Din İle Yarışmayın Din Sizi Yener

11.11.2020
109
Din İle Yarışmayın Din Sizi Yener

Din İle Yarışmayın Din Sizi Yener

HZ MUHAMMED SAV.

Selam siz değerli nebime ve zülfikârlara olsun. Sağ devrinde bunlar yazdırıldı ve yüreğimden hissettirildi😭❤ *İmamıma sahip çık. Bildiğinle amel et .Bu sözler yüreğimin taa derinlerinden geldi . Peygamber efendimizdendi. İnandım imam ettim ya Rabbi dedim yüreğimden .😭❤

Birazda üzüldüm, bilgisizliğimle nasıl yardım edeceğimi bilmediğime. *Bir zamanlar gonca gülümün yazdığı yazıda adeta haykırıyordu imam Muhammed’e inansınlar iman etsinler hocam diye . *Şimdi bu duyguları yüreğimin en derinlerinde hissediyorum. Hissettiren rabbime hamdüsenalar olsun, razı olacağı kadar şükürler olsun❤.

*Dünde Serkan’ın bilge meleğe mesajını ve imamımıza buğz ettiğini okuyunca sağ işaret parmağım yazmaya başladı.

*Rahman ve Rahim olan Allah’tan Serkan’a müjde var. Eğer imana gelip tövbe ederse cennetime alırım. Buğzunda ısrar ederse cehennemin en derin çukurlarına gönderirim onu. Hemen yazıp araya girmek istemedim açıkçası kendimi zor tuttum. İmamımız ve bilge melek konuşuyordu. Yüreğim sürekli soyuma sahip çıkın, ehlibeytime sahip çıkın deyip durdu.

*İmamımız düştü yüreğime. Rabbim bu ne büyük lütuf bizim için zamanın kutbu ve ehlibeytin imamlığıyla birlikteyiz 😭 Sıcak gözyaşlarım durmak bilmedi. Şükrettim Hamd ettim peygamber efendimiz ehlibeyti için duyduğum derin saygı ve sevgiyi hissetmiş, inanmış olmalı ki bu fakire teselli için yüreğimi sevdi, yüzlerimi sevip okşadı. Ezildim büzüldüm, şükrünü nasıl ifade edeceğimi bilemedim.

*Emin olduğum tek şey dilde değil yürekte yaşanınca açığa çıkıyor, her şey, lütuflar. Evet tecrübem yok Allah şahidim imam Muhammedin imamımız olduğuna baştan beri iman ettim. Şimdi ise yürekten hissediyorum. Ehlibeyte laf söylemek, buğz etmek, Cenabı Allah’ı karşına almak demek. Ne mutlu ki bize bu şerefi layık görmüş mevlam, hamdolsun cümle zülfikârlara, inşallah. Rabbim layık eylesin cümlemizi inşallah. Maksadımız gül cemali muradımız rızasına ermektir. Selam ve dua ile en güzele emanetsiniz, canım nebim ❤❤❤

-Selam es selame Ayşecan. Maşaallah barikallah keşiflerine inandım. O yüzden paylaşıyorum. Bakalım bu keşifler gruptan kimlerin nefsine hoş gelecek de methiyeler düzecek. Kimin nefsini okşamadı diye inkar edilecek görelim diye kendimden fazla yorum katmadan her zaman olduğu gibi ilim sofranıza sunuyorum. Dileyen inansın dileyen inkar etsin diye. Grubumuz birbirinizin nefislerini pohpohlama veya incitme yeri değildir.

Birçok Allah yoktur. Önce la ilahe illallah deyin muhammeden resulullah demeyi de ihmal etmeyin. İman tazeleyin. Saatlerdir yazdıklarınızı okuyorum. Keşifleri tefekkür edeceğinizi kuranın Allah’ı benim keşfimin Allah’ı senin keşfinin Allah’ı kadınların Allah’ı erkeklerin az keşif gösteren Allah’ı diye paramparça etmeyin Allah’ı. O Allah birdir. Tektir.

Bazen rahmetle bazen kahırla gazapla üzerinizde yaşar, yaşatır. Her varda var olan odur. Böyle bilin ve böyle görmeyi deneyin de görelim nasıl nefis kavgası yapılır. Siz nefislerinizi öne çıkarma derdindesiniz. Kim kuranı tam bilmiş yaşamış. Resulullahtan başka. İnsan önce haddini bilir. Altı yüz bin hadise davet ediyorsunuz. Çalışan ve günün üç dört saatini toplu taşımada geçiren anne babaları cehaletle suçlayanlar insaf edin. Karşınızdaki kardeşiniz seçilmiş Zülfikar ve yedi sekiz vakit namaz kılacak kadar fedakar. ’’Din ile yarışmayın din sizi yener.’’ Hz Muhammed sav. Kaç defa yazdım iblis Allah’tan izin almadan bir söz edebilir mi İblis ikinci bir ilah mı? Onu hak konuştuğunda da inkar edecek misiniz. Söz yine uzayacak. Ve almayı bilmeyen ne yaparsak yapalım alamayacak veya almayacak. Selam es selame. SAL 14:17

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.