Kasıklardaki ihtilaçlar (seğirmeler) ve anlamları

0
936 views

Kasıklardaki ihtilaçlar (seğirmeler) ve anlamları

Kasıklardaki seğirmelerin (ihtilaçların) anlamları ve yapılması gerekenler

Sağda mihir,
Solda oğul.
Sağda mihir güzeldir. Ömür uzamasına dahi delildir.
Solda ise bir evladın olacak demektir.Daha ana rahminde döllenme olur olmaz cenabı hak sana haber verir. Sağda kız evladın olacak solda oğlun olacaktır. Sağda başka güzellikler de olabilir ancak bu ihtilacı aldığın halde eşin hamile olduğunu anlarsa kız olacağına işarettir.Hamilelik yoksa başka bir mihire delalettir.Ömür uzaması vs. gibi
Doğacak evladın kemiği,damarları,derisi ve saçının babaya benzeme ihtimalinin daha ziyade olduğu tecrübe edilmiştir.
Eti,iliği,kanı ve yağının anneye benzediği dahi çoklukla tecrübe edilmiş ve kayıt altına alınmıştır.
İnsanın cesedi ana ve babasından aldığı benzerlikleri ve huylarının yanı sıra ana rahmine kaldığı saatin yıldızının etkisinde olarak anasur-u Erbaa ( Dört ana unsur ) dan oluşur. Toprak su hava ve ateş.
Ayrıca kırk hafta evkatta dolaşarak ana rahmine kaldığı saatin dostunda dünyaya gelir ki dünyaya geldiği saatin ve burcun etkisini de taşır. Bütün bu saatlerin ve yıldızlar ile burçların celal ve cemal oluşlarına göre karakteri belirir. Anne ve babasından aldıkları ile birleşip esas kişilik özelliklerini kazanır.
Nur-u kudretinden ferman olunca
Halık sıfatından ihsan olunca
Allah kula evlat nasip edince
Bahçede dikilmiş fidana benzer.
Bel soğukluğu veya idrar zorluğu olduğunda yani idrar yolları iltihaplarında ,Kamerde enel şafiun esması ile Sağ devri yapılır  , beş saat sonra zührede aynı şekilde yapılırsa bi iznillah şifayap olunur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here