Hacet namazı Evlilik duası

02.05.2020
4.913
Hacet namazı Evlilik duası

Hacet namazı Evlilik duası

human46-1Efendim selamlar, sizi facebooktan takip ediyorum.

Açık söylemek gerekirse paylaştığınız birçok konu hakkında bilgim yok, çok da anlayamadım. Sağ devri, nurlar ne demek? Bu yola neden ve nasıl başlanır? Henüz bu soruların cevabını bulamadım ama diğer taraftan da paylaştıklarınız oldukça ilgimi çekiyor.

Gezegen Saatlerine ve ayın menziline göre esma çeken çok sevdiğim bir tanıdığım var. Zikir meclisinde de bulunmuşluğum var. Bunlara aşina olmakla beraber sizin paylaşımlarınızı tam kavramayalım henüz.

Anladığımı sandığım bir paylaşımınız var: Cennet-ül Esma. Burada belli durumlarda okunacak duaları yazmışsınız. Aşağıdaki dua da evlenmek isteyenler için(miş). “Kezâlike ve zevvecnahüm bi hurin ıyn (1234)”

Size şunu sormak istiyorum: bu dua sadece erkekler için mi?

Anlamına baktığımda iri gözlü hurilerle evlendirilir benzeri bir ifade içeriyor. Bu anlama bakınca kadınlara da hitap edip etmediğini sizden öğrenmek istedim.

Umarım rahatsızlık vermedim. Yanlış bir laf ettiysem affınıza sığınırım. Hoş çakalın.

faviconSelam es selame Fatma Hanım; sayfamıza hoş geldiniz. İzninizle size cevabımı ”EVLENMEK İSTEYELERE – Evlilik Duası başlığı ile sayfamızda vereceğim. Bu konu yani günümüz şartlarında evlenmekte çekilen zorluklar çok kere soruldu. Bu konuda yapılacak duayı ve dua edilişinin şeklini yazmayı, sizin vasıtanızla rabbim bize nasip eder inşaallah.

Çok yoğun olduğumdan ve yazmak istediğim şey biraz da araştırma gerektirdiğinden bir kaç gün içinde yazacağız biiznillah takip ediniz, Lütfen. Size bir yazımızın linkini göndereceğim inşallah diğer sorularınız ve daha fazlası bu yazıda var.

Okuduktan sonra yeniden dönersiniz inşaallah o vakit daha geniş bilgilendirmek mümkün olabilir.

http://www.hacialibayram.com/sizin-icin-sectiklerimiz/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi.html

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Selam es selame

human46-1Teşekkürler efendim. Okuyup dönüş yapacağım inşallah. Genelde size sorulan soruları ve soran kişileri de paylaşıyorsunuz. Benim ismimi paylaşmayacaksınız değil mi? Tekrar teşekkür ederim. Hürmetler.

faviconSadece Fatma diyeceğim yedi milyon Fatma’dan biri olacaksınız.

Evlenmek isteyen kardeşlerimiz, namazlarını tam vaktinde kılarak, Zikre İlk adım yazımızda belirttiğimiz titizlikle, beş vakit namazlarına kuşluk namazı ile Gece namazlarını da ekleyerek zikir saatlerini en az yediye çıkarmalıdırlar… Duanın kesin kabul şartlarından birisi vakit (evkat) şartıdır. Bu konuda sayfamızda ilgili (Duanın kesin kabul şartları) yazımıza bakabilirler. O yazıda dahi belirttiğimiz gibi, yatsı namazını vaktinde kılarak vitr namazını yatmadan önce kılarlarsa bu evkat (vakit )sayısını sekize çıkarabilirler. Ve şu tertip(usul ile) le evlenme duası yaparlar;

Öncelikle elbette abdestlidirler, İstiğfar ederler. (Zikre ilk adım yazımızda nasıl yapılacağı yazılıdır.) Salâvat getiriler… Niyet ederler…

Rabbim! Okuyacağım esmalarla, ayetlerin ve yapacağım efalin sırrının zatımda ve sıfatımda tecellisi ile dünya ve ahiretim için, acilen, hayırlı bir eş nasip ve müyesser eylemeni dilerim… Dostuma dost, düşmanıma düşman, zaman içinde an, dua ve niyazlarımı arşına arzediyorum, bi icabetike ya mucip…

Dedikten sonra üç kere daha salâvat getirilir. Namaz oturuşundayızdır. Sağ elimizi kasık hizamıza koyarız… Ve ‘’Allahümme “Kezâlike ve zevvecnahüm bi hurin ıyn’’ ayetini 21 kere,33 kere veya 99 kere okuruz. Ve elimizi dizimizden kaldırmadan sürükleyerek dize kadar sürükleriz. El dize varınca bir miktar da orada okuruz. Efelimize salâvatlarla son veririz. Bunu her namazın ardınca yaparız… Kişi okum sayısını zamanının yeterliliğine göre kısa yahut uzun tutar… İnşaallah bunu en az 21 gün aralıksız yapar… Eğer kalbini ikna edecek bir işaret almamışsa 41 gün okumaya devam eder. Biiznillah en kısa zamanda hayırlı bir evlilik bekleyebilir…Bu dua uygun efel ile yapıldığından biiznillah söle edilen dualardan milyon kere daha gülü tecelli eder…Efal duanın kabul şartlarından birisidir…Namaz gibi..namaz da bir efalli(uygun hareketlerle yapılan)bşr duadır. Dua müminin silahı, kuran her derdimizin şifasıdır. Yeter ki dua etmeyi bilelim. Rabbimiz dua edenleri duyandır, icabet edendir. Bu suretle eşini bulanların bize borcu bu duayı bu şekliyle bir başkasına öğretmek tavsiye etmektir. Selam es selame

Biraz daha mı açıklama,  olur….işte yeniden açıklamamız..

Namaz bitti.

Oturur durumdayız.

Sağ elimizi bedenimize en yakın yerde, düz, sağa sola meyil gerekmeden tuttuk okuduk.

İstersen işaret parmağını depreştir(aşağı yukarı hareket ettir) istersen elinde tespih olsun işaret parmağın tespihi çekerken oynasın. Parmak hareket etsin yeterki. O kudret kalemidir. Hareket etsin ki yazsın.

Okuman gereken ayeti ve esmaları dilediğin sayıda okudun bitti.

Elini kaldırmadan bedene teması kaybetmeden, yavaş yavaş ileri doğru sürdün.

Diz kapağına kadar geldin. Yol bitti, durdun. Bir miktar daha oku. İlk okuduğunun onda biri kadar, vaktin varsa ilk okuduğun kadar okudun. Okudukların allahın ayeti ve esması olduğu için sadakallahülazıym dedin, iş bitti mi. bitti değil mi. prova yap… Aklına yerleştir. Çok zor değil. Telaşlanmaya gerek yok.

Şimdi dokuz salâvat oku. Zikir adabı yazımızdaki zikir sonu okuduklarını oku ve efalini bitirerek işine dön.

Diğer namazın arkasından yeniden aynı efali yap.

Bu işlemi kırk gün okuyan her kim olursa olsun, çeyizinde eksiklik varsa bir an önce tamamlasın. Biiznillah evlilik yakındır… Süresi bilinir şey değildir. Ama bir yılı bulacağını sanmıyorum.

Hatta bazılarınız kırk gün tamamlamadan işlerin yoluna girdiğini de görebilir…

Bu kişinin samimiyetine, imanının derecesine, kısmetinin yakın çevresinde olup olmamasına, namzedin anne babasının titizliğine veya nazına niyazına çeyiz pazarlığına, hava durumuna, devletten izin çıkmasına ve daha sayısız nedene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ama bu efal kırk gün yapılınca, hikmetullah’ın marifetullah bilgisi dâhilinde, inşaallah kader haline gelmiş olduğundan ille de olacaktır. Asan oluşu sizin kulluğunuzun derecesine bağlıdır… Kalp gözü açık olanlar veya ihtilaç alanlarla aydınlık rüya görenler, müjdesini zikir süresi içinde alabilirler.

Allah evlenmeyi emrediyor, efendimiz ihtiyarlara bile NİKÂHLI ÖLÜNÜZ diyor.

Bu kadar bekârın olması deccaliyetin kara büyüsü nedeniyle akıllarda yaptığı tahribat nedeniyledir…

Mana erleri keşiflerinde gördüler, bildiler, bildirdiler ki DECCALIN BÜYÜSÜ mutlak şekilde BOZULMUŞTUR… İşler yavaş yavaş yoluna girecek, CEMAL MELEKLERİ YÜZYILLARDIR UYUYAN YEDİ UYURLARI UYANDIRACAKTIR… Hatta uyandılar da mahmurluklarından uyandıklarının henüz farkında değiller…

Bu kadar açıklama, teşvik yetti mi iki gözüm. Senin yerine biz okusak daha mı güzel olurdu sence!

Umarım euzü ile birlikte besmele çeker okursun da yeniden, yeniden sorulmaz artık yorulduk… Selam ve dua ile seni ve bütün bekârları rabbimize emanet ediyorum.

‘DUALARINIZ OLMASAYDI NE İŞE YARARDINIZ.”

”TALEBENA VECEDENA /SİZ TALEP EDİN BİZ İCABET EDELİM.’ Unutmayın kızlar, erkekler sizi arıyor / siz erkeleri arıyorsunuz. Aranıza karakedi gibi giren deccaldır. Maksadı olabildiğince haram işletmek ardınca zulüm yaşatmaktır… Selam es selame

Bir ayet;Ve alâmâtin, ve bin necmi hum yehtedûn(yehtedûne).NAHL Suresi /Ayet-16

وَعَلامَاتٍ وَبِالنَّجْمِ هُمْ يَهْتَدُونَ

dua

Bismillahirrahmanirrahiym.
Bize dua etmek,
zatına icabet düşer,
rabbim !
Kalplere inen her iham sendendir.
Celalına irade edersem
kahrındandır, terbiyendir
lezzeti alır almaz etmeliyim tövbeyi
Rabbim bildirmezsen bilmem övmeyi
seçemem güzeli, çirkini, sevmeyi
Bildirdiğin kadarını bilmek istidadımız
sensin allahım sensin imdadımızsevdiklerini sevdir,
sevmediklerinden uzak tut bu fakiri.
Nefsim kendinden bilmesin hidayetini
fikrini hem fiilini
Desin ki;
rabbim!
her güzelliği sen bağışladın,
hamd-ü senalar olsun,zatına
her hâlükârda tespihinden alıkoyma
göz açıp kapayacak kadar bile beni bana bırakma,
terketme kemterini..

senden sana sığınırım..
kahrından lutfuna iltica ederim..
muhabbetini ve haşyetini her hücreme yay ki,
zerre zerre zikredeyim güzel isimlerinle seni

ey mahlukunu yaratmadan önce rızkını yaratan
rabbim,
mürit sensin,
muhtar sensin,
halık sensin
helalinden ver nasibimi..
zatına yönlendir aşkımı
ölümlü olmasın sevdalarım,
muhabbetlerim, sevgilerim.
senden yansıdığını
sevgilerimin,sevdiklerimin
unutturma zahirin olduğunu
her güzelliğin,
muhabbetin.

dünya gelip geçer,
her canı delip geçer,
bu acizini
ebedi rızıklara kapı açan nurunla şereflendir ki
bende bulayım dostlarında tecelli ettiğin izzet ve cemal ile seni.

Ey Övmek ve övülmek kendisine mahsus
âlemlere rab olan Allahım!
suretlere takılıp kalmaktan sana sığınırım
siretlere erdir garibini..
nasıl olmam gerekiyorsa
aşkında yok olmak için
öylece yap
kendini bile bilemeyen
ben diye adlandırdığım beni.
nefsimin yetersiz rehberliğine terk etme garibini .
Canımı sana emanet ediyorum.
Sağlığımı, aklımı
zaten sana ait olan her şeyimi
cümle varımı sana emanet ediyorum..
Ya ilahi! imanımı ve gönlümü sana emanet ediyorum..
aczimi sana şikayet ediyorum
ve
ilmimi,yakinimi çokça artırmanı diliyorum..

Selam bütün sevdiklerinin üzerine olsun
rabbi zidni ilma
ya mucip
ya muin
amin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Lâmelif dedi ki:

  Hocam esmalar demişsiniz hangi esmalar söylerseniz çok memnun olurum yazınızı pür dikkat okuyorum ayeti anladım ama esma denilince takildim hangi esmalar bunlar ve kaçar defa yazarsanız beni mutlu etmiş olursunuz saygılar hocam ellerinizden öperim

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   yazıyı eksikli mi buldun..yoksa tam mı anlamadın..yazıya dönüp bakmam gerekir..keşke vaktim olsa..selam es selame

 2. Ömer dedi ki:

  Selamin aleykum hocam yazinizi okudum ve evlilik duasini uygulamaya başladım her namazın ardından diye yazmsnz 5 vakit namazin ardindanmi yapilicak. yoksa yatsi namzini kilıp vitir namazindan sonrami yapilicak Allaha emanet olun.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ZİKRE İLK ADIM yazımız okumalısın..orada yedi vakit namaz ve diğer kurallar var..dikkatle oku ve uygula
   imşaallah.

 3. Omeryprk dedi ki:

  Hocam selamın aleykum nasılsız. Hocam hacet ve evlilik zikirene başladim 5.gündeyim inşallah devam edicem ve zikirle ilk adım yazınızıda okudum ve dikkatimi ya latifün zikri çekti bu zikrede başlasam olurmu bi sakıncası varmı.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ilk olarak ya latıfün zikri ile başlamanı öneririz..önce tövbe ile tam temizlik. inşaallah..selam es selame

 4. Gönlümdeki dedi ki:

  Hocam hayırlı günler yalatiyfųn zikriyle birlikte evlilik zikrinideaynı gün başladım ve bîtîrdim yanlışmı yaptım size nasıl ulaşabilirim

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ya latıfün zikrini yeniden başla ve beratını alıncaya kadar sonlandırma.msn den veya buradan yaz..selam es selame

 5. Gönlümdeki dedi ki:

  Hocam selam es selame siz böyle selamlaşıyorsunuz kendimi biraz tanıtayım 34 yaşındayımbayanım dısarıdan üniversitebitirdim 4yıllık bekarım ev kızıyım anlıyacağınız eşsiz işsiz evlatsız bir kızcağızım ailemle yaşıyorum
  Ankaranın küçük bir ilçesinde kendimi çok kısmetsiz hissediyorum en küçük bir iş bile kısmet olmadı annem sen fesatsın Allah sana demekki oyüzden vermiyor diyo neye elimi atsam suratıma kapılar kapanıyor kısmetimin sanki bağlı olduğunu lanetlenmişim gibi bir hisse kapılıyorum çok çirkin bir kız değilim kısmetlerimde çiktı ama nedense hic biri bana göre değilmiş gibi kaçtım hele evlilik kelimesini duyunca ondan bile korkar oldum aile benim için çok üzülüyor 4 kızın en küçüğüm sende böyle oldun diyolar a
  elbet vardır allahın hikmeti diyorlar ben hep rabbimden yardım istedim benim icin kapanan kapılarımın enhayırlısını aç diye rızık darlıgı çekiyorum babama muhtaç olmaktan kurtulmak istiyorum çevremdeki insanların rabbiminbenden vaz geçmedigini o isteyince olmazları olduracagını benimle alay edenlere rabbimin hikmetiyle cevap vermek istiyorum kusura bakmayin kendi purablemlerimi size anlatıyorum siz benim doktorumsunuz ben ise sizin bir hastanızım bana göre bir reçete niz varmi bir ilaç yazarmısınız benim isteklerim şimdilik bu dünyalık için ama rabbimi seviyorum ama onu hakkıyla sevmem ne mümkün rabbimde beni seviyormu eğer beni seviyorsa bunu nasıl anlayabilirim ben sizin isminizi hiç duymamıştım ablam seyirmeleri olunca internette sizi tesadüfen bulmuş bana söyledi diğer ablalarıma söyledi onlar yapmadılar ben niyetlendim yapmaya bir sene üveys zikri çektim bıraktım ihlas suresini okomaı severdim 1000 ihlas ve yunus aleyhisselamın duasıni okurdum can hocam işte böyle biraz uzun oldu galiba lütfen bu garibede cevap verin rabbime emanetsiniz

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   sen biraz daha önemseme şu dünyayı..kime gülmüş te sana gülecek.sen manada bira yol al da o senin ardına düşüp kovalasın.sen onu istiyorsun ya nazlanıyor.seninle zengin oğlan fakir kısı oynuyor.rabbimize biraz daha yakınlaş da gör gerçek dünyayı..kim zenginmiş göster o kocakarı kılıklı dünyaya.ikinci zikrini verdim.bir önceki mesajın altında..ilim irfan ve sezgilerin gelişsin.ilim deryasında yüzmeyi nasip etsin sana rabbim ve iblisin çalamayacağı bir iman nasip etsin.selam es selame

 6. Gönlümdeki dedi ki:

  Hocam tez vakitte lütfen mesajıma cevap verirmisiniz şu an zikirsiz kaldim yalatiyfün çektim ama evlilik zikrinide aynıanda çektim rüyalarda gördüm ama nur göremedim kuran gördüm önümde açtılar beyaz bir kağida kendi kara kalem resmimi yaptım havuz gördüm cevat akşit hocayı gördüm kendisini hiç takip etmem sizce beratımı alabilmişmıyim içime sanki sinmedi tekrarmı beratımı almak içinbaşlayayım ay na gördüm kendimi ses verin el verin yardım verin hocammmmmmmm

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..ikinci zikire geçebilirsin..rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen..maşaallah beratını almışsın.tebrik ederim.artık temiz bir sayfa ömrün var..hani derler ya bu günkü aklımla başlasaydım hayata..al işte tövbelerin kabul oldu artık sayfaları kirletme sürekli sevaplar işle.sıkı dur dik dur iblis karşısında .
   selam es selame

 7. Gönlümdeki dedi ki:

  inanamıyorum hocam gerçektende aldımmı beratımı ben boyumdan büyük işleremj kalkıştım acaba hocam ben ilimsizim sıradan bir vatandaş cahil cesaretimi benim bu yaptığım üveys zikrini bir yakınım vermişti teyzem bunu duydu tarıkatamı girdiniz dedi hayır dedim sonra cami hocasına bahsetmiş öyle zikir leri çekmek iyi olmaz siz sıradan vatandaşsınız beş vakit namaz kıl kuran oku zikir size kuran okumayı vakit koymaz demiş zikir tavsiye eden biraz mecnun gibi oldu saf gibi oldu içime sinmedi bıraktım yanlış anlamayın hocam bende deli divane mecnun gibi olurmuyum kendini kaptırma diyorlar sanki namaz kılmak yanlışta namazsızlık doğruymuş gibi davranılıyor rabbim beni dogrusunu buldursun diye dua ediyorum sizi buldum bu tesadüfmüdür allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz hocam ağlama nöbetleri geçiriyorum ve dua etme isteği geliyor rühamda şiyah köpek gördüm küçuk yığenimle bana saldırmak istedidişlerini gösterdi havladı ayağımda topuklu ayakkabı vardı ikisini birbirine vurarak ses çıkardım kaçtım birde yılan görüntüsü geldi sağ devirlerimi yapıyorum hocam yalnız evden hiç dışarı çıkamaz oldum zaten evde duran birisiyim şikayet gibi olmasında bunun için zorlanıyorum iyice bi yalnız ve garipleştiğimi hissediyorum

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   yazılarımızı okumaya devam et..allahla olan huzurlu olur.dedi koduyu mu özledin,diğer günahları mı.her söz meleki değil.şeytan askerleri ile allah dostlarının sözlerini kalbine sor.kalbinin onaylamadığı bir işi yapma. allah sana şah damarından daha yakın biliyorsun selam es selame

 8. Gönlümdeki dedi ki:

  Hocam ikinci zikirdede niyet ve kuralar aynı değilmi

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   zikre ilk adım yazımız bir kere daha oku.

 9. Gönlümdeki dedi ki:

  hocam selam es selame sürekli sevaplar işle artık sayfayı kırletme demişsiniz bu yapacağım zikir dışında nasıl sevaplar yapmaya başlayayım. teheccüte kalkmakta zorlanıyorum gece yatmadan teheccut namazı nıyetlenip zikrimi çeksem yatsam olurmu ?birde arkadaşın birtanesi ibrahim aleyhisselamın bereket duasını 4adet tuza okuyup cepte taşınabileceğini paylaşmış bu hangi duadır acab kaç kere okunacak ben de okuyabilirmiyim?
  Hayırlı akşamlar

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   teeccud namazı gece yarısını geçtikten sonra kılınır..eğer yatmamışsan saat birden sonra kılarsın.aksi takdirde vakitli yatar 2 de 3 de 4 de uykudan kalkar kılarsın.ne kadar emek o kadar yemek.denir ya işte temiz kalmanın da bir bedeli var..o dua karınca duası diye bereket duası diye bilinir.araştır.dört tuza değil 3 parça kaya tuzuna okunur..zikrni bitirince bizden yani zikri iste demiştim sanırım.selam es selame

 10. Omeryprk dedi ki:

  Es selami aleykum hocam nasılsınız Allah sizden razı olsun. Hocam hacet evlilik zikrine devam ediyorm 7. Gün bitti ve 2 gundurde ya latifün duasını okuyorm ama zikrine başlamadım.
  Hocam 7. Gece yataga girdim sag tarafima yattim gözümü yumdugum an odanin içinde dikdörtgen şeklinde küçük eşya gibi bişeye benzeyen once yeşil sonra mavi daha sonra beyaz yada sarı yasa ikiside sirayla gozumun onunden gectiler kafami kaldirdim noluyo Allah allah dedim oraya baktm bisey yoktu duami okudum uyumşm nedr hocam sizce bu gördüklerim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..devam et..harikalar diyarına hoş geldin.selam es selame

 11. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam kırkların manası nedir neden kırk gün zikir çekiliyor ..kırklar kimlerdir bu zikirlerle bizdemi kırklara karışıyoruz ? 3 ler 7 ler bunlar kimler için söylenmiş vaktiniz varsa biraz aydınlatırmısınız

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   allah her şeyi bir hikmet ile yaratmış.duaların kesin kabulü için aralıksız kırk gün okunması gerekir.kırklar demek kırk gün okumak demektir.selam es selame

 12. Omeryprk dedi ki:

  Es selamın aleykum hocam sizin bi yanızda gõzüme çarpmıştı ama şimdi bulamıyorum şifa için suya duadan sonra huuh ve hüüh yapılır demişinİz onla alakalı ne işe yaradıgını anlamak istiyorum neden huuh yapılır. yardımcı olurmusunuz. ALLAHA emanet olun

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   huuuu huuuu ..allahın bir ismidir. üffff denilmez.üflemek ötelemektir..selam es selame

   1. Öz. dedi ki:

    Aaa hocam dualarımız ondan mı öteleniyor..

  2. Muntekıd dedi ki:

   Es selamın denmez kardeşim! diyeceksen Esselamu de, yok diyemeyeceksen Selam de ki arapçayı katletme lütfen biraz daha özen göster öğrenerek.

   1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

    arapçaya bilerek zulmetmez türkler..bilenler birlmeyenlere kibarca öğretir..katil diyerek olmaz değil mi.

 13. Anonim dedi ki:

  selamün aleyküm hocam nasılsınz iyimisiniz hocam ben hacet namzı ve evlilik zikrine başlayalı 21 gün oldu 1 hafta sonra ya latifún zikriylede tanışınca onuda yapmaya başlamştım şuan 2 zikri bi arada yapıyorum bana sorarsanz gercekten beni rahatlatiyir kafam daha iyi calsmaya basladi haramlardan uzak durmami sagliyor.size gore 2 sini bi arada yapmakda sakınca olurmu ve bu 21 gun icinde size solemstim daha once gözümü yumdugumda dirkdortgen seklinde yesil mavi sari beyaz cisimler gozumun önunden gecmislerdi.. sonrasinda namaz kilarken seccadenin ustunde bi kac kere kücük pul gibi parlak biseyler gectigini gordum.ve ruyalarim cok acik ve net olmaya basladi en son gorduklerimde evrak gibi bisey vardi kendi imzami attim sonra hic tanimadigim bi bayan beni biriyle tanistiricagini soledi tamm dedim ama biraz daha beklemem gerektigini soledi hocam insallah bu olanlar olumlu sonuc verir bana sizin düşüncelerinz cok önemli benim icin.Rabbime emanet olun ellerinizden öperim.

 14. Omeryprk dedi ki:

  selamün aleyküm hocam nasılsınz iyimisiniz hocam ben hacet namzı ve evlilik zikrine başlayalı 21 gün oldu 1 hafta sonra ya latifún zikriylede tanışınca onuda yapmaya başlamştım şuan 2 zikri bi arada yapıyorum bana sorarsanz gercekten beni rahatlatiyir kafam daha iyi calsmaya basladi haramlardan uzak durmami sagliyor.size gore 2 sini bi arada yapmakda sakınca olurmu ve bu 21 gun icinde size solemstim daha once gözümü yumdugumda dirkdortgen seklinde yesil mavi sari beyaz cisimler gozumun önunden gecmislerdi.. sonrasinda namaz kilarken seccadenin ustunde bi kac kere kücük pul gibi parlak biseyler gectigini gordum.ve ruyalarim cok acik ve net olmaya basladi en son gorduklerimde evrak gibi bisey vardi kendi imzami attim sonra hic tanimadigim bi bayan beni biriyle tanistiricagini soledi tamm dedim ama biraz daha beklemem gerektigini soledi hocam insallah bu olanlar olumlu sonuc verir bana sizin düşüncelerinz cok önemli benim icin.Rabbime emanet olun ellerinizden öperim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   herşey güzel ancak sadece ya latıfün zikrine dönersen netice daha iyi olur..önerimdir.hikmette aceleye yer yoktur.acele şeytandandır.zikirler birbirini nötürleştirir veya ezdad oluşturabilir.sen arınma zikrini çek,diğerlerini ertele inşaallah.nur güdüğün anlaşılıyor.doğru zikirler çok kişi ile tanışır daha hızlı ilerlersin inşaallah selam es selame

 15. Omeryprk dedi ki:

  Selam es selame
  Allah razı olsn hocam sizden
  Peki hocam sizin dediginiz gibi yapicam
  erteledigimi baştanmı yoksa kaldigim yerdenmi yapmam gerekli Allaha emanet olun.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ne fark eder..her gün yeni bir gündür.selam es selame

 16. Omeryprk dedi ki:

  Selam es selame hocam ya latifün zikrine devam etmemi sölemiştiz bugun 22. Gün ben 20. Günde uyurken rüyamda yüzümün hemen önünde yanyana mavi sari yesil kirmizi beyaz boru şeklinde renklerin dizilmiş bi şekilde hafif sallanarak ama cok parlak bişekilde gördüm ve uyandım hocam henüz boş beyaz bi defter görmedim. Bu zikre devam ediyimmi.. saygılarımla Allaha emanet olun elinizden öperim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   nur görmeye alıştırılıyorsun..o nurları uyanık açık göz ile görmeye başlayacaksın..beratını almadıkça bu zikiri bırakmıyoruz.değitrmiyoruz.ZİKRE İLK ADIM YAZIMIZI yendien okumalısın.hem de birkaç kere.selam es selame

 17. Omeryprk dedi ki:

  Peki hocam

 18. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame sayın hocam ikinci zikrim rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen 28 inci günündeyim fakat nedense kendimde bir tutukluk ve mutsuzluk hissediyorum hala nur göremiyorum rüyada göremiyorum gördüklerimide net hatırlamıyorum rüyamda ekmek balığı gördüm annem ikigün sonra ekmek balığı yaptı kahvaltıda
  Sonra ikinci bir şeyde benbir kursa yazıldım el işi kursuna burdaki bazı kursiyerlere devlet 6 aylığına belirli ücret ödeyecekmiş banada vereceklermiş böyle bir umudum hiç yoktu yok yerden böylebir para çiktı hocam sizce bu bir rastlantımı

 19. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam ikinci zikrim rabbi zidni ilmen vefehmen ve imanen 28 inci günündeyim fakat regl döneminde bi türlü namaz kılmak îçimesinmiyo namaz kılamıyorum sadece namaz vaktinde zikir çekiyorum l acaba emeklerim boşamı gidiyor budurumda ne yapmalıyım sağ devirlerimi yapmaktayım ama namazlarımı vaktinde kılıyorum rüyalarım net değil çok karışık ekmek balıği görmüştüm iki gün sonra annem kahvaltıda yaptı bunlar basît şeyler ama yazmak istedim sonra bir elişi kursuna yazıldım evimize çok yakın üçgün sonra bana dedilerki hocamız bu kursa katılanlardan şartlara uyanlara 6 aylığına is kur kursiyerlere maaş verecekmiş kısa süreliğine sigorta başlatacakmış hocamız yazdan beri bunun için uğraşmış benim haberim yoktu hocam bunlar tesadüf olabilirmi
  Normalde hiç böyle şeylerde şansım yoktur hepsi bu zikir döneminde gerçekleşiyor

  Bu zikirimi 40 güne tamamlayınca birinci zikirdeki gibi bir işaret almam gerekiyormu onu gormede n üçüncü zikri sizden istemiyecekmiyim

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   zikir ve sağ devri namazdan farksız ibadetlerdir.temizlenmeden okuman doğru değil..reğl döneminde nasıl temiz kalacağını bilmiyor musun.hamdiyeye mektuplar 3 ve 4 ğ okumadın mı
   hayatta tesadüf yoktur..herkes hakkettiği ile karşılaşır.kötüye gidiş te iyiye gidişte senin fiilllerinden kaynaklanır..allah kullarına zulmetemz hak etmediklerini vermez.selam es selame

 20. Omeryprk dedi ki:

  selam es selame hocam ya latifün zikrinin 27. Günü gece bianda uyandım saat 4 civarlarıydı ve tam karşimdaki duvarda karanlik odada benim boylarımda parlak ışıl ışıl beyaz bana dogru gelerek buyudu nurmudur hocam siz daha iyi bilirsinz onu gördüm 2 saniye kadar sonra tekrar gozumu acip kapadim kayboldu ama henüz ruyamda daha beyaz defter gormedim bide seirmeler şuan azaldı olumsuzlarda savunma yapiyorm guzl olaylarda hemen oluyo bugun 33.gündeyim hocam dogru yoldamıyım. Allaha emanet olun ellerinizden öperim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   hem de en doğru yoldasın.kalbin bunu biliyor ama bana sormadan da edemedin değil mi
   selam es selame

 21. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam bugün 2 zikrimin 41 inci günūndeyim rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen rüyaların az ve çok karïşïk ablam beni rüyasında görmüş yüzümün bir tarafı bembeyaz olmuş diğer tarafında güneşin yaptığı lekelenme varmış ibadetlerimi düzenli yapıyorum yanlız namazımda 5 gün aksaklık oldu ama zikir ve sağ devirlerimi yaptım emeğim boşa gitmişmidir bu zikrimi çekmeye devam edeyimmi rüymda mutfak gördüm ablamlrı ve ablamın ölen kayın babasını mutfak yaptırmışız mutfağın tezgahı biraz alçakmı olmus benin biraz alçağımda kaldı diyorum lavobası beyazmış anlamsız rüyalarım var manasını bilmediğim için sanki çok katlı bir apartman dairesi varmış teyzemin kızı oluyormuş kendisini balkondan asağiya atıyormuş telaslarımi hatırlıyoru asagıda teyzem oluyor karanlık islak topraklık alanlar var
  Hocam kusurumabakmayın biraz
  Sonra bulut gibi bir cisim gözlerı var bana bakıyor

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame şimdi değiştir zikrini..selamünkavlemmirrabbirrahiym ayetini zikir edin .rabbim yar ve yardımcın olsun.selam es selame

 22. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam 3 zikrim selamun kavlen min rabbin rahim ikinci günündeyim namaz kılarken mavi ışıklar gördüm mavi celal olduğunu okumustum eğer ben celaldeysem nasıl cemale geçeceğim bu zikirlerle bunu başarabilirmiyim

  Hocam kardeşim içinde üzülüyorum kendi işyeri imalathane yiyecek üzerine birde ortağı var işi çok ağır oldugundan bel fıtığından kas yırtılmaları sabah 7 akşam 10 iş sipariş boorç ödeme derdine düştü ne ailesine vakit ayırıyor nede rabbine vakit ayırıyor bizde bu haline cok üzülüyoruz üzerindeki yükün hafiflemesi iş yükünden kurtuluf nefes alması için rabbimden yardım istiyorum namaz kılması için

  Tek derdinin bu dünya olmaması için onun iş yükünün azalması için yanında çalıştıracağiçirak bulsunlar diye ne olur hocam bana yol gösterin ne yapmalıyım kardeşime nasıl yardım edebilirim işi gerçektende çok zor ve ağır

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   celalden cennet cemale giçmektir namazın niyazın zikrlerin amacı.kardeşin için dua et ama ona ve kimseye ettiğin duaları söyleme. allah için dua et.nefisleri yağlamak pohpohlamak için değil.samimi ol..şeytan yapılan ibadet ve zikirleri başkalarına söyleterek değerini düşürü.sen allah ilesin .başkası bilse zarar verir bilmese kimse haset etmez yokunu dikenlerle tuzaklamaz
   selam es selame

 23. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame canlar canı zikirlerimi çekiyorum lakin babama karşı olan davranışlarım tahammülsüzlüklerim hiç değişmiyor nedendir bilmiyorum babama karşı hep bir tavır var onu görünce hiç görmek istemiyorum onunla aynı masaya oturmak yemek yemek bile istemiyorum evet ne yapmmalıyım ben artık baba parasıyla geçim yapmak istemiyorum kimsede n birşey de istemiyorum yol göster canlar canı zengin eden allah yok yerlerden kısmet mal mülk veren allah hayırlısından banada vermesi için bende okusam haýır elli olsan iyiye kullansam rabbimin yolundan ayrılmadan can hocam rabbim sizi buldurdu ne iyi oldu canlar canı
  Şahlar şahı garipmi kalayım ömrümce biçaremi olayım ne olayım derdime deeman yokmu ellbette bu dünya gelip geçici lakin yaşamaktayım içinde çaresizce cennet hayatı yaşamak istiyorum bu dünyada ahirete göçmeden bende iki cihan saadeti

  Kıymetli hocam sizinsözlerinizi çok önemsiyorum yap dedîğinizi yapacagım ellerinizden öperim canlar canı

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   kırk gün baban için güzel dualar et..elini duaya kaldırnca rabbimiz sana nasıl dua edeceğini öğretir inşaallah..babaya isyan allaha isyandır.sen aslında baba görüntüsünde allaha isyandasın.tövbe namazları kıl.sen şikayet ettikçe daraltırlırsın. şükrettikçe genişlik ve nimete vuslat edersin.bak varsın,sağlıklısın,isteklisin,sakatlılardan uzaksın ve baba evinde emniyettesin.sen haberleri izlemez misin.ibret almaz mısın.şükredecek o kadar çok lutuf içindesin ki saymaya kalksan ömrünce bitiremezsin.sen oruca niyetlen bu zikiri oruçlu ve sürekli abdestli yap inşaallah.selam es selame

 24. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selam hocam bugūn bir rüya vördüm bindallı kıyafeti giymiş bindallar kırmızımsı bordomsu rekteydi üzerleri altın sarısı işlemeliydi başları açık kızlar ellerînde mumlarla salon gibi bir yer sanki kına gecesi

  Annanem annemj görüyorum annanemin mahaallesinde komşularıyla oturuyorlar kapılarının önünde bende daracık sokak olan kısımdaymışım motosiklet gibi bir şeye binmişiyim onları görüyorum yanımdada küçük bir cocuk oluyor o sırada önüme bir tıraktör geliyor yanımda n geçmek issiyor lakin yol dar komşu geliyor kucağımdan çocuğu alıyor ben anahtarla araba yada motosiklet anahtarla çalıştırıyorum arabayı oradan sürüp annanemlerin evin yanına park ediyorum yere kaahvaltılık bir şeyler koyulmuş sokak kenarına patates kızartması zeytin peynir bende arabadan cıkartıp park ettiğim yere koyuyorum kahvaltılïk birde şarkı sözleri söyleyen bir kadın sesi duyuyorum anlatmak istedim hayırlara gelsin inşallah selam es selame

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ZORLUKLARIN VAR..aşacaksın ancak çaba sarfetmen lazım.tövbe namazları kılmayı unutma.selam es selame

 25. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame can hocam 3 zikrimin 4.fünündeyim dün sabah namazımı kılarken sureleri tecditli okumaya başladım birden bire sonra zikri cektim salavat çekerken vücudum üşümeye başladı üşüme halim geçmedi sol diz kapagımından aşağı arka bölümleri ve başımda uğultu lar var ayaklarım üşüyor sebebi varmıdır

  Gereksiz oldu ama kusuruma bakmayın biraz merak ve heyecan içindeyim bu 3. Zikirin selamun kavlen mirrabbir rahim zikrinin bana katacağı açılım nedir çok merak ediyorum rabbime emanetsiniz cahiilliğime verin

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   daha başındasın..ayetin anlamına bakarsan sana katacaklarını anlatır.selam es selame

 26. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam annemde bu zikre başlamak istemişti düzenli namazlarını zaten kılıyordu ilk latifunu çekti düzenli yapamamıştı ama ölmüş dedem rüyasında velin velin diye seslenmiş annemde elinde bir tabak pirinç pilavı üzerindede beyaz tavuk gögsunu kızartmıs elbüyüklüğünde iki parça üzerine koymuş pilavın götürürken dedem anneme sesleniyor bana kuranı okutuverbi demiş önüne açmış annemde gitmiş kuranın önüne annemdeayaktaymış ama okutmamış annemde okumamış annem önce yemeğini ye soğutmadan sonra okuturum demiş başka bir rüya başında sarıklı bir adamın resmini orta yaşın üstünde bir aadamın resmini vermişler alrındada başka bir resim ama bembeyaz degil katlanmış resim büyüklüğünde ama açamamış sonra başka bir rüya beyaz kağıdın ustüne siyah yuvarlaklar ve çizgiler vermişler sag devirlerini yapmıyor ikinci kırkını bitirdi neyapsın annem şimdi

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   o beyaz kağıdın üzerindeki siyahlıkları da silinceye kadar aynı zikire devam etsin.ataları için tövbe etsin.gücü yetiyorsa kurban kessin ceddinin günahlarının bağışlanmasına niyet ederek.babasına kuran okutsun.hatim yapsın..çok tövbe namazı kılsın.namaz sırasında rabbimizin hatırlattığı her günahı için ayrı ayrı tövbe etsin selam es selame

 27. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selam canlar canı 3.cü zikrim selamın kavlemmirrabbir rahim zikrimin 42 ci günündeyim 21 ci günumde bir rüya gördüm evimizin camından dışarıya bakıyormuşuyum birilerini bekliyormuşuyuz sanki düğün alayı desem bir kalabalık bayanlarda var geldiler sonra karşıda ki dağa türk bayrağı dikilmiş yanındada eniştem ve onun erkek kardeşi oluyor dağ uzak ama yakınımda gibi oluyor eniştemlerin boylarıda uzamış gibi duruyor bayrak direkte aaıli onlarda ikisi yanında duruyor bunun haricinde rüya göremiyorum hatırlıyamıyorum zikri çekmeye devam ediyorum selam es selame

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..<şimdi de Ya latıfün ya basıtun ya nur> esmalarını zikret…her namaz sonu 99 çekebilirisin kelime sayısı azaldı.gelişmeleri yaz..mümkünse facebook sayfasından bize ulaş.
   .selam es selame

 28. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam 4.zikrim dördüncü günündeyim ya latifun ya basıtun ya nur namaz arkasına 99 çekebileceğimi söylemişsiniz vaktim olursa artırabiliyorum değilmi bir vakitte 600 700 kadar okuyabilirmiyim birde daha ikinci günümde kendimi gördüm yüzüme süt sürüyordum kaymakta vardı sütte yüzüme sürüyorum birde hocam sanki imtihanlarım arttı annemin sağlık sorunları iş yükünün benim üzerime kalması bu sırada ibadetlerime yetişmek için uğraşımda arttı kıtı kıtına yetiştirdiğim günlerim in artması kardeşime dua ettim kardeşim yanına eleman aldı lakin iş yükü üstünden çokta inmiş değil çocuğunda sağlık sorunu çıktı astım alerjik sanki dua ettikce mutsuz oluyorum bendeki mutsuzluk hüzün umutsuzluk geleceğimden umutsuzluk geçmiyor bitmiyor diyorumki bukadarmı günahkarım ben kendimi cok yalnız hissediyorum umutlarımı yitirmek istemiyorum sağlık sorunlarım var nefes darlığı çekiyorumyazınızın birinde bir arkadaş 6666 ya latif 100 ayetel kürsü okudum sıkıntımdan kurtuldum yazmış size danışmak istedim bu zikir esnasında başka hiçbirşey okunmaz onun için ne zaman okuyabilirim ben parasal anlamda sıkıntıda çekiyorum ne yapmalıyım

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   lütfen hemen acilen ban facabook dan ulaş.arkadaşlık teklif et ve kendinden bahseden bir mesajı MSN den yaz.selam es selame

 29. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selam hocam kusuruma bakmayın facebook aç.ayı bilmiyorum buradan haberleşsek olmazmı açıkcası çok endişelendim acilen bana face booktan ulaş deyince hocam gizlenecek birşeymi varki buradan yazıyorum eğer iş ciddileşecekse taşıyamayacağım bir yol gibi görünmekte insan bilmediğinden korkarmış korkmaktayım bana lütfen açık konuşun Kendimi biraz tanıtayım 34 yaşımı bitirdim bekarım hiç evlenmedim evlenmek kısmet olmadı aslında sizinle tanışmam ablam sayesinde oldu sizi aramadım birden bire oldu sizden zikirlerinizden ve sağ devirlerinizden bahsetti kendisi çalıştığı için denedı sebat edemedi başarılı olamadı bana sankı yapmam için ısrar etti bende çok düşünmedim temizlenmem gerektiğini dualarımın bu nedenle kabul görmediğini söyledî zaten çaresizlik içinde olunca insan birşeylerin arayışına düşüyor aslında sizin zikirlerinize başlama sebebim birtürlü evlenemeyîşimdî helal yollarla allahtan isteyerek çare arayışındaydım tek isteğim evlenmek yuva kurmak çocuklarımın olması dünyalık ihtiyaçlar dı hiçbir işin kısmet olmayışı bütün kapılar yüzüme kapandı diyebilirim âçık öğretim üniversitesi 4 yıllık bîr bölüm bitirdim işsizim 5 kardeşiz ben 4.kızım annem babam sağ bu şekilde evdeyim namaz kılmaya vaktim müsait daha öncede kılmaya çalışıyordum namazlarımı nediyeceğimi bilemiyorum sadece annemin ve ablamların haberi var babamın haberi yok bu zikirden aslında babam bu türlü zikirlere sıcak bakmıyor namazını kıl yeter diyor aşırıya sakın kaçma diyor bir yıl üveys zikri çektim bıraktım çok çirkin bir kız değilim hocam güzel olduğumu söylüyorlar hatta nazara çok geliyorum nasıl evlenemiyorsun şaşırıyoruz bu erkeklerin gözü körmü diyorlar evlenme zikrinide yapmıştım ya latifün ile birlikte sizde ilk önce temizlen sonra dediniz hatta biraz ilerle ilim irfan öğren dediniz bu nu erteleyelim bira daha dediniz dünyalık istekleri velhasıl siźinle buluşmam bundan sebep bu siteye nasıl ulaştım bu zikir i nasıl çekiyorum kendime hayret ediyorum acilen demişsinîz lütfen korkuyorum boyumdan büyük işlere mi giriştim lütfen net olun açık söyleyin yol yakınken dönmeyi bırakmayı düşünüyorum bana yol gösterin hocam ben garip bir kulum neyapayım ben dualara meraklı birisiyim zaman zaman böyle zikirler çekmeye heves ediyorum genelde hayatımdakî aksilikler için iş im olsun eşim olsun diye işte böyle hocam selam es selame
  Şimdi ne yapmalıyım olmazları olduran Allah

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..korkacak ne olabilir..allah yönelen kul hiç korkar mı..o bize sah damarımızdan yakın değil mi.sen bu sayfada samimi olmayan kalplere tedirginlik veren bir cümle okudun mu.seni rabbimiz özel sırlarla donatacak. dediğimi hemen yap..hemen gelmeni istiyorum.seni rabbimizin buralarda şimdilik paylaşılması yasak sırları ile tanıştıracağızım. inşaallah .her allah dostunum bir makamı olur..birinin diğerinden erken haberdar olması zarar verir. burası herkese açık.sen hiç yöneticilerin sırlarını halkaa açtığını gördün mü ki buradan yaz diyorsun.selam es selame
   selam es selame

 30. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam acilen facebooktan bana ulaşın demişsiniz ben onu nasıl açacağımı bilemedim size mesaj göndermîştim sanırım çok yoğunsunuz cevap gelmedi hocam açıkcası korkmaya başladım acilen bana ulaşın deyince

 31. Gönlümdeki dedi ki:

  Hocam 4.zikrim ya latifun ya basırun ya nur okumamı söylemiştim üç dörtgün sonra kendimi gördüm yüzüme süt sürdüm kaymağıda vardı sizde rüyamı anlatınca size acilen ulaşmamı ve kendimi tanïtmamı istediniz buradan haberleşsek
  Kendimi tanıtayım 34 yaşïndayım bayanım bekarım hiç evlenmedim açık öğretimden 4 yıllık bir bölüm bitirdim işsizim 5 kardeşiz kızların 4 .süyüm sizin zikrinizi ablam aracılïğıyla başladım kendiside yapmak istedi fakat çalıştığï için başarılï olamadı
  Aslında normalde namaz kılıyordum fakat düzenli değildi ablam günahlarımız yüzünden dualarımızın kabul olmadığını temizlenmemiz gerektiğini söyledi evlenmek için olan duayı yapmak için bu zikire başlamıştım aslında ya latifun ya latif temizlenme zikri ile aynı anda yapmıştım sizde ilk önce temizlenin biraz ilim irfan alın diğer dünya istekleriniz biraz daha dursun demiştiniz bu zikiri çektiğimi ablamlar ve annem biliyor babam bilmiyor fazla derinlere dalma namaz yeter diyor onun haricinde kimselere söylemiyorum namazı vaktinde kilmaya çalıştığımda etrafımdakiler şaşırıyor kazaya bırakıver deniliyor bende olmaz üstündeyken kılmam daha iyi oluyor diyorum ablamın bitanesi senin çoluk yok çocuk yok biz senin gibimiyiz her iş bize bakıyor çocukların okuluna git dışarıda pazara git evde yemek temizlik her iş bizde sen yapabilirsin biz seninle bir değiliz diyorlar
  Bu zikir esnasında benimde sorumluluklarım attı annem ameliyat oldu onunla ilgilenmem gerekti ev işleriyle zaten bende uğraşıyorum zikirlerimi kıtı kıtına yetiştirdiğim oldu
  Bu zikirler sırasında ben çok mutsuzum karamsarım içim sıkılıyor nedense

  Ben aşırıya kaçmak istemiyorum yardımınızı bekliyorum korkuyorum yanlış birşeyler yapmak istemiyorum

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   BİR bilenden yardım al..facebook sayfası aç..sonra bana NSN den yaz..sana çok müjdelerim var..ancak buradan yazamam.ayrıca seni ileri derecede sırlarla tanıştırmam için işini kolaylamak için dediklerimi yapmalısın.çok yoğunum..hemen yap ki araya giren engeller olmasın.selam es selame

 32. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame hocam
  Duyduklarıma inanamadım rabbim bana sır mı verecek benim bir makamımmı var yani benim gibi basit birisine hiç bir vasfı sıtatüsü olmayan bana hiçbirşeyi beceremeyen beceriksiz bana kimsenin õnemsemedîği burun büktüğü peki bu nasıl olacak inanamıyorum kendime şu an

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   allah dilediğini kendisine seçer..lütfen bana facebook tan arkadaşlık teklif et.sistem bunu istiyor..seni kapalı guruba alacağım.
   selam es selame

 33. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selam hocam bana facebook açmamı söylemiştiniz açtım umarım mesajımı almışsınızdır

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   adını yazdın mı..ben gönlümdekiyim dedin mi

 34. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selame
  Biliyorum kırdım
  Sizin hiçihtiyacınız yok bana
  Daha önce buradan mesajlaşıyorduk
  Bıraz illerleyince kapalı gruba davet etmiştiniz
  8 aydır sizden zikir alıyordum ama bugün bütün emeklerimi boşa çıkardım parti laflarıyla üstüme ne vazifeyse emekler gitti

  Ve siz bana bu kapıyı kapattınız uğurlar olsun güle güle dediniz
  Affetmek büyüklüktendir değilmi hocam
  Celalin aramıza girip bizi birbirimize düşman etmesine izin verecekmisiniz
  Ben iki dünyamdada mutluluk istiyorum
  Bu dünya geçici elbet inişli çikışlı çetrefilli
  Hatalar insanların ders çıkarması içindir
  Bunun bir imtihan olduğunu düşünüyorum
  Çevremden böyle gördüm a partisi b partisi vatan için hangisi iyi bilmoyorum tabiki bazı şeyler göründüğü gibi olmaya bilir görümen başka mahiyeti başka olabilir
  Yolumdan dönmeyeceğim emeklerim boşuna gitmemeli celal yolumu kesmemeli
  Tövbeni bozsanda yine gel
  Bana tahammül etmiyecekmisiniz sizi zorlamak hiç istemem sizin için binlerce öğrenci var elbet benim isteğim amacım zıt düşmek değil kaaygım amacım ilim öğrenmek beynimi düşüncelerimi genişletmek ufkumu açmak dar kalıplardan kurtulmak
  Hocam beni almayın zülfikarlara öyle bir isteğim yok ama bu kızınıza kapıyı gösterip kapıları yüzüne kapatmayın öğretmen öğrencisine yol gösterendir hatalarına nasîhat edendir
  Kîbir şeytandandır gururda ben gururuma kapılmak istemiyorum buradanda bana zikir verseniz çok memnun olurum
  Elif candan kızınız

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   Allah yar ve yardımcın olsun…cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.istersen görüşmemizi de temizle ve buraya yaz…Bu yol güven ile ihlas samimiyet ile yürünen bir yoldur.kusurlu yetersiz rehberden yararlanamazsın.güven duymadığın hiç kimse ile kalp bağı kuramazsın.kalpler bağlı değilse yol alamazsın.şeytan bir cepheyi yıkarsa orada uzun bir tamirat safhası geçer..kimsenin ömrü o kadar uzun ve emekleri o kadar ucuz değil.rabbim sana inşaallah çok iyi bir rehber versin..vardır bunda bir hikmet.motivasyonumuz bozuldu,beraberlik san da bize de fayda varmaz…senin için samimi dualar ettim. rabbime emanet ettim..selametle inşaallah seccadenden ayrılmaz yeni rehberle devam edersin.ben sana hakkımı helal ediyorum.sen de helal et elifcan.
   .
   selam es selame

 35. Gönlümdeki dedi ki:

  Selam es selam
  8 aydır sizin zikrinizi çekmekteyim lakin artık bugün yollar ayrıldı
  Kapınızı bana kapattınız ben artık bu kapınïn nasıplisi değilim
  Affetmek büyüklūktendjr bunu en iyi siz bilirsiniz
  Öğretmen öğrencisine yol gösterir had bildirmek sonralara bırakılır karşınızdaki cahil perdeli bir beşer
  Çevremden gördüklerimle bu kadar yetişmışim yol gösteren olmayınca büyük laflarda söylenir büyük lokmalarda yemeye kalkılır
  Sonra o lokmalar boğazına durur düğümlenir

  Size elbette öğrenci çok . Biri gider biri gelir
  Lakin bana õğretmen yok birine gidip birine gelemem
  Gurur kibir yapacak değilim şeytanda kibrinden cennetten kovuldu
  İkinci bir şansı hak edecek durumlar yokmudur
  Büyüklük bunu gerektirmezmi
  Celalin aramıza girmesine izin verecekmisiniz sevgili hacı ali bayram hocam kul olmak acziyeti gerektirmezmi
  Hemen pesmi edeyim davamdan döneyimmi elimden tutmayı bırakacakmısınız olmasın bu
  Etmeyin eylemeyin bu cahil kıza bir kapıaralayïn
  Yoksa canın cehennememi demektesiniz durmak yok yoluma devam dönmüyorum yolumdan iblis beni dürtsede fısıldasada
  Allem etsede kallem etsede bizi birbirumize düşürsede olmaz olamaz allah hakkı peygamber aşkı için
  Biliyorum ben olsamda olur olmasamda lakin ben muhtacım anlasana
  Peki seni kırdıysam özür diliyorum affeyle affetmek būyūklūğün şanındandır sendeşanına yakışanı yapıversen
  Hikmetinden sual olmaz herşeyde bir hayır vardır ben zülfikarlardaydım beni katma o gruba bana sadece buradan haberleşme olanağı tanısan zikir versen sana rüyalarımı anlatsam budamı olmaz
  Elif candan selam es selame lütfen cevap sız bïrakmayïn

 36. Gönlümdeki dedi ki:

  Benim sizin üzerinizde hiç bir hakkım yok lakin sizin benim üzerimde olduğu ortada
  Lütfen kestirmeyin atmayın beni deneyin eğer sizin içiniz ısınmaz sa tamam diyeceğim fakat sizi bırakmayacağım kovsanda bekleyeceğim .bu yol ucuz değil tahminimdende zor ama bunu demeyin güvensizlik girdi olmaz demeyin

 37. Isminur dedi ki:

  Hocam Allahın selamı uzerimize olsun saglık afiyet dilerim benim bir kızım var calısiyor parali ve gūzel bir turlu evlenemiyor overdiginiz evlenme duasini ben okuyabilirmiyim kendisi calistigi icin yarim yamalak yapiyor birde karsimiza dolandirici insanlar cıkıyor parasina goz dikenler cok uzuluyorum ne yapmaliyiz ben sizin sitenizi gordugumden beri yalatif ve hasbiyallahu ve nimel vekil cekiyorum