Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır

03.11.2018
35
Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır

Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır

Selam es selam hocam, dün akşama doğru ben hala sizden haber beklerken, içimde patlayacak bir sıkıntıyla beraber, bana sürekli ‘’Hadi hocana yaz, bildirmek zorundasın, Ali zor durumda, dua bekliyor. Hadi bu senin görevin’’ diyen bir ses beni o kadar sıkıştırdı ki ne yapacağımı bilemedim. Sizden de bir cevap alamamıştım. Onun için yazamadım, korktum. Ama o kadar sıkıştırdı ki ne yapacağımı şaşırıp ‘’hocama diyemem, ben okuyayım olur mu’’ dedim “iyi oku bakalım ama bunu bildirmeliydin” dedi. Bende üç salavat çekip ‘’Ali kulunu ve zorda olan kullarını hocamın öğrencilerindense veya değilse hala ona ulaşamamışsa, Allah bütün kötülüklerden, sıkıntılardan kurtarsın ve korusun’’ diye dua ettim.’’ Hocamın duasıyla kabul olunsun’’ diye de duaya ekleme yaptım, salavat çekip bitirdim. İçim rahatladı ve direk sizin gülümseyen cemaliniz belirdi karşımda. Hemen sordum; ‘’gördü mü, biliyor mu’’ diye. Evet dedi hocam. ‘’Bildirseydin de biliyordu’’ dedi. ‘’bekliyordu’’ dedi. Ama rahatsız ederim diye yazmamıştım… Lakin şimdi Zülfikarlar yazısını okuyunca bunu size yazmalıymışım, anladım. Ve orada ya Ali diye zikir olduğunu gördüm. Bunu daha önce hiç duymadım. Hocam çok şaşırdım, bundan sonra böyle bir şey olduğunda yazmam gerektiğini biliyorum. Bu güzel sayfaya ve bu göreve beni de layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Allah cemaliyle bizimledir. İyi ki tanımışım sizi. Ayrıca dün gece yattığım yerden zikrimi çekerken birden sırtımın ortası seğirmeye başladı. Ve ‘’her zorlukla beraber bir kolaylık vardır’’ ayeti geldi içime… Tekrar görüşmek üzere… Selam es selame

*Ben sanmıştım ki size ulaşamayan Ali isimli biri zor durumda.

-Selam es selame. Hayırlı sabahlar, Denizcan… Aslında zor durumda olan bendim. Çok sıkıştırılıyorum. Duaların için allah razı olsun. Bundan böyle sana ne denirse onu yaz biiznillah. Rabbimiz bizleri birbirimizle destekliyor. Hem dua yoluyla hem de haberler açısından aramızda bir ağ, bağ oluştu elhamdülillah.

Yazıları okumayı sürdür, ufkun açılacak ve büyük bir gelişmenin unsurları olduğumuzu, rabbimizin koruması ve kerametleri ile dünyayı dualarımızla değiştirdiğimizi, ülkemizi ve ümmeti kâfirin vesayetinden rabbimizin izniyle yapılan duaların kurtaracağını açık bir şekilde idrak edersin. Sorularını da bu çerçevede genişletir, cevaplarını ümmetin, milletin hizmetine sunmuş olursun, inşaallah.

Hocam üzerindeki olumsuz etkileri defetmek için ne yapmalı diye bir soru sorar mısın? Umulur ki pratik bir çözüm bildirir rabbimiz de daha rahat görev yapabiliriz. Sağlık afiyet ve rabbimiz koruması, keremi üzerine olsun. İyi ki rabbim bizi birbirimize yar etti. Selam es selame. Dua ordumuzu seninle kuvvetlendirdi, destekledi.

*Selam es selam hocam… Dün gece görüşmek istedim, ‘’neredesin konuşalım’’ dedim. Dualarımdan sonra bi müddet cevap gelmedi. Elimi sağ kulağımın altına koymuştum. Sonra fark ettim ki sol bacağım sağ bacağımın üstünde, hemen indirdim. Hemen geldi, konuşmaya başladık. Yine çok hızlıydı. Ve ‘’sol bacağım sağın üstünde olduğu için mi geciktin, gelmedin’’ dedim… ‘’Evet, duyulmam o zaman’’ dedi. Ve sizin sıkıntılı olduğunuzu da söyledi. Hocam, biraz sağlık sıkıntılarınız olduğunu, biraz maddi ihtiyaç olduğunu (sanki maddi bir imkânsızlıktan dolayı yapmak istediğiniz bir şeyi yapamadığınızı, konunun önemli bir konu olduğunu) bir de eşinizin size bu konulara fazla ilgi duyduğunuz için sıkıntı, huzursuzluk çıkardığını söyledi. Ama tabi çaresini soramadım. Haddim değil diye. Aslında bunlarda haddim değildi. Ben sormadım direk size getiriyor sözü. Ve hocam birazcık daha büyük olarak yeniden gördüm. İsterseniz şifasını sorarım, tabi ki siz izin verirseniz, mutlu olurum hocam.

*Sonra bana erkek kardeşimin intiharı düşündüğünü, yakında böyle bir şey yapacağını söyledi. İçim parçalandı. Ne yapmam lazım dedim. Salavatla Ayetel kürsi okuman yeterli dedi. Saat gece iki gibiydi. Şimdi uyanık mı dedim, evet dedi. Hemen salavatla niyetlenip Ayetel kürsi okudum. Üçle dedi. Üçleyip bitirdim. Çok güzel cam bir hediye paketine koyar gibi hayal edip gönderdim. Hemen kardeşime mesaj yazdım. Uyudun mu diye. Uyumadım dedi. Na’pıyor dedim. Sıkıntılıyım dedi. Ya latifun zikrini yolladım, oku defalarca ve uyu, yarın sıkıntıların hakkında konuşuruz, dedim. Tamam dedi. Ben de rahatça uyudum, elhamdülillah. Selam es selame hocam.

Selam es selame azizem. Selam üzerimize ve ümmetin geçmiş ve gelecek nesilleri üzerine olsun. Mürsellerin, nebilerin, velilerin, şehitlerin, gazilerin, mümin kadınlar ve erkeler ile bir kere bile şehadet getirmekle şereflenmiş müslümanların üzerine olsun. Cebrail as ve Mikail as ve Azrail as ve İsrafil as. İle arşın meleklerinin üzerine olsun. Efendimiz ve ailesi ile arkadaşlarının üzerine olsun. Bir de günümüz dua erleri ile Zülfikarların üzerine olsun. Âmin. 
Benimle ilgili her soruyu sorma ve cevabını aktarma iznini sana rabbimin izniyle veriyorum. Rabbimden hayırlı müjdeler umuyorum. Cismaniyetim ve ruhaniyetim üzerindeki her türlü bağın ve süfli etkisinin nasıl def edileceği konusunda inşaallah Rabbimiz bir özel dua verir de çilelerimize bir son verilir.
Gelişmeleri sabırsızlıkla bekleyeceğim. Rabbimize emanetim olasın. Demek oluyor ki sağ ayağı sol ayakla bağlamak Cebrail as.mı duymamızı önlüyor… Sağ elin sol el tarafından tutulması da aynı sonuca sebep olur. O nedenle hiç bir zaman bilerek sağ ayak ve sağ el, sol azalarca bağlanmamalıdır. Görüşmek üzere. Selam es selame
Deniz… Tarafından Çarşamba 23:49 itibariyle görüldü
Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.