Gül’e mektuplar 6  O duayı kaybettim hocam

Ben o duayı kaybettim hocam. Benim için tekrar gönderir misiniz? Hem onu hem de başka duaları. Gerçekten çok vaktim var ve gerçekten artık hata yapmak istemiyorum.

-Sevgili Gül; sana böyle hitap etmiştim değil mi… Hayatın boyunca gülesin diye ’’gül’’ demiştim.

Madem vaktin var, Esra’ya mektupları yeniden okusan, Ona önerdiklerimizin içinden birisini seçsen… Denenmiş, onun hayatını düzene koymuş dualardan birini ona tarif ettiğimiz gibi okusan daha iyi olmaz mı? Bak onunla bugün yaptığımız yazışmayı göndereyim sana… O geçmiş problemlerini tamamen unutup Allah aşkına düşmüş, sürekli güzel rüyalarla bir insanın olabileceği kadar mutlu bir hayat sürüyor. İç huzuru yerinde… Çevresiyle barışık, uyumlu. Genç bir insan daha ne ister ki hayattan… Her şeyin vakti geldiğinde kendisine altın tepside sunulacağını bilerek sabır ve sebatla, Allah’tan razı olarak yaşaması kadar güzel ne olabilir… Geçmişinin vicdan azabından kurtulmak bile başlı başına bir mutluluk nedeni değil midir?

 

Esra ( 10/10/2009 )

Hayırlı günler hocam… ‘’Beşer aklının ermeyeceği bazı şeyleri burada söylemenin anlamı yoktur. Eğer beşer aklı (ilm-i ledün sırlarını kabul edebilseydi) Kur’an-ı Kerimde bu derecede gizlenmez, açık açık bildirilirdi. Hakk teâlâ böyle takdir etmiş… Her tecellinin Hakk olduğunu, hayretten sıyrılan, nur görmeye başlayıp, celalına etkisinden yakalarını kurtaran, zulmet perdelerini açabilen canlar anlarlar.

Şeriat ehline imandan başka yol yoktur. Dilerse inanır, ehlini arar, bulur, dilerse reddeder, başka inanışlarla aklını teskin eder, oyalanır.’’ Demişsiniz ya hocam, İsra ve Miraç yazınızda… Zulmet perdesini açan canlardan olmak istiyorum… Celal sıfatlarından sıyrılmış ve gerçekten cemal sıfatlarına yönümü dönmüş olmak istiyorum. . Her şeyin Hak’tan geldiğinin şuurunda olarak ömür bitirenlerden ve Allah a yardım edenlerden olmak istiyorum. Biliyorum bu yol çok zor ama bilmiyorum bu zor yoldan başka bir yol tercih ettirmiyor Allah bana… Tek bu zor yolda başarmış olmak istiyorum. İbadetlerimden bazen geri kalsam bile içimde hep Allah´ta yok olmak arzusu muradı var. Allah´a diyorum hep senin için olmaz yok, olmazları olduransın… Nurlarıyla donanmak, hep Hakk dostlarıyla muhabbet etmek istiyorum. Şu fani dünyanın boş heveslerine kapılıp da ömrü heba etmek istemiyorum…

Şu yazınızı okudum ya… Zikrin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha idrakine vardım. Çektiğim her zikir beni Allah a biraz daha yaklaştırıyor. Ama ben Allah´a yaklaşmak için can atıyor olmama rağmen bazen geri kalıyordum zikirlerimden, peki neden… Koca bir boş Dünya için. Hocam şimdi daha bir sıkı sarılmayı arzu ediyorum, ibadetlerime… Çünkü ben tek kendimi kurtarmak istemiyorum… Nice canlar heba olmakta. İşte ben kendimle beraber düşmüşleri de çekip almak istiyorum şeytanın elinden… Allah için yapmak istiyorum bunu. Çünkü en büyük muradım Allah nurunu tamamlarken ben de Allah ıh yardımcısı olayım… Bilmiyorum büyük bir şevkle yazıyorum bunları şuan ve içimde tuhaf bir kıpırtı var. Sanki Allah şu an ettiğim dualarımı kabul ediyormuşçasına… Biraz cesaret verecek biraz sert bir mücadele ve ardından sanki Kendisini vermek için sabırsızlanıyor Allah… Ben de Allah ıh bu sabırsızlığına karşı büyük bir aşkla sarılmalı değil miyim? Evet, öyle yapılmalı, Allah ´için şu kısa ömürde Allah’ın sırlarını idrak etmeliyiz. Allah ilmi ledün ’ünden sunsun bana da inşallah hocam. Gizli herşey ayan olsun bu GÜNAHKÂR KULA da… Tek O nu arzuluyorum tek O nu istiyorum. Tek O huzur veriyor… .

Hocam rüyamda ne görüyordum bugün. Ya Balık ya da Güvercin… Elime alıyorum yolda yürürken… Seviyorum, seviyorum… Sonra elimden kayıyor. Bir yere sıkışıyor orada da kedi var. Eyvah kedi kapacak diyorum… Sonra kendini korumak için elimden düşen canlı, kanatlarını açıyor falan… Ama kedi bir şey yapamadı sanırım.

Sonra karşımda birileri oluyor. Rüyanın başka bir kısmı. Onlar bana bir şeyler söylüyorlar, olay ya da dünyaya dönük bireyler işte sanırım. Ben de işte O Hakk diyorum. Yani herşey aslında Hakk. Sonra bir kere daha başka şey diyorlar. Ben yine O da Hakk diyorum. Yani her şeyin aslında Hakk olduğunu vurguluyorum rüyamda… Görünen belki canlı, insan ya da olay ama gerçekte yalnız Allah var demek istiyorum…

‘’Biri rüyadır haberi tevilden verir

Rüya ilmi geniştir çok zor bilinir

Zamanla zat rüyaya bakmaz olur

Devrinde tecelliyat bulur kemali

 

Beş ilim içinde iş geri kalmaz

Zat, sıfat, esma, evkat, efal ayrılmaz

Cemal efalinden hiç zarar olmaz

Kemal hakikatin Marifetullah şanı’’

Hocam, Allah için hep Cemal üzere olmak istiyorum… Ve nefsime bu yolda giderken yenilmemek ki heba olanlardan olurum yoksa… Ah hocam anlarsınız beni… İçim öylesine yangınlarla dolu ki… Tek O nu istiyorum işte ben… Her şeyden geçsem, dünyadan geçsem. Hakk olsam, Hakk sırrına erişenlerden olsam…

 

Sevgili kızım Esra; Bilmez miyim yaşadıklarını. Derde düşmüşler bilir derdi, gamı… O yollardan geçen bilir, yolun çetinliğini hem hazzını… Her zorluğun ardında bir kolaylık var.’ Elemneşrahleke sadrek...’.her namazın bir rekâtını bu sureyle kılmanı tavsiye ederim… İnşaallah çabaların ve aşkın boşuna değildir. Allah dilemeden siz dileyemezsiniz’ hükmü gereğince Allah seni seviyor ki aşkına sevdasına ram etti. Aman dikkat O’nu gücendirme. İbadetlerinde ihmalkârlık etme. Aşırıya da gitme. Dünyanın hakkını dünyaya ahiretin hakkını ahirete vermekle mükellefiz. Akıllı fikirli kişiye düşen zamanını boş şeylerle, faydasız işlerle geçirmemektir. Bir de çok yemek ve çok uyumaktan sakınmaktır. Çok yemek sağlığı, çok uyumak aklı bozar…’Gündüz az uyuyun, gece çok uyumayın ’peygamber öğüdünü düstur edinirsen geleceğin pırıl olur.

Rüyalarının ikisi de güzel. Belki de aynı rüyanın devamıdır ikincisi. Senden kaçırılmak, istenen bazı güzelliklerin olduğunu ama zarar görmediğini açıklıyor. İlk bölüm bir uyarıdır. Balık kısmet, güvercin ilm, takva, alınacak güzel haber anlamına gelir.

’Sonra karşımda birileri oluyor. Rüyanın başka bir kısmı burası. Onlar bana bir şeyler söylüyorlar, olay ya da dünyaya dönük bireyler işte sanırım. Ben de işte O Hakk diyorum. Yani herşey aslında Hakk. Sonra bi kere daha başka şey diyorlar. Ben yine O da Hakk diyorum. Yani her şeyin aslında Hakk olduğunu vurguluyorum rüyamda…’ Diyorsun ya… Hakikat bilgilerin artıyor kalp gözün açılıyor. Derece kazanıyorsun. Zikrinin bir tezahürüdür bu.

Gelecek güzel gelecek… Dünya işlerinde başarı nasıl ki meşguliyet, emek ister; manevi alanda ilerleme kaydetmekte, zorunlu ödevlere gönüllü eklemelerle olur. Ve sen bunu yapıyorsun… Derviş sabrına ihtiyacın var. Bugün yaptığın efal ve zikirlerin tecellisi en erken bir yıl sonra zahire çıkar. O yüzden giden tecellilerde nasıl beklemek, sabretmek önemliyse gelecekleri umut ederken de sabır aynı derecede önemlidir.

Selam üzerine olsun. Ben de gözlerinden öpüyorum, seni Allah ve resulüne emanet ediyorum.

Selam es selame

 

Not; Gül ile bir daha irtibat sağlanamadı. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler.

Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir