Başucu yazısı olarak saklayacağım.

Başucu yazısı olarak saklayacağım.

Selam es selame hocam afiyettesiniz inşallah.

Hocam 4.zikrim 1 ay oldu. (allahu veliyyüllezine amenu yühricühüm minez zulumati ilen nur. ) Sağ dirsek, sağ pazu, sol pazu ve dirsek ile bilek arası. Alt dudak ortası. Yaklaşık 10 gündür sürekli seğirme oluyor. Yazılarınızdan okuduğum kadarı ile savunma yapmam gerekmiyor. Yine de sizinle paylaşmak istedim. Hocam bir konuda zorluk çekiyorum.                                                             Cemaatle namaz kılmakta zorlanıyorum. Sessiz bir ortamda tek başıma kılmak geliyor içimden. Bunu nasıl yeneceğim.  Bayramınızı şimdiden tebrik ederim. Allah razı olsun. Selam es selame

Mümkün olduğunda sakin ortamda kıl. Selam es selame

Selam es selame hocam. İyisiniz inşallah. Hocam yaşadığımız problemlerin hepsi geçmişten gelen günahlarımızdan mı kaynaklı. Başkalarının ahını mı aldım diyorum zaman zaman. İlk zikrimiz geçmişimizi bağışlatmak içindi, acaba diyorum eksik yaptığım bir şey mi vardı da halen bazı konularda problem yaşıyorum. Hocam ayrıca 4. zikrimin 41. günündeyim. ‘’Allahu veliyyüllezine âmenû, yuhricuhum minez zulumâti ilân nûr’’ Son zikrim buydu hocam. Allaha emanet olunuz.

Alican kardeşim. Başımıza gelenler terkibimiz olan, doğuştan getirdiğimiz Esmalarımızın icapları yani kesinleşmiş kaderimiz ile kendi ellerimiz ve dillerimizle işlediğimiz hatalarımız, aldığımız ahlar, çektiğimiz vahaların toplamı ile hayatın imtihanlarından ibarettir dersek bir kısmına açıklama getirmiş oluruz. Hayat bir muammadır, bu muammayı çözmüş, topyekûn anlamış kayda geçirmiş birileri gelmedi, gelemez. En derin, hayatı izah eden kitap, kuranı kerimdir. Allah talanın açıklamaları, verdiği ipuçlarıdır. Daa… Kabullenmek, anlamak ve uygulamak herkesin karı değildir. Ucundan kıyısından faydalananlar cennetle müjdelenmekte, iki cihanı en az zahmetle yaşamaktadır.

Geçmişini affettirdiğine dair işareti aldıktan sonra da an içinde her şey mucizevi değişmez. İşlediğimiz sevaplar ve günahlar zaman içinde tecelli ederek hayatımıza yansır. Teker teker görülen ilahi davalarda, mahkûmiyetlerde berat kararı verilir. İşlemler hikmeti gereği zamana yayılır.

Diğer yandan bu âlemde kirlenmenin ardı arkası asla kesilmez. Hassas terazilerde tartılmaya, yeni sevaplar yeni günahlar işlemeye devam ederiz. Namazlarımız ve zikirlerimiz sevaplarımız artırarak günahlarımıza bedel ödemek için değil midir? Biteviye savaştayız, bazen hiç farkında olmadan. Sıratta yol almaya çalışırız. Sıratı müstakimde olmanın savaşını veririz.

Bazılarının sandığı gibi hesaplar hepten ölüm sonrasına mahşere kalmaz. Mahşerin örneği burada yaşanıp durmaktadır. Hapisler, ölümler, eziyetler, kahırlar, dargınlıklar ve sevinçler an be an yaşanıp durmaktadır.

Önceki zikirlerini de sırası ile yaz da değiştirelim inşaallah. Rabbimizden istenecek çok ihtiyaç var. Sayısız dua kuranda bizi bekliyor, isteyelim diye. Selam es selame… Rabbimizden çarığımıza ip bile istememizi emreden resulün ümmetiyiz.

Hocam Allah razı olsun. Başucu yazısı olarak saklayacağım. Ya latıfün ya latif. Rabbi zidni ilmen ve fehmen. Rabbena Atina min Ledün ke. Allahu veliyüllezine… Zikirlerimdir.

^^ allahümme ehated minel envari min küllü canibin…^^ Allah’ım bütün yönlerimden nurunla kuşat beni. Demektir.

Hocam çok sağ olun

Rabbim yar ve yardımcın olsun. Selam es selame

Dilerim bu yola layık hareket eder, süreklilik gösteririm. Selam es selame

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir