoksa allah bizi yaratıldığımız gibi üryan görmektedir. Zaman olur tesettüre de isterseniz girersiniz. Adet (regl) işine gelince, bir kızımızın sorusu üzerine bu konuyu işlediğim bir yazı var. Özetle o yazıda, günümüzde adet görmeniz namaz ve zikir için sorun olmayabilir diyoruz. Adet halinde ibadetten sizleri alıkoyan kandır. Tampon yaparak kanın vücut dışına çıkmasını önleyerek abdest alabilir, namaz kılabilirsiniz diyoruz.. Sadece günlük birkaç kere tampon telef etmiş olursunuz. Kırk günü sağlıkla, ibadet ve tattan kalmadan sürdürebilirsiniz diyoruz.. Bunu uygulayıp düzenli namazında niyazında olan kızlarımız kadınlarımız var.

www.hacialibayram.com/mektuplar/hamdiyeye-mektuplar/hamdiyeye-mektuplar-3-mumin-murdar-olmaz.html

Yazımıza yukarda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz. 4. mektubu da okumanızı öneririm..

Blok yenilemeye vaktim olmadığından biraz atıl kaldı. Kırk yıldır tasavvufta yol alan 68 yaşında İnşaallah Kuran’ı Kerim’in hizmetkârı bir fakirim. Her alanda yazılarınızı cevaplayabilirim. Sizin gibi zikir ehlinin yetişmesi için yıllardır ’ağlayarak düzenli dua edenlerdenim. Size rehberlik yapmayı görev addederim. O yazıları da sizlere ulaşmak için yayınlıyorum. google dan dan hacı âli bayram yazarak birçok yazıma ulaşmanız mümkündür. Saygı ve selamlarımla, Allah yar ve yardımcınız olsun. Gelecekte evleneceğiniz insanla tanışmanıza sevindim. Vakti gelince tereddütleriniz geçecektir. İnşaallah dünya ve ahiret için hayırlı birer eş olursunuz birbirinize.

lady-31217_960_720Evet, tesettür kadını kendini bilmezlerden tanınmasını engelleyip korumak amacında sadece bunu biliyorum. Nice tesettürlü ama niyeti başka olanlarda var bunu da biliyorum. ama farz mı şart mı değil mi ben fetva veremem. İnşaallah bana da nasip olur diyebilirim sadece… Açıkçası tampon ve namaza devamlılığı sağlamak bunu araştırırım. Ama ben o zamanlarda bile zikir yapıyorum; çünkü beni rahatlatıyor, asıl yapmazsam şeytan daha çok bana yakın gibi geliyor. Ve vesveseye kapılmadan da yapıyorum. Hiçte bir zararını görmedim hamd olsun. Yazılarınızın bir kısmını saatlerdir okuyorum çok güzeller ve mantıklı. Sanki ilmi ledün’e yakın birisiniz gibi… Tabi ki her şeyin en doğrusunu Allah bilir... Benim hikmetten anladığım şu; yanlışsam düzeltin lütfen. Hikmet olayların oluş sebebi bence… Hz Hızır’ın Hz Musa’ya öğretmeye çalıştığı Ve gerçekten hiçbir şey boşu boşuna olmuyor. inanılmaz olaylar zinciri yaşıyoruz ve sabredersek sonu inşallah hayır olacak… Nice üzüldüğüm şeyin aslında lütuf olarak bana verilmediğini gösterdi zaman bana. Hz Ali’nin gs. De dediği gibi ‘’ben onun rab olduğunu, her istediğimi bana vermemesinden bildim; zira hepsini verseydi belamı bulmuş olacaktım’’ Benim yıllarca okuduğumdan anladığım şu âli abi… İki türlü dini algılayanlar var; kimileri sadece tasavvufa takılıp kalmış kimileri de fıkıh’a takılı kalmış, tasavvufu reddediyor.

logo1 Sevgili kardeşim; Her canı Allah yönetir, yönlendirir. Kimi dalalete kimi hidayete yol alır. Ama ille de Allah’ın ceza ve mükâfatı adalet üzeredir. MaşaAllah sizin samimi ve sabırlı davranışlarınız Allah’ın rahmetini celbetmiş. Gördüğünüz o nurlar size rehberlik etmektedir. Koruyucu olmaktalar, size ilham yoluyla rehberlik etmekteler. Okumaya ve zikirlerinize devam ettikçe daha ileri tecellilere de mazhar olursunuz, İnşaallah.

lady-31217_960_720Kimi zahire kimi batına bakıyor oysa ikisi de lazım. Hangisi en doğru derken şu çıktı karşıma ve evet işte bu aslında her ikisi de lazımmış dedim. Aynen kopyalıyorum yanlışsam lütfen beni düzeltin. İmam_ı Maliki hazretleri buyurdu ki : ’Fıkıh öğrenmeyip, tasavvufla uğraşan dinden çıkar zındık olur. Fıkıh öğrenip tasavvuftan haberi olmayan bidat ehli yani sapık olur. Her ikisine kavuşan hakikate varır.’ (Merac-el-bahreyn) -Ramal İnşallah doğru yoldayım… Yıllar önce rüyamda Arapça bir yazı gördüm mehtaplı, çok güzel bir geceydi. Eski eşimle yürüyorduk. Yıldızlara bak dedim o sırada gökyüzünde altından parlayan Arapça bir yazı gördüm. Eski eşime gösterdim; baksana dedim nasıl güzel. O da bana ‘’onu ben göremem sadece sen görebilirsin’’ dedi. Ama Arapça bilmediğim için ne yazdığını anlayamadım sanırım’ la ilahe illallah’ idi…

Neyse sanırım vaktiniz yok sizin de vaktinizi almak istemem, konuşulacak o kadar çok şey var ki aslında… Beni ve yaşadığım değişimi anlayan bu tarz ruhsal şeylere ve gayba inanan insanlarla az karşılaşıyorum. o yüzden bilgi açlığımı mazur görün. Esmaları severek çalışıyorum ama eminim cevşende bahsedildiği gibi 99dan fazlalar… Dün bir kolye aldım üzerinde 99 esma arkasında da ayet el kürsi yazıyor. Ve gırtlak çukurumun altına gelecek şekilde taşıyorum. Dilerim biz de ahfaya ulaşırız ne kadar zor olsa da… Bana önereceğiniz esmalar var mı bu aşamadayken… Ben dün nefs ve mertebelerini araştırıyordum. Ahmet Hulusi ve Abdülkerim cehli, Said Nursi, Muhammed Esen ve çok karalansa da Mustafa İslamoğlu benim hayatımı değiştiren kişilerdir. Bir de Abdülkadir Geylani Hz lerinin eserlerini okurum. Dün okurken anladım; ben galiba nefsi emareyle levvame arasında gidip geliyorum. Daha bir arpa boyu bile yol alamamışım. Ama bilinçlendim nefsime karşı, buna da şükür diyorum. en azından bundan sonra daha da fazla uğraşacağım. Siz de yardımınızı (eminim bu yollardan geçmiş biri olarak) ne olur esirgemeyin

logo1 Size sevgi ve saygılarımı sunarım. Maşallahınız var. Birçok fıkıh ve tasavvuf âliminden daha ziyade kalbiniz açılmış. Evet, her şeyin hikmetini araştırmak ve doğruya ulaşmaktır dinin ve tasavvufun amacı. Marifetullah’ı öğrenmektir. Hızır as. hz.Musa’ya;’’ şeriatı oluştururken hatalar yaptın muhterem’’ dedi. Çünkü nefsin işin içine karışıyor. Salt hakikati keşfedemeden şer-i kurallar koyuyorsun. O nedenle cemaatin ikide bir inkâra gidiyor’’ dedi. Musa ise itiraz etti. Kaderin bir cilvesiydi. Çünkü Hızır as varmadan önce geri dönülmez yollar alınmıştı. Ayetleri neshedip yeni kurallar ihdas etmek Musa ya ağır geldi de Hızır as. dan ayrıldı. Her türlü çabaya ramen Allah’ın kadim kaderi tecelli etti. Çünkü tedbirler de kaderdendir. Ve İsa as. İle efendimizin sav. Gelmeleri kaderin gereğiydi, geçmişin inşası ile mukadder oldu. Şeriat âlimleri işin aslına eremediklerinden birçok tasavvuf gerçeğine kapalı kalır, itiraz ederler. Aynı Musa’ as. itirazı gibi. Tasavvuf erbabı da şeriat ehlinin hatalarını düzeltmek istediklerinden sürekli Musa-Hızır savaşı devam eder gider… Ehli, ikisini de hoş karşılar. Hikmetullah’ı bilmek, marifetullah’la hizmet etmek gerekir ya bu da her kişinin işi değildir… Bu ise usta çırak ilişkisi gibi ehlinden tahsil ile mümkündür. İnşaallah öyle birinden eğitim aldığımızı ima ederek size yardım edebilirim diye cesur konuştum. Selam ve dua ile.

lady-31217_960_720 Tecellileri yaşamak insanı mutlu ediyor evet akrep burcuyum yükselenim de koç… Su ve ateş. Su 6. hissimi besliyor sanırım ama ateş yanımı törpülemem lazım bu yüzdende koç burcu esmalarını çalışmam lazım sanırım. Ne kadar güzel açıklamışsınız Hz Hızır ve Hz Musa kıssasını… Kafamdakini birden daha da ayrıntılı çözdünüz Bir ayet var kime —hikmet verildiyse ona hayır verilmiştir— …(Yu’til hikmete men yeşâ-u ve men yu’tel hikmete fe kad ûtiye hayran kesîrâ) Allah Hikmeti dilediğine Verir. Kime Hikmet verilirse, Ona pek çok Hayır Verilmiştir.> 2.Bakara 269. Bunu çok okuyunca gerçekten açılımını yaşıyor insan. Aslında kur’an öyle bir şifa ki sadece esmalar değil her ayet idrak edilip okununca da tecelli buluyor…

logo1 Burçlara çok takılmayın. Zikir ile her nefis hakikati bulabilir. Yeter ki seccadesine sadakat gösterip, rabbini dost edinsin. Başladığınız işi tamamlayın. Diğer zikirlerinize ara verin sadece ‘’elemtere… Keyfe faale.’’ ve ya latıfün esma gurubunu sürdürün. Kırk bir gün sonunda yenisini talep ediniz. Uygun bir zikir daha veririz İnşaallah. Cemalde devam etmek lazımdır. Celal esmalarını okumadan sırf cemal ile gidilmesi lazım. Bunu ayırt etmek ise herkesin karı değildir. Esas olan hakk ile batılı ayırmaktır. Bir de zikir metotlarını bilmek lazım. Maalesef çoğu tarikatlar bile bilmiyor. Hayır, zannıyla şerre dua edip mensuplarının ilerlemesini ya yavaşlatıyor yahut yolda bırakıyor, hatta telef ediyorlar. Yoksa islam âlemi bu halde mi olurdu. İrtibatımızı sürdürürsek yakın zamanda bize olan itimadınız artar, daha hızlı yol alabiliriz. Selam es selame

lady-31217_960_720 Eş konusundaki dilekleriniz içinde teşekkür ederim… İnşallah rüyam haberci rüyadır ve tanıştığım kişi o dur. Çünkü gerçekten Allah yolunda olan benim gibi doğruyu arayan biri… Ama sanırım zamanını ve benim tövbemi bekliyor gelmek için… Hatta ilk eşimden bile daha düzgün ve hayırlı biri şimdi iyi ki bitmiş o evlilik diyorum… Biz mart ayında bi arkadaş vasıtasıyla tanıştık arkadaş olduk ama bi dönem koptuk, sanırım zamanını bekliyor bilemiyorum… Onunla beraber ilerlemek istiyorum. Hani siz o yazıda niyet salâvat istiğfar demişsiniz sonra da Sağ el kalpte 7 fil suresi sonra koltuk altına çekerek 2 fil suresi daha ve sonrada; Düzenli okuduğun duayı en az bir Tesbih okuyun 9 salâvat bi la ilahe illahu vahde hu la şerike…

logo1 Allah’a tevekkül edin. Zamansız hiçbir şey oluşmaz. Bu âlemin işi zaman iledir.

sağ elinizi sağ diz üzerine koyacak, Sağ el şahadet parmağınızı sürekli deprederek ’ya latıfün ya latıf. bi lutfikel hafiyyü bil kudretilletim isteveytü biha alel arş ’duasını on dokuz defa okursunuz. Başında ve sonunda en az üç defa, en fazla dokuz defa salâvat getiriniz. Niyetinizi de; okuyacağım esmanın ve yapacağım efallerin sırrı mucibince zatımı ve sıfatımı korumanı niyet ve talep ederim rabbim ’şeklinde olsun. Dualarınız bitince; ’la ilahe illalahu vahtehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir ’dersiniz. Bir kere deseniz kâfidir. Ayrıca bir kere de ’la havle vela kuvvete illa billahül aliyyül azıym’ deyiniz ki olup bitenden her zaman hakikat karşısında eksikli nefsiniz kendisine pay çıkarmasın.

lady-31217_960_720 Sağ el kalp üzerinde iken 7 fil suresi sonra sağ koltuk altına çekerek 2 fil suresi daha ve sonra da düzenli okuduğun duayı en az bir tespih okuyun, 9 salâvat, bir la ilahe illahu vahde hu la şerike… Düzenli okuduğun duayla ne kastediliyor diyordum… O sırada sadece evleneceğim kişiyle bir araya gelmek için şu ayeti okuyordum ’ayna ma tekunu yetibikumullahu cemian innallahe ala külli şeyin kadir’ Meali;-nerede olursanız olun sizi bir araya getirir. Onun her şeye gücü yeter.- Benim de siz belirtmediğiniz için o sırada da onun niyetine okuduğum için bu kısmı yapmak geldi içimden, inşallah yanlış bir şey yapmadım? Yani aynı söylediğiniz şeyi yapıyorum 21 Ekimde başladım… Niyet: temize çıkmak, eşimle arınmak… Salâvat. İstiğfar… Toplamda 9 fil suresi… Sağ diz elde tespihle 99 kez düzenli okuduğum yukarıdaki ayet… 9 salâvat. 1 la ilahe illahu vahtehu la şerike leh lehül mülkü.

logo1 Vaktiniz olursa 99 kere okursunuz. Vaktiniz yetmediğinde 19 kere okumanız yeter.

lady-31217_960_720 Ben yanlış yaptım sanırım 🙁 ama düzenli okuduğunuz dua deyince bende o sırada tam evlilik için bunu okuyordum… O sandım. Çünkü ben bi dua ararken okudum o yazıyı

logo1 ’ya latıfün ya latıf. bi lutfikel hafiyyü bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş ’ asıl dua budur… Allah rızasına bile olsa bazı zikirlerinizden olumsuz etkilenmiş olabilirsiniz. Bu esma gurubu sizi her türlü istenmeyen tecelliden arındırır. Allah’a yolculuğunuzda önünüzü aydınlatır. Yepyeni temiz bir sayfa açılmasına sebep oluşur. Selam es selame

*Hocam; eger kalbimden guç almasam çoktan mağlup olmuştum,
Bazen öyle oluyor ki sanki kapkırizi geçireceğim
Çok SIKIŞTIRIYORLAR. Öyle olduğunda direk tevekkül haline geçiyorum.

*Kalbine yapılan saldırlar sıklaştığında sağ elini kalp üzerine koyarak fil suresini oku.
Ebabil kuşları onları darmadağın eder.
Az önce verdiğim ayet (e la inne evliyaullahu la havfun aleyhüm ve la hüm yehzenun) ile fil suresini birlikte kalp üzerinde 21 defa oku…
Sağa, sağ göğsünü geçinceye kadar, el kalkmadan, mesh ederek çek.
Altı kere de sağda oku. Efalini başında okuduğun kadar salâvat okuyarak bitir.
Bu işlemi sağ devrini yaptıktan sonra, devirden çıkmadan ayakta kalarak yap, sonra sol ayağınla devirden çık.
Bunu en az bir hafta kadar her namazın arkasından yap.
Başka bir engel çıkamazsa bu işlemi Aralıksız 21 gün yapabilirsin.’’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.