Yeşil Bir Nehir

20.10.2021
129
Yeşil Bir Nehir

Yeşil Bir Nehir

Selam es selame canım hocam; ikindi namazı zikirde sancılarla bir doğum gerçekleşti. Doğum diyorum. Bir bebeğin Anne karnından Dünya’ya gözlerini nasıl açtığı, o ilk an, yaşatıldı. Gözlerini dünyaya açar açmaz şehadet parmağım kalktı ve Lâ ilâhe illellâh Muhammed’en Rasûlallâh dedittirildi. Aynı anda da Muhammed doğdu, Muhammed doğdu, Muhammed doğdu denildi. O an ben peygamber efendimiz s.a.v oldum. O nu hissettim. Salavat getirmeye başladım. Beynim hala acıyor. Bunları unutmamak için hemen yazıyorum. Unutturuluyor çünkü yazmazsam. Daha başka gördüklerim kelimelere dökemediğim hislerim de var. İnşallah Rabbim izin verirse anlatabilirim. Rabbimize emanet olun. Dualarımdasınız. Sizi seviyorum. Rabbim başımızdan eksik etmesin sizi inşallah.

-Allah yar ve yardımcın olsun da inşaallah yazmaya devam et lütfen

*Hocam az önce yazdırılanlar olmuştu, namaz kılmak için abdest alayım dedim. Silinmiş. Vakti kaçırmayayım. Canım hocam dönemedim size özür dilerim. Dünkü yazdıklarım, hislerim aynı, yazıya dökerken hata yapmış olabilirim. Rabbim affetsin. İşlemlerim devam ediyor. Anlatılması zor, bu konuda zayıfım. İşlemler sırasında duygular çok farklı oluyor. Dünden beri Sevgi ihtilacı olan bölüm öptürülüyor. Bugün Sabah namazı zikirde Bir tarafı düz diğer tarafı yüksek bir dağ, ortasından yeşil Bir nehir geçiyor. Diyorum ki içimden mavi görünmesi gerekmez mi ama bu yemyeşil çok güzel di. Daha Sonra Ay’ı gördüm. O kadar parlaklıktı ki gözlerimi kamaştırdı. Daha önceleri ise Kim olduğunu bilmediğim bir zat bana diyor ki ‘’boşuna anlatma senin anladığın gibi anlamaz ki onlar’’ deyip yanımdakini gösteriyor. Kim olduğunu göremedim. Sonra bana işaret ederek “bu tarafa geç, göstereyim sana, bak kendine’” dedi. O an arkamda bir Melek, insan suretinde beni izliyor. Sanki olanlardan korkup paniklemem için, hemen bir adım arkamda, kendime baktım, göğsünden nur yayılıyordu Gitgide büyüyen ‘’bu sensin’’ dedi o zat.

Derin bir nefesle ne demek istediğini anladığımı söyledim. Tebessüm ederek uğurladı beni, kimleri kastettiğini anlamıştım. Başka keşifte ben ve birkaç Zülfikâr la birlikte size insanların içindeki la kötü cinleri getiriyoruz. Siz onları yakıyordunuz. ‘’Seni daha öncede yaktım değil mi. Öl şimdi’’ deyip ateşe attınız. Aynı keşif mi hatırlamıyorum. İbadetlerimi aksatmadım, bilemiyorum ruhsal bir çöküntü içindeydim sanki kendimi yetersiz hissediyordum. Bir şeylerin ters gittiğinin farkındaydım, neydi o? Düşündürücüydü. Bazen kuran bile okuyamadım. Eşim bir aydır evdeydi öğleden sonra gidiyordu. Çok zor zamanlar geçirdim şu bir aydır. Efallerimi bile evkatlarda yapmakta zorlandım. Namaz vakitlerinde yapayım dedim bir gün yapabildim, sonra evkatlar da yaptırıldı. Vardır bir hikmeti deyip devam ediyorum evkatlarda yapmaya sadece efallerimi.

Sol kaburgamın orda bir şeyler hissediyordum, beni rahatsız eden. Daha sonra mutfakta her zamanki koruma dualarını sirkeli suya okuyup bütün vücuduma mesh ettim ve içtim . Biraz Zaman sonra sağ elim aniden sol kaburgamın orda sıkıca bir şeyler tuttu. Tırnaklarını geçirircesine batıyordu kaburgama. Parmaklarım tuttu çekip çıkardı ve attı. Derin bir huhhh çektim. Biraz da korkmuştum. ‘’Korkma, orda bir cin yerleşmeye çalışıyordu. Onu çıkarıp attı hocan, ‘’ denildi. İnsanın kendiyle olan cihadı çok zormuş. Çok şanslıyız ki Rabbim sizinle karşılaştırdı bizleri. Hamdolsun Rabbime çok şükür her halimize. Devrimi 3 e çıkarmıştım hocam, size yazamadım. Gonca ya sordum. Elbette olur cevabını alınca bazen 3 bazen 4 yaptım şimdi çok iyiyim, iyi hissediyordum. En güzele emanet olun canım hocam, sizi çok seviyorum

-Selam es selame azizem Ayşecan. Maşaallah barikallah keşiflerine ibretlerle hikmetlerle dopdolu elhamdülillah. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X