Bir varmış iki yokmuş Elif’im

18.01.2019
8
Bir varmış iki yokmuş Elif’im

Bir varmış iki yokmuş Elif’im

*Hocam… En başından beri elimi tuttuğunuz ve hiç bırakmadığınız için, derdimle kendi derdinizmişçesine dertlendiğiniz ve bıkmadan usanmadan, yorulsanız da aldırmadan her türlü sıkıntılarıma, cefalarıma katlandığınız için, beni sevdiğiniz için, dualarınız ,bütün emekleriniz için, Allah sizden gani gani razı olsun.

-Selam es selame. Tebrik ederim. Seçildin maşaallah. Şimdi rabbimin gözesinde bize pınarlar akıtmanın vaktidir.

*Ne kadar teşekkür etsem, önce Rabbime sonra size, azdır. Hocam son rüyamı okuyabildiniz mi? Acelesi yok yazmıştım başına.  O rüyada işe alınmaktan bahsediliyordu, kendimi gördüğüm rüyam.

-O rahmet bizden gelir görünüyordu ya aslında rabbimizdendi. Artık biliyorsun. Bu fakir ancak onunla senin aranda bir köprü görevi gördüm. Onu da ben deyin dediği için diyorum bu cümleleri, yoksa ben bir hiçim. Hamd ve şükür, her tür tenzih ve teşbih rabbimiz olan Allah’a aittir. Rüyanı okudum, altına gereğini yazdım. Paylaşılması gereken yazılar dosyasında çalışılmayı ve yayınlanmayı bekliyor.

*Öyle hakikatte muhakkak, ama hakkınızı helal edin. Çok emeğiniz var üzerimde. Ellerinizden öperim hocam. Hiç layık değilim, bunlar lütuf biliyorum. Herkes seçildik diye bizde birşey var sanıyor. Hâlbuki hamım, körüm, kalbim bile taş hala. İdrakim bile yetersiz, bunlar gerçek…                                                                              

O rüyamı okuyabildiniz mi canım hocam, kısaydı. Tekrar yollayım mı? Bir sorum vardı çünkü orada. Size…

-Okudum dedim ya. Soru varsa onu da cevaplamışımdır. Yayınlarsam okursun artık. Mesajlara yetişemiyorum. Yazı edit etmeye zaman kalmadı neredeyse. Ben dediğin beni terk et ve Besmeleyi rabbimin adına bu işe başlıyorum, onun rahman ve rahiym isimlerine teslim oluyorum, dersen bütün kalbinle, gözelerin coşar pınarın akmaya başlar. Sen olmaktan çıkarsın da rabbimiz elifinin dilinden yazar, bizler de okuruz.

*Hocam görev verileceğinin işaretiymiş o rüya, anladım şuan. Elhamdülillah. Emredersiniz, dediğiniz gibi yapıcam inşallah. Kemaldesiniz diyorsunuz ya hep, kemal noktasından sonra hedef cemal mi. Yani cemal zirve mi, Hedef oraya varmak mı? Kemalde olmak nefsi mutmaine mi oluyor. Yani nefsi safiyeyse 3 basamak mı var. O anlayamadığım, aşamadığım noktayla ilgili bir ipucu verseniz, o noktaya odaklansam diyorum. Şuan da neyi aşamadığımı bilmediğim için, ilerleyemediğimi hissediyorum.

-Şu anda topluca aynı zikirleri, rabbimizden gelen haberlerle çekiyoruz. Hangi makamda olursan ol rabbimizleyiz. Verileni dikkatle, eksiksiz yaparız. Yenisinin verilmesini bekleriz.                                                              Zor günler geride kaldı. İlk zamanlar öyle bir karanlıktaydım ki, sağ ayak parmaklara yakın bölgeden bir iki kere tıklayan ihtilaç aldığımda şükür için secdelere kapanmıştım. Cemale vuslat yazıyordu, ilgili işaretin karşısında. Aylar sonra ancak sol el orta parmağım birkaç kere tıkladı. Sürur diyordu. Artık yüzlerce celali ihtilacın yanına iki de cemalden müjde vardı. İki üç kere tıklamış bile olsa.                                            

Şimdilerde rabbimiz bizimle konuşuyor, görmüyor, duymuyor musun?    Muşa as ağaçtan seslenen rabbimiz, artık sevgili seçilmiş kullarının dilinden konuşuyor, yazdırıyor. İşaretle değil kerametlerle, kelamlarla veriyor masajlarını. Artık işimiz asan olacaktır. Merak etme. Durmak yok, yola daha bir güvenle devam, Vesselam. Selam es selame

 

*Anladım inşaallah hocam. Bu gece sizi daha fazla meşgul etmeyeyim. Sonrasında ilhamları duymakla ilgili konuda danışmam gerekecek. Size kolaylıklar dilerim. Ellerinizden öperim.????????hayatınız şimdiden öncesi hep zorluklarla, kederler, sakıntılar, tabiri caizse çoğu zaman cehennem misali geçmiş ama Rabbimizin izniyle, inşallah şimdiden sonrası cennet misali, sağlıklı huzurlu, mutlu esenlik, rahatlık, neşe içinde geçecek. Çok istiyorum dinlenmenizi, mutlu olmanızı. Ve inşaallah öyle de olacak. Dediğiniz gibi gelecek çok güzel gelecek, Rabbimizin izniyle.                                                                                                                Elif kulu olarak inanıyorum buna, cennet gönüllü hocam ????.selam es selam.

01:50

-Teşekkür ederim Elifcan’ım… İnşaallah gelecek çok… Çok… Çok güzel gelecek.

SEN BENİMSİN

Kutlu Cuma seherinin

son çeyreğinde,

Bir ses işitildi…

Derin mi derin.

Öyle bir ses ki,

Tembihler eyledi;

Kesin mi kesin.

 

Bir ses ki, sanki ses değil.

Lakin sen onu ses diye bil.

 

Bak, dedi;

Çevrene iyi bak.

Oku, dedi;

Evreni iyi oku.

Her kuvvetin tasdikcisi ol…

Her kudretin önünde saygıyla eğil.

 

Olanları yaratılmıştan bilme.

O kudret ve kuvvet onların değil.

 

Takdiste, tasdikte ısrarlı ol.

Gücünün tükendiği yerde;

Diz bağların çözüldüğünde…

Dur, bekle.

 

Dualar ederek yalvar, yakar.

En çok anlayışının artmasını dile,

Büyüklükler korkutunca benliğini,

Ürperdiğinde tüm kıl diplerin…

Onca ululuğun önünde yere kapan.

Allahu ekber, Allahu ekber,

De;

Ben aciz mi acizim.

 

Düşün, düşün, düşün…

Senden önce düşünenlerle düşün.

Ki;

Açılmış kanallardan gümrah gümrah ak.

Çöl kumlarının üzerine yayılıp sinme.

Sen, gelecek zamanların suyu,

İlk uğradığın menzillerde tükenme.

 

Düşün, düşün, düşün…

Senden önce düşünenleri düşün.

De ki;

Bir varmış iki yokmuş.

Allah’ın kulu çokmuş.

Yeter…

Kul kapılarını çalıp durma,

Bitiremezsin.

Hiçbir kulun vereceği ile yetinemezsin.

 

Anla artık…

Sen benimsin diyorum…

Unutma…

Seninle iftihar ediyorum.

Ilgın-1992

-Bu şiir 1974 de hocamla tanıştığımın üçüncü yılında yazıldı. 1992 de son şekli verilerek yayınlandı. Bir Konya gazetesi ve birkaç edebiyat dergisinde. Selam es selame

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.