Kimliksiz yaşanmıyor işte – Safiye’ye Mektuplar 45

04.07.2020
397
Kimliksiz yaşanmıyor işte – Safiye’ye Mektuplar 45

Kimliksiz yaşanmıyor işte

Bir tek bedenim var
İçinde barınan
Sayısız kadınlar
Kadınlara ait farklı ruhlar
Ruhlara ait adlar.
Sil baştan demekse şu adım
Doğru alınmalı kararlarım.

Bu vücut törpülenmeli,
İçindeki kadınlar öldürülmeli
Ruhları katledilmeli
İsimleri silinmeli.

Kırın kalemleri
Yeniden var edin beni

Şahit gerekirmiş hâkime
Ömrüm bir delil kesinlikle
Kızmasın kalbiniz sitemle
Kimliksiz yaşanmıyor işte.

merhaba

Nasılsınız hocam ellerinizden öpüyorum. Yazmıyorum size diye sakın okumuyorum da sanmayın. Okuyorum ve almam gerekenleri alıyorum sizden. Daha çoookkk yolum var biliyorum. Sınavlarıma bir ay kaldı hocam. Ama ben yeterince çalışamadım. Zaten açık öğretim fakültesi olduğu için evde çalışıyorum kendi başıma ama verimli olmadı. Sanırım bu gidişle sınıf tekrarı yapacağım. Rabbim hayırlısını nasib etsin.

Hocam bugün 72 gün kaldı askerimin dönmesine. Zor geçiyor özlüyoruz birbirimizi ama sabır. İlk defa birlikte olduğum bir adama bu kadar uzun süre dokunmadan devam ediyor birlikteliğim. Sakın askerde onun için demeyin. Burada olsaydı da değişmezdi çünkü ben değiştim artık, yenilendim, temizlendim. Döner miyim hiç eski gaflet günlerime. Asla. Dönmem hocam. Askerliği bitince de bu durum değişmeyecek. Ben onun nikâhlı hanımı o benim nikâhlı kocam olmadan asla yakınlaşmam. Allah şahidim olsun yani nikâhım kıyılsın. o zaman evliliğimde, birlikteliğimde helal bir adımla başlamış olacak ve bolluk bereket huzur ile devam edecek. Böyle inandım.
Hocam siz nasılsınız, sağlığınız nasıl?

Ah hocam yazdığım bir yazı nasılda karıştırdı ortalığı gördünüz. Ben yanlış birşey mi yaptım. Ben istedim ki okumayanlar okusun. Mutlaka herkesin içinden çıkartacağı bir ders var bu yaşam öyküsünde. İnsanlar okusun ve onlara faydam olsun istedim. Ama olayı sadece belden aşağı olarak gören zihniyetler beni küstürdüler biraz. Neyse ki iyiyim ve devam edeceğim. Mutlaka birileri nasibini alacak.

Hocam izniniz olursa sizin bütün yazılarınızı ve şiirleriniz kopyalayarak almak ve sürekli okumak istiyorum. Çünkü her zaman bilgisayarı açıp bu güzel bilgilere ulaşma şansım olmayabilir. Bir kâğıtta yazılı olursa bu bilgiler uygulamada daha kolay olacak benim için

merhaba

Ben iyiyim güzel kızım.
Dünya ile ilgimi en aza indirgedim. Birkaç yıl öncesine göre tamamen terk ettim sayılır. Uluslar arası bir şirkette üst düzey bir distribütördüm. Türkiye de bana bağlı çalışan 15000 e yakın pazarlama elemanı vardı. Haftada en az on seminer veriyor, ayda en az bir büyük seminere katılıyordum… Sonunda haset hem beni hem işimi yedi. Ben de el etek çektim. Dünya gelininin işvelerine de zevklerine de veda ettim. Kitap yazmak, ilimde edindiğim tecrübelerimi benden sonrakilere bırakmak üzere çaba sarfediyorum.

Şeytana karşı hiç kimse kendini emniyette saymamalı, nefsine güvenmemeli. Kesin tövbe ile samimi olarak ibadet ettin ve Allah’ta sana çok çabuk cevap verdi. Namazlarını kılmaya devam ile rabbinden kopmazsan artık beli kırılan nefsinde şeytan da sana kolay yaklaşamaz. O yüzden dönmeyeceğine ben de inanıyorum. Aşk ayrı iken de güzeldir. Aşkta kısa ayrılıklar yakıt artmış gibi körükler çoğaltır..Sabır az biraz zordur ya meyvesi olgun ve tatlıdır..Artı senin aşkının gerçek aşk olduğundan eminim..Bedeni değil ruhi muhabbet olduğu kesin…Mesut bahtiyar ol..Mesut ve bahtiyar kıl.Kendini Allah’a gelin gitmiş gibi bil.ve hatırına kocanı asla çiğneme..saygıda kusur etme.Onun sence baskıları olursa hayır kabul et.Gördüğün gibi her halde bir güzellik vardır. Kalbimiz mutmain ise her yer ve her hal cennettir. Kalpte nur olmayınca her yer cehennem. Sofrana haramı, kalbine isyanı sokma… Çok zeki ve şimdi çok akıllı bir kız olduğunu biliyorum. Kalbinin nuruyla aydınlana aklını güzel kullan ve erkeğini sürekli koru kolla. Onurlandır ve ebediyete kadar onun olacağını sürekli telkin et. Ona karşı asla yalan söyleme ki güven bunalımı oluşmasın. En berbat yanlışını bile özrünle, pişmanlığınla söyle ki dürüstlüğünden asla şüphe etmesin. Kadınlar Allah’ın rahim sıfatını temsil ederler. Erkekler ise rahman sıfatını… Kadın kal. Erkekleşen feministlerden olma.
Seni en güzel dualarla Allah’a emanet ediyorum…
Yazılarımı tabii alıp saklayabilirsin.
Gecen hayırlı olsun. Teskeren kolay gelsin.

Hocam özlemişim sizin mektuplarınızı okumayı nasıl mutlu oldum okurken. Emin olun ki ben sevdiğimi severken Allah ın bana verdiği bir görev gibi seviyorum. Onu Allah için seviyorum, Allah için yanında olacağım. Çünkü ben sevdiğime söz verdim, bu sözüm Rabbim e verdiğim sözdür. Asla çiğnemem onu, asla saygısızlık etmem. Rabbimden peygamberimden sonra gelecek o benim için. Onu her zaman çok seveceğim, her zaman yanında olacağım, her zaman onore edeceğim onu. Çünkü o benim eşim olacak, beni koruyup kollayacak, bana sahip olacak. Asla yalan söylemedim ona söylememde. o bana Rabbim in en güzel hediyesi. Ona duyduğum aşk gerçekten bedensel ya da o bildiğimiz aşklardan değil. Ben ona Rabbim in verdiği bir his ile bağlandım. Anlatamıyorum hocam tam olarak ama biliyorum benim ne demek istediğimi. Allah razı olsun sizden hocam. Sanki şu anda babamla konuşuyormuşum gibi hissettim kendimi. Nasıl mutlu oldum anlatamam.

merhaba

Can kızım, Senin de satırların bana öz kızım gibi geliyor. Bir kız kime bu satırlarla hitap eder ki, babasından başka. Yine başını yasladım döşüme, hayalen kucakladım ağladım. Mutluluğuna katkım olduysa en mutlu benim. Alnından öpüyorum.
Sana güveniyorum.
Rabbime emanet ediyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.