Esra’ya mektuplar (22) Sağ devir hayat kurtarır

03.06.2015
557
Esra’ya mektuplar (22) Sağ devir hayat kurtarır

21.mektup şimdilik kaydıyla yayınlanmayacak.

Tarih:07 Aralık 2008 Pazar 14:43:34

selamen selame hocam

Selamen selame hocam, nasılsınız inşallah iyisinizdir… Bu mübarek günler üzerinize hayır olsun, evinize sağlık mutluluk huzur getirsin, daha da artırsın, inşallah…

Hocam canım size yazmak istiyordu. Ne yazsam diye düşündüm, ikindi okunuyordu, gördüğüm rüyayı hatırladım… Hocam, aslında birçok rüya gördüm ya da hepsi aynı rüya ama farklı mekânlar. O yüzden çok net hatırlamıyorum, başını sonunu… Ama hatırladığım kısmı anlatmak istiyorum, hocam…

Bir de hocam, melih_c nin yazdığını gördüm de içim bir tuhaf oldu. Ben kendi hayatımdan ders aldım, hem de öyle aldım ki… Başkalarına da yol göstermesi… Elhamdülillah, hocam…

Ezan okuyordum hocam, rüyamda, ya da kamet getiriyordum. Bir caminin avlusundaydım. Büyükçe, genişçe bir cami… Cemaat yavaş yavaş toplanıyor, yaşlı amcalar falan geliyorlar, bayan da var… Oturanlar, ayakta olanlar… Benim elimde mikrofon var mıydı, yok muydu, hatırlayamadım. İnsanlardan okuduğumu gören oluyor. Ben de kız olduğum için ara sıra okurken çekiniyorum. Sesimi alçaltıyordum. Hani kızlar ezan ya da kamet okur mu ki gibisinden düşündüğüm için çekiniyordum. Daha sonra bitirdim ezanı ya da kameti okumayı… Hoca namaza başlayacaktı… Koşa koşa bayanlar yerine gittim. Saflardan birinin yanına geçtim, safa katıldım. Ama hoca başlamıştı namaza… Hemen el bağladım. Subhaneke yi ve euzuyu okumaya başladım, sanırım. Tabi ben ezan okumayı bitirip koşa koşa bayanlar yerine giderken, hakkımda amcalar bir şeyler diyordu ama hatırlayamıyorum.Zaten rüyada da net duymamıştım.Rüyamda başka şeylerde oluyor ama net hatırlamıyorum, hocam. Bi ara da caminin yukarılarına çıkıyorum, orada namaz kıldım mı, hatırlamıyorum.Bir de, bir bebeği emzirdim, hocam. Ama çocuğun benim olmadığının ve öylesine memeyi ona verdiğimin şuurundaydım… İçimden de acaba süt gelir mi, diyordum.

Gününüz hayır olsun hocam, ellerinizden öperim…

 

 

Selam en selame Esra,

Ben sana yazmayı düşünürken sen bana yazdın. Yengen Pazar yapmalısın diye tutturmasa ben daha önce davranacaktım. Rüya görmeyenler ölü, kâbus görenler cehennemde sayılır. Manevi açıdan demek istedim.

Bak, nereden nereye geldik. Artık camilerde namaz kılarken, ezan okurken görüyorsun kendini. Gördüğün her rüya kurtuluşunu müjdeliyor. Bu işi başardığının işareti bu gördüklerin.

Cemilmelih beyefendi gibi daha kimler var, teşekkür mesajı gönderen, bir bilsen. O mesajı hem bir örnek hem de vurgulu, etkili anlattığı için ilave ettim.

Süveyda(m)

‘’Hocam yine ağlayarak ama büyük bir inanç ve gururla okudum.

Esra için çok dua ediyorum ve safiye eminim ki şimdi sizin sayenizde ve Rabbi nin merhameti sonucunda, hayatında hiç yaşamadığı huzuru, mutluluğu, güzellikleri yaşıyor.

Eminim safiye çok mutlu.’’ Bu yorum dikkatini çekmedi mi?

Safiye’ in mektuplarını da,’’ e-blok sayfamda’’ yayınlamaya başladım. Arkadan Hamide ve diğerleri gelecek. Bir de şu anda okuyup tereddütler yaşayan, yakında bize ulaşacağını zannedip beklediğim temiz ruhlu, Allah’ın temizlenmesini istediği kardeşleriniz var. Biraz daha zamana, az biraz zamana ihtiyaçları var. Hele biri var ki, o kendini biliyor. Onu mutlaka bekliyorum.

Senin, başardığını, onca gözyaşından sonra mutluluktan uçtuğunu, önünün aydınlandığını okudukça, şeytandan yakasını kurtaranlar çoğalacak.

Üzüntülerini, iç dünyandaki fırtınaları çok güzel ifade ettiğin gibi, sevinçlerini, gönül huzurunu, haberci güzel rüyalarını da aynı içtenlikle yazmalısın.

Rüyanda bebek emzirmen, senden yararlanacak birilerinin olduğunu gösterir. Süt ilimdir. Yakında sütünün geldiğini de görürsün. İlmin artacak, sözlerin hikmetli, gönüllere nüfuz eder hale gelecek. Birçok Müslüman anne babanın, kızlarını, oğullarını, içinde bulundukları çıkmazlardan kurtarmaya vesile olacaksın, inşaallah.

Sana sağ devirin nasıl yapıldığını anlatan yazımı gönderiyorum. Her gün bir kere herhangi bir namazın ardından bu deviri yap. Şeytanı, nefsinin olumsuz yüzünü bu devirle bağlamış olursun.

İslami hayatın ve dünyevi yaşayışın daha kolay hale gelir. Aklının ve gönlünün iradesinde hareket etmeye başlar, nefsinin ve şeytanın etkisinden korunursun. Bunu yapmanın faydalarını saymakla bitiremem.

Eğer ayetel kürsi yi biliyorsan bir besmele bir ayetelkürsi ile çeyrek devir yapar, dört ayetelkürsi ile kendini korumaya alırsın.

Depresyon geçirenler, panik atak yaşayanlar bu sağ devriyle sağlıklarına kavuşabilirler. Yakınlarına anlatabilirsin. Kendin yapıp faydasını gördüğün her dua ve zikiri sevdiklerine verebilirsin.

 

Sağ devri

Sağ devir hayat kurtarır.

Azrail kapıda olsa, geri çevirir.

Öncelikle her duada niyet etmek gerekir. Niyetsiz ibadet olmaz. Abdestsiz ibadet olmadığı gibi niyetsiz ibadet de olmaz. Niyetsiz ibadet, hedefsiz ok gibidir.

 

Bütün dualarında:

‘’ya Rabbim; okuyacağım esmaların ve yapacağım efallerin sırrı mucibince(hikmeti gereğince)zatımı ve sıfatımı korumanı niyet ve talep ederim. Dostuma dost düşmanıma düşman, zaman içinde an mucip sıfatınla tecelli buyur’’.

Dersin.

Sonra;’’ İstimdat ya Resulullah

İstimdat ya Habibullah,

İstimdat ehli beyti güzin,

İstimdat ashabı-ı kiram,

vel istimdat cümle ruhaniyat’ …diyerek yardım dilersin.

Ve üç veya dokuz kere salâvat-ı şerife getirirsin.

’’Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala âlihi ve sahbihi ecmain ’’

 

Ellerini namazdaki gibi bağlar, Fatiha okursun. Ardından besmele çeker (gerektiğinde ihtiyaca göre, en çok iki esma daha ekler) doksan derece soluna, ayakları kaldırmadan, sürükleyerek dönersin. Yönün doğuya olur.

Yeniden okur, bir çeyrek dönüşle yönün kuzeye gelir.

Yeniden okur, bir çeyrek daire dönersin, yönün batıya olmuş olur.

Yeniden okuyarak kıbleye yönelirsin ve devir tamam olur. Kendini ve sıfatını okuduğun esmaların anlamıyla daireye(korumaya) aldın demektir.

Üç veya dokuz salâvat ile devir tamamlanır.

Bir kere de;

‘La ilahe illallah’ü, vahte hu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadiyr.’’ Okursun.

İşin tamam olur.

Önce sol adımını atarak devirden çıkarsın.

Sol ayakta kendi zatın vardır. O nedenle solla çıkarsın ki kendini daireden çıkarmış olursun. Buna çok dikkat etmelisin. Aksi halde o dairede hapsolmuş olursun ki bu hikmette yasaktır; zarar görürsün. İptilaya uğrarsın.

 

SAĞ devir bu demektir.

 

Normal olarak günde bir defa bu devri zühre saatinde(saatleri bilmeyenler, herhangi bir namaz vaktinde) yaparsan CELAL sıfatını kontrol altına alırsın. Herhangi bir ihtilaç almamışsan besmele ile yaparsın. Eğer bir ihtilaç varsa o ihtilacın gerektirdiği esmalardan ikisini besmeleye eklersin.

Sağlık afiyet içinde ol.

Mübarek kurban bayramını kutlarım.

Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.