Allah var keder yok

17.10.2016
178
Allah var keder yok

Allah var keder yok…

human46-1Hayırlı sabahlar Hocam, Dünden beri tavsiyeniz üzere korkularımı yenmek için (أَلا إِنَّ أَوْلِيَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿٦٢﴾ “E la inne evliyaullahu la havfün aleyhüm ve la hüm yehzenün… “yunus 62. ayetini çekiyorum. Bir önceki zikri bırakınca nedense çok üzüldüm… Sanki çıktığım yoldan geri dönmüş gibi hissettim kendimi… Hocam bu gece bir rüya gördüm; o da beni üzdü. O yüzden size yazmak istedim.

Rüyamda bir genç geldi bizim bulunduğumuz yere. Konak gibi bir yer, sanırım iki katlı. Üstünde beyaz bir elbise var, başında da takke. Kapının önünde yerde oturuyor. İsmi Arda imiş. Kendisinin Allah dostu veya cennet ehli (tam hatırlamıyorum ) olduğunu söyledi ve arkasından dedi ki ”senin annen de bir Arda.” Yani demek istiyor ki annen de bir Allah dostu veya cennet ehli… Hocam heyecan yaptım,”ben dedim, peki ben Arda değil miyim? ” Gözlerini kapattı, bekledi biraz,” hayır” dedi… ”Senin maneviyatın başka bir yerden başlıyor.” Yanımda bir direk vardı hocam, ona dayandım, hüngür hüngür ağlıyorum… Hem de dua ediyorum. “Allahım! beni sana kavuşanlardan, ruhunu sana ulaştıranlardan eyle. Beni bana bırakma’’ Çok üzüldüm Hocam, hayır olsun inşaAllah. Yorum yapmak istemiyorum, olumsuz olmasından korktum ama hala üzgünüm. Hocam ben yoldan mı çıkıyorum?

favicon Selam es selame; Azizem; rüyan ve rüyanda aldığın müjdeler maşaallah çok güzel. İnşaallah senin maneviyatın bambaşka,sana özel olacak… Annenin Arda olmasına sevinmelisin. Ve kendin için çok çok gayret etmen gerektiğini idrak etmelisin.

Sen İnşaallah marifet sahibi olacak, milletimize –Ümmeti Muhammed’e hizmetler edeceksin. Çevresini aydınlatan bir ışık topu, nur kaynağı olacaksın. Bunun için çok daha gayretli olmalısın. Dilin duadan, kalbin Allah tealayı zikirden gafil olmamalı. Selam ve dua ile seni yeniden kutluyorum. Artık korkulardan emin ol inşaallah. Allah var keder yok maşaallah. Selam es selame’’

Zikir ve Adabı 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.