Ecel gelinceye kadar YOLA DEVAM

19.05.2018
20
Ecel gelinceye kadar YOLA DEVAM

Ecel gelinceye kadar YOLA DEVAM

Hocam selamünaleyküm. Teravihten geldim. Rabbime bin şükürler olsun. İki gündür üzülüyordum geçen seneki gibi ahval ile tamamlayamıyorum namazı diye.
*Bugün namazda görüntüler geldi. Kovalarla nur boşalttılar hocam üzerime. Bir akarsu gibi şelale gibi. Tam karşıdan nuru akıtıyorlar. Önce başlangıçta bir döküyorlar. Devamını da namaz kılarken döküyorlar. Geçen yıl da aynı görüntüler gelmişti. Teravih namazının her günü için ayrı bir sevabı var ya. İdrak edebildiğim kadarıyla bu nurlar o sevapların nurları. Altın tahtlar, taç, dallarından itibaren köküyle açılan laleler.
*Sonra bir görüntü geldi geldi hocam. Birinin elinde bir ibrik. Büyükçe. Tam olarak emin olamadım ama kalbime gelen beşeydi o an. ‘’Cemalinde güneşlenenler’’ dedi bu net ama gerisi bunda ıslanırlar mı, bunda yıkanırlar mı bilemiyorum. Bunu söylerken de ibriği eliyle ovalıyordu. Bir kaç zat geldi. Birisi Gavs Sani Hz. ne çok benziyordu. Tahtıyla gelen bir mübarek eliyle beni çağırdı. Elinde de bir demet çiçek vardı. Sonra nurdan bir el yine. Elini uzattı hocam. Ruhum kenarda benden ötede duruyordu. Elimi uzatmışım. Elimi öyle nahif öyle güzel bir birleşimle tuttu ki içime geçti, ağlamaklı oldum.

*Sonra başka bir mübarekti galiba. Kız olan yanıma sarıldı. Kız çocuğuydum. Sonra erkek yanım oldu aynı yaşlarda ona sarıldı. Sonra ruhum daha büyüdü. Genç kız halime de sarıldı. Hücrelerim inciden nurla doldu.

*Sonra başka bir zat elinde bir asa oldu. O asa daha sonra haç oldu. Sonra başka biri aldı tekrar asa oldu. Baston şeklinde.
*Sonra mübarekler birbirleriyle tokalaştılar. Bir de iki üç kez aynı genci görüyorum. Siyah tişörtlü beni takip ediyordu. Daha önceki günlerde gelmişti bu görüntü. Bugün de göründü aynı genç. Öyle işte.

*Bir de orucun bedenime olan faydaları. . Vücutta biriken negatif hatıraları teker teker atıyor. Sol kolumda yumru gibi ağrı oluyor ara sıra. Nur arttıkça azalıyor sonra geri geliyor. Kötü hatıralar birikimler çıkarken hissi olarak da haberdar olduğum için sıkıştırıyordu bayağı. Zikri artırınca midede bir gaz şeklinde çıktı. Yani gaz olarak toplanıp attı vücut. Bu çoktandır olan bir idrak. Böyle işte hocam.
——-tarafından Cuma 23:30 itibariyle görüldü.Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

-Selam es selame azizem, bu keşifler sadece sana değil, Zülfikarların cümlesine keremdir. Ayrıntılı keramet desek daha doğru olsa gerek. Hani şu zikri yaparsan şu kadar sevaptır der geçilir ya… Sanki sevaplar ölüm sonrasında değerlenecek bonuslar gibi anlaşılır çoğunlukla. Bu anlattığın ayrıntılı keşifler ise anında verilen sağlık, afiyet, rahat, huzur, umut, güven ve geçmişin birikimleri olan dertlerden kurtuluş ve dahası olarak görülen, gösterilen, bizlere bir şeyler anlatmak üzere keremlerdir.

Özetle ey Zülfikarlar! Hatalarınız anında dert olur, iyilikleriniz zikirleriniz anında kurtuluşunuz olur, işler ahirete kalmaz, anında infazlar veya hürriyetler nimetler olarak kişiye/kula döner. .

Efendimiz bu gerçeği veciz ifadeyle;<Dertleriniz günahlarınızdan dolayıdır, tevbe ediniz” şeklinde açıkladı.

Bazı kardeşlerimiz ben neden bu tür keşifler göremiyorum, kıskanıyorum, gıpta ediyorum, üzülüyorum, kendime kızıyorum gibi düşüncelere düşüyor, hatta dillendiriyor olabilir. İlimde kıskanmanın helal olduğunu söylemişti rahmetli hocam, öğrenmeyi teşvik eder demişti.

Ferdi farklar var mı var, er başlayanlar geç başlayanlar var mı var. Çok kirlenmiş olarak başlayanlar var mı var. Sanki sabi sübyan kadar temiz başlayanlar var mı var, zikirde namazda azla yetinen, çok çok yapan var mı var. Vakti çok olan az olan var mı var. Bir de ezelden esmalar yani fıtrat bakımından şanslı olanlar var mı var.
ÖYLEYSE HERKESİN YARIŞI KENDİSİYLEDİR.

Lütfen bunu unutmayın. Başkasının parası, malı, sağlığı, güzelliği, şöhreti seni beni nasıl ilgilendirmezse sevabı ve günahı da seni beni ilgilendirmez. Biz nefsimizi eğitip hakka vuslat etmek cennet cemale ermekle sorumluyuz. Her mertebede Zülfikar’a ihtiyacımız var. Herkesin duası mertebesine göre değerlidir.
DURMAK YOK ecel gelinceye kadar YOLA DEVAM.
Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.