Bu esmalar iki ayda beni yatağa düşürdü

Bu esmalar iki ayda beni yatağa düşürdü

Bu esmalar iki ayda beni yatağa düşürdü

human46-1Hocam açtığım bağlantıda bir kişiye latifun duasını okumaya devam etmesini söylemişsiniz. latifun duası nedir. Bir de ben bazı esmaları okumaya başlamıştım geçen yıl 3 aylarda. Namazlardan sonra okuduğumda sıkıntı olmadı. ebced hesabı adıma karşılık ya bariu esması bunu okurken de sıkıntı olmadı. 10 – 15 kadar, belki daha fazla esmanın zikrine aynı anda okumaya başladığım her seferinde sırtım boynum tutuldu. 3 ay tedavi gördüm. Bunun sebebi nedir. Bir de yiyeceklerimizi azaltmalı mıyız bunları okurken ya da öncesinde sonrasında okunması gereken dualar var mı?

faviconSelam es selame Derya. Hayırlı akşamlar. Hoş geldin. Çok yoğun bir durumdayım. Kısa kesmek zorundayım… Göndereceğim yazıyı özenle oku. Lütfen iyi oku ve bana yeniden dön. selame es selame

human46-1Zaten siteniz üzerinden zikre ilk adım yazınızı okuyorum. Ben bilmiyordum 36 esma zikrine birlikte başlamışım saydım. Bunların arasında EL MELİK HAYY KAYYUM VEKİL MUİD GİBİ esmalarda var. Yoğun olmadığınız bir zamanda cevap verebilirsiniz. Beklerim sorun değil ya da ileti yollarsanız okurum. Allah razı olsun selame es selame.

faviconEğer o esmalar tecelli etmiş olsa sen dünyada mutluluk yüzü görmezdin, belkide çoktan ölürdün. Çeşit katarak çorba yapmışsın ama zehirli olmuş. Ölümüne zikir çekmişsin.

Yazıyı iyi anla lütfen ve yeniden yaz. Kendini tanıt. O esmaları ne kadar çektin ne zaman yaptın bunu. Evli bekâr, çalışır ev kadını, öğrenci gibi özelliklerini bir mektup halinde yaz. Yazımızı / sayfamızı ne kadar zamandır okuyorsun. vs.selam esselam

human46-1Öyle olmuş hocam, yazınızı okumayı hala bitiremedim. Sağ devrinin nasıl yapıldığını da anlayamadım. Tekrar okuyacağım. MAŞALLAH ALLAH ilminizle amel etmenizi nasip etsin ve daim eylesin.

Ben 36 yaşında evliyim ben 2013de çalışırken 10 bin fatiha suresi okumaya başladım. Ayakta yürürken, otururken, kalkarken her şey o zaman başladı. Hayatımın takla attığı, bana her gün ölmeyi diletecek zamanların başlangıcı o zamandı. Sayfanızı ihtilaçnameden dolayı takip etmeye başlamıştım. 1 yıldır dondurduğum hesabımı dün sabah açtım. Esma zikirlerine de ebced hesabına göre Bariu esması ve Aziz esmasını ile başladım… Geçen yıl bu zamanlar çekmeye başladım. Sonra mart ayında 34 isim daha ekledim. Bunlar arasında Allah esması da Ehad Vahid gibi Rabbimizin zatına has esmalar da vardı.

Tabii ben sevap, rahatlarım, düzelirim diye başladım. Bunlarla eş zamanlı olarak her namazdan sonra inşirah suresini 40 defa, yunus as duasını 41 defa ve hz İbrahim as duasını 41 defa okuyordum. 3 aylar diye her bulduğum duayı da okuyordum açıkçası.

Beni, ALLAHIN seni, beni sevdiğini söylediğin halde, karşıma erkenden getiren sebep nedir. Sorusuna cevap bulamamam yaşattı. Bunun hesabını veremeyeceğimden yaşadım. Ama bir ben bir de Allah biliyor kaybetmemek için didindiğim şeyleri, kaybetmek için can attım. Hayatım allak bullak oldu ve ben yataklara düşecek şekilde bedenen hastalandım. Yani bilinçsizce okuduğum bu esmalar iki ayda beni yatağa düşürdü.

Son iki aydır tesbihat yapmıyorum. Sadece arada ‘’esselamu aleyke eyyuhennebiyyu ve rahmetullahi ve berekatuhu’’ salâvatını çekiyorum. İyi mi yapıyorum, başka bir salâvat mı çekmeliyim bilmiyorum. Hayatımda hiç etmediğim kadar beddua ettim, üç yıldır. Şimdi ne yapmalıyım. Nereden başlamalıyım? Üç ay önce bir rüya gördüm. Efendimiz sa. Bir evin mutfağında yatıyordu. Yüzünü görmedim. Üzerinde beyaz bir örtü vardı. Bana efendimiz hasta dediler. Ben ona bakarım dedim. Ona bakacağım için seviniyordum. Sizce bunun anlamı nedir. Selame es selame

faviconSelam es selame, nihayet başına gelenden haberdar birisi, aklı başında cümlelerle dediklerimizin canlı kanlı tanıklığını yaptı elhamdülillah.

İşte budur.

Sen yazımızdaki ya latıfün esmasını herkesten daha çok ve daha uzun okuyacak, Allah rızasını ararken yaptığın bu kusurları affettireceksin inşaallah. Bir gün gelecek sağ arkandan gelen melekler sana adım adım şu kadar daha hesabın var diyecekler. Ve hepsini ödediğinde yani bağışlattığında kendini sağ önünden sağ eline kitabın verilecek… Yahut tertemiz bir a 4 dosya kâğıdı. O zaman bu zikiri bırakacağız… Tertemiz yola devam ederek daha hızlı yol alacağız biiznillah. O salâvata devam et. O salâvat seni bize havale ettiren hayrındır. Selam es selame

GÖRÜNTÜ AS(ı)LI GİZLİYOR

Bir yıldız bir yıldızın etkisinde,
Ben büsbütün bende değilim.
Bir yıldız, başka bir yıldızın en derecesinde,
Ben dünkü ben değilim,
Dün artık bilinmiyor.
Kurulu bir makine miyim, neyim?
Programlanmış kompüter,
Yönetilen biri miyim?
Bin bir etkinin altında,
Her gün, bir başka ben oluyorum.
Ya Rab; makine miyim?
İrademle miyim kimse bilmiyor.
Her işi yapmaya kapasitem yetmiyor.
Öyle duyguların esiriyim ki,
Kolay terk etmiyor.
Bir yerlere kadar varıyorum,
Ötesi hep karanlık,
Ulaştığım menziller bana yetmiyor.
Aradığım esas, bulduğum hep görüntü,
Elim, ayağım, gözüm, aklım yetişmiyor,
Sen benim delicesine sevdiğim;
Kalbim sensizliği çekemez oldu,
Medet bekliyor.
Karanlık gözleri görmez kılıyor.
Biraz, biraz ışık, yolum aydınlanıyor.
Ruhum ışığım, esasım, aşkım;
Her defasında görüntün aslı gizliyor.
Canıma can istiyorum canından,
Düşkün nefsim makam ister yanından.
Işık içinde ışıksın,
Hep güzellikler senin eserin;
Gül verip koklatmanı, ya da,
Gül etmeni istiyor.

Sarayönü -1979

Hacı Ali bayram

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. SuanGizliKalsin dedi ki:

  Selamun Aleykum hocam. Ben Avrupa’da yasadigim icin, Turkceye ait harfleri yazamiyorum. Sizden bir ricam olacak, uzun zamandir manevi yolumda ilerleme kat edemiyorum. Zikirlerim var verildi elhamdullillah, sizden bu konuda yardim istiyorum. Eger mevlam ihsan ederse artik su gereksiz maddi/manevi engellerimi asmam lazim. Ozellikle nefsim konusunda.

  Ben su an 30 yasinda bir erkegim. Soforluk yapiyorum, universite egitimim yarida kalmisti (son senede biraktim) ne yazikki.
  Baslamak istiyorum ama zaman bakimindan yetismiyor. Keske bir is veya ticaretim olsaydi su an 5 gunde kazandigimi 2/3 gunde kazanip diger zamanimi egitimime ve dinime adayabilseydim. Ayni zamanda beynim cok yorgun dustugunden uzun senelerdir, ezber ve idrak kabiliyetim baya zayifladi. Rabbim cok yardim ediyor ama asamadigim hatalarim, gunahlarim ve hayatimda anlattigim gibi duzensizlik var.

  Daha fazla detaya girmek isterdim fakat, internette acik oldugundan burada yazmak istemiyorum. Direkman yazabilseydim olurdu.

  1. SuanGizliKalsin dedi ki:

   Dogum tarihimide yazmak istedim hocam, belki sizin beni tanimazin yardim etmeniz icin kolay olur diye dusundum.

   dogum tarihim 11 harizan 1988, hastahanede kayitlara gore 14 11’de dogmus, bundan biraz dahada erken olabilir.

   Simdiden Allah sizden razi olsun, ins. rabbim bana buralardan ilerlemeye imkan verirde muvaffak olurum.

  2. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   sevgi yolu sayfam var..MSN den özel yazabilirsin..ZİKRE İLK ADIM YAZIMIZI OKUDUNUZ MU
   NE İSTEDİĞİNİZ ANLAŞILAMADI.SELAM ES SELAME

 2. SuanGizliKalsin dedi ki:

  Maksat anlasilmadigi icin ozurdilerim, iyi anlatamamisim demekki. Zamaninizi aldim. Bu arada Allah razi olsun, zikre ilk adim makalesini okudum. Yapmam gereken belli insallah.