Artık Aklını Terk et, Egonu Bırak

02.10.2020
203
Artık Aklını Terk et, Egonu Bırak

Artık Aklını Terk et, Egonu Bırak

*Selam es selame hocam. Dün yazdırılanlar bugün yine okutuldu ve size yazmam gerekiyor sanırım; Din yaşanarak öğrenilir. Sakın olmaz olmaz deme, bilmediklerin için hocana danış. Hocanın sözünden çıkma sakın. Üzülme canım bir sebebi olmasa hocan öyle yapmazdı. O her biriniz için tek tek üzülüp tek tek gülüyor, sakın hocana gönül koyma. O sizi çok çok çok seviyor.

*İmam Muhammed’in daha zamanı var. Henüz hazır değil. Ona da sakın gönül koyma. O da sizi Allah için seviyor ve her birinizin iyiliğini istiyor. O da hocan gibi Kemal’e erdiği zaman dilin her kapıyı açtığı gibi kapattığını da anlayacak. Gönül kapısını açan güzel söz ve tatlı dildir. İnsanları kırarak sadece kendinden uzaklaştırdığını o da anlayacak. Söyledikleri doğru da olsa söylemeyi bilmek lazım. O da bunu anlayacak ama zaman gerekiyor. Senin de olgunlaşmak için her biriniz gibi zamana ihtiyacın var. Sen de henüz hazır değilsin, sen de anlamıyorsun. Kıran da benim kırılan da, sen kime kırılıyorsun? Hele ki hocan ve imam Muhammet’te beni göremiyorsan, başkalarından beni görebilmeyi nasıl bekliyorsun? Artık aklını terk et, egonu bırak, nefsini kontrol altına al. Sana söylediğim usul ile sağ el sol dizde sürekli “ ya halimi …” günde 3 kez oku, dilediğin kadar okuyabilirsin. Ama sağ el mutlaka sol dizde olacak. Sağ işaret parmağı inip kalkacak. Bu senin öfkeni yenmen için çok çok önemli. En az 21 gün yapmalısın, olmazsa 40 a tamamla, ama abdestli ve düzenli yapacaksın.

*Namazın düzenli olmasa bile sürekli abdestli olmalısın. Ve namaz vakitlerinde abdestin olsa bile mutlaka abdest tazelemelisin. *Bu senin erken vakitte namaza başlamanı da sağlayacak. *Sakın korkma , üzülme hocana güven. O senin Celalde mi Cemalde mi olduğunu bilir. Kimseye kulak asma, vesveseye kapılma, kaybeden sen olursun. Ben sana korunduğunu ve her türlü mahlukatla Celal’i senden uzaklaştırdığımı söylemiştim. Ben Yüce Allah’ım , sözüme güvenmiyor musun? (Namazı aksatmam ile aklımdan o an geçenlere cevap)

*Evet bunlar senin vesveselerin ve haklısın söylenenler, okudukların seni bunu düşünmeye yönlendirdi. Ancak unutma ben yüce Allah’ım dilediğimi dilediğime veririm. Dilediğimi dilediğimden alırım, sakın benim verdiklerime de aldıklarıma da itiraz edip isyan etmeyesin. Zamanı var diyorum, Evrenim her şeyin zamanı var. Güzel nebim, canım Muhammed’im size örnektir. Her şeyin en zorunu ona verdim ki siz ona bakıp ibret alın diye, isyan etmeyin sabredin diye. Yoksa onun yeri benim yanımdı, niye ona eziyet etmek isteyeyim ki. O benim en kıymetlimdir, sebepsiz öğrenin, onu örnek alın istedim.

*Sizin namazınızın bana bir faydası yok, namaz sadece sizin için gerekli, size fayda sağlıyor, sizin gelişiminiz için önemli. Siz namaz ile bana yaklaşıyorsunuz. Ben namazı terk etmenizi istemiyorum ve buna izin de vermiyorum. Ama senin durumunda namazı terk etmedin sadece ara verdin. Bunu sana söylerken dahi sıkıntı yaşıyorsun, aklındaki vesveseler bu söylediğime dahi inanmana izin vermiyor. Merak etme evrenim, cemalimdesin. Bunu hocan biliyor, izin ile namaza ara verebileceğini biliyor. Ama o da sizi sorumsuzluğa itmemek için bunu açıkça söylemiyor.

*Orucu tutamamanın ( 10 günlük açlık orucuna niyet edip başladım 3. Gün rahatsızlandım aşırı ağrı ve hocam sizin dediğiniz gibi bir yandım bir dondum dayanamadığım için bıraktım. Biliyorsunuz hocam daha önce 10 gün tutabilmiştim, size günlük olarak durumumu bildiriyordum) da sebebi şu an hazır olmaman. Zamanı şimdi değil, daha zamanı var. Her şeyi bir anda başaramazsın. Bu yol çok uzun, kendini bana bırak, teslim ol. Merak etme seni şeytana da celale de bırakmam. Sakın üzülme seni eğiten benim. Her birinizin sorumluluğu farklı şeyler, senin için şu anki eğitimlerin önemli. Sonunda başaracakların şimdikilerden çok daha önemli olacak, bunun için hazırlanıyorsun. Bu 2 gün tuttuğun oruç dahi bunun içindi. Sen tutamadın zannediyorsun ama o ağrıların tamamı seni hazırlamak içindi. Canını sıkma herkes yaşadığını bilir. Hocan sana celaldesin demediyse sakın canını sıkma, benim vekilim hocan dır. Başkasının ne söylediği önemli değil, hocanın dediğini mutlaka yap. Herkes beni görmek istediği gibi görür, ben herkesin kendi algısınca algılanabilirim. Sen beni hep anlayışlı, bağışlayıcı ve affedici gördün (düşündün) asla celalimi kabul etmedin, benim Allah’ım kimseye kötülük yapmaz (haketmeyecek) dedin. Ben de sana öyle muamele ediyorum. Senin talep ettiğini, yani cemalimi sunuyorum. Cemalimi isteyene cemalimi, celalimi isteyene celalimi veririm. Siz talep edin ben vereyim demem işte tam da bunu anlatıyor.

*Sizi yorup üzdüğüm için affedin hocam . Lütfen hakkınızı helal edin, hiçbir zaman sizin sözünüzden çıkmadım. Bundan sonra da asla çıkmam. Sizi çooook seviyorum 💝💝💝 Selam es selame

-Selam es selame . Maşaallah barikallah. Evrenim, maşallahın var. Hataların bile sevap oldu ve bize rabbimizin bu kadar açık net ve cemal kemal kerametlerini bildirmesine vesile oldun. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Razı oluncaya kadar şükürler olsun alemlerin rabbi Allah’ım. Sen kendini vasfettiğin gibisin. Seni hiçbir beşer hakkıyla tespih edemez. Hamd ve şükür sana mahsustur. Bizi bağışla ya erhamerrahimiyn. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.