Hamdiye’ye Mektuplar 28 / Hidayete Erdiren Allah’tır

09.09.2018
46
Hamdiye’ye Mektuplar 28 / Hidayete Erdiren Allah’tır

Hidayete Erdiren de Dalalete Düşüren de Allah’’tır

VAV ( 10/13/2009 )

Hayırlı akşamlar hocam nasılsınız inşaallah iyisinizdir.
Hocam bu aralar sizin ve nette diğer kişilerin yazıları ve o yazıları okumadan önceki düşündüklerimle aynı olmaları bana çok ilginç geliyor, önceden de olurdu ama böyle sürekli olmamıştı. Bu nasıl bir tesadüf.

Bu sabah altı da falan çok ilginç bir rüya gördüm. Aslında bu aralar köye gidip geliyorum, işlerim bittikten sonra yazacaktım ama rüyayı yazmak istedim, unutmadan.

Çok farlı bir yerde o kadar hızlı ilerliyordum ki sanki bilim kurgu filmi gibi ürkütücü bir yer, çok geniş bir mağara. Uçar gibi gidiyordum. Biran önce bitsin istiyordum. Sonra galiba karanlık bir yere çıktım, korkum geçti. Dik bir yerden aşağıya indim, küçük bir evin içine girdim annemle. İçeride yaşlı bir zat etrafta da kadınlar vardı. Annem kadınların arasına karıştı, daha göremedim. Ben o zatın önüne oturdum. Oradakiler o kadar mutluydu ki. Sanki hep o haldeydiler. Ben o zatın yüzünü dikkatle inceliyordum. Şeyh nazım kıbrisi’ye benziyordu. Değişken bir yüzü vardı. Gözleri mavi, kaşları beyazdı. Bir ara bakışları babama çok benzedi. Sonra şeker dağıtmaya başladı. Bir hareketlilik oldu. Acaba bana da verecek mi diye düşündüm, beni fark etmiş miydi? Elinde yuvarlak kahveli şekerler vardı. Bir tane de yeşil. Dikdörtgen şeker. Bana baktı. Yeşil şekeri bana uzattı. Dedi ki; <faydasız ilimleri ve faydalı ilimleri öğrendin, bu çok iyi.> Sonra yanımdaki kadın özel ilgi gördüğümü ima eder gibi gülümseyerek bana baktı. Ve zikir çekeceğiz deyince dışarıdakiler de içeriye doluştu. Bende katılabilirim dedim. Kadın sen daha önce zikir çektin mi, dedi. Adıyaman cemaatinin ki gibiyse yapabilirim dedim. Onlara katılmıştım. Kadınların ellerinde küçük kitapçıklar vardı. Bazısında da kâğıt parçası. Arkama doğru dönüp baktım; erkeklerinde içeri girmiş olduğunu gördüm.< siz erkeklerle birlikte mi zikir çekiyorsunuz.Ben böyle zikir çekmem>dedim.
Tekrar arkama döndüm, sanki yüzleri kadına benzedi. Tekrar baktım 13 yaşlarında erkek gördüm üzerinde forma, bunlar imam hatip öğrencileri dedim, annelerinin yanındaydılar. İçimden bunlar hangi cemaat diyordum, zikire katılmadım. Karşı tarafa geçtim oturdum. Elimde bana ait bir paket bir de şeker vardı. Dedim ki iki şeyi elimde bulundurmamalıyım birini hemen vermeliyim paketi yanımdaki kadının çocuğuna verdim.
Uyanınca aklıma onların cin olabileceği geldi. Bilemiyorum. Allah’ın selamı üzerinize olsun Allah’a emanet olun.

RE:Selam üzerinize olsun

Hayırlı akşamlar Hamdiye Hanım.
Gördüklerin cin değil meleklerdi. Rüyan da hayırlarla dolu… Yaptığın zikir tamam olmuş, kâmilen tecelli etmiş. Kadınları erkeklerden ayırmaman herkesi aynı kaynaktan gelen varlıklar olarak algılaman istenmiş… Doğruyu yanlıştan ayırt edecek yetenek verilmiş. Hissiyatın gelişmiş, birçok olayı olmazdan az önce sezecek kabiliyet verilmiş… Nefsine gurur vermesin diye bu kadarla yetiniyorum. Yoksa rüyan olağanüstü mükemmel, yorumla tecelliyi kayıtlamak yanlış olur. Zaman içinde hayatta tecelli eder yaşayarak görürsün.
Son zikrinin ne olduğunu hatırlatırsan dilediğin takdirde yenisini verebilirim. Bu seni başka yönden geliştirir. .
Bugün seni merak etmiştim… Hemen yazman iyi oldu…
Hayatında şikâyet ettiğin herhangi bir şey varsa zikrini ona göre tespit edebiliriz.
Selam es selame

Not; Bundan böyle çok özele girdiği için Hamdiye ile mektuplarımızı yayınlamayacağız. Baştan beri bizi takip eden kardeşlerimize mesajımız; en kötü durumda bile olsanız Allah’’a yönelip namazınızı kılar uygun ayetleri okur, Allah’’a sığınırsanız önce olumsuzluklardan kurtulur sonra hakk yolda mesafe kat etmeye başlar, allah dostlarına katılabilirsiniz. Hamdiye’nin okuduğu ayetleri dileyen okuyabilir. En doğrusunu allah bilir ve hidayete erdiren Allah’tır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.