Rüyanızı Herkese Anlatmayın

28.04.2017
622
Rüyanızı Herkese Anlatmayın

Rüyanızı Herkese Anlatmayın 

Rüyanızı Herkese Anlatmayın

Azizim; eğer rüyanız maneviyatınızla ilgili ise ki biz öyle gördük;o kişilerin rüyanızda olması sıfatınızla yani yakın çevrenizle birlikte teali ettiğinize işarettir. Dua ehlinin sıfatı demek eşi, çocukları, komşuları, akrabaları ve cümle inananlardır.. Hakikat böyle olunca cenabı hak bir kişiyi hidayete erdirerek  o çağdaki hidayete nasiplileri de o bir kulunun duaları ile hidayete erdirir..

Tıpkı efendimizin bir ümmete dönüşmesi gibi..
Her peygamber, insanlar tamamen saptığında hidayete erdirilen o tek kişiler olmuşlar,onların çabalariyle  yani dualariyle cenabı Hakk diğer insanları hidayete davet etmiştir,imanla şereflendirmiştir..
Sizin zikirleriniz de ailenizi,yakın çevrenizi doğrudan ilgilendirir..
Acılarınız sirayet ettiği gibi sevinçleriniz de onları etkiler..
Günahlarınızın zararını da hısım  akraba, konu komşu ve ailecek çekersiniz..O rüyayı eğer iş yerinize isnat etsek o şirketin işleri iyiye gidecek, varsa sıkıntılarından kurtulacak;durum normalse daha iyi konuma geleceksiniz demektir.Rüya yorumlamak çok zordur..Herkesin rüyası kendisine özel, ledünni bir sırdır. Yani hakkın kişiye özel haberidir.Bununla birlikte bazı şeylerin neyi remzettiği rüya tabirlerinde belirlenmiştir.Tabir kitaplarından ilgili bölüm okunur, görülen nesneler, kişiler veya işaretler, rüyayı görene bir fikir verir. Ama rüyayı gören kişinin ilgi alanına,muhtaç olduğu bilgiye göre,o remzler yeniden harman edilerek tahmini yorum yapılır.En doğrusunu Allah bilir.Bu yorumu işleri bilen birisi yapmalı,yahut kişi kendisi yapmalıdır..Bilmeyenlere söylerseniz, olumsuz yargı yaparlarsa,hüküm kesinleşir ve sonuç felaket olur. Çünkü rüyalar yorumlara göre tecelli ederler..O rumuzlar yumağı olan rüya/haber istenen şekle giren bir heyuladır..

Sakın ehil olmayanlara rüyanızı anlatmayın..

Bu söylediklerimize Yusuf as. hikayesi delildir. Zindanda rüya anlatanlar ”biz bu rüyaları uydurduk” dediler. Farketmez dedi hz Yusuf; yorum yapıldı hüküm yürüdü..

Yuzuf as. rüyasını anlattığında babası; ”sakın bunu kardeşlerine söyleme,sana bir kötülükleri dokunur” dedi. Dediği gerçek oldu,kötülük yaptılar,kuyuya attılar…selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Derya dedi ki:

  Rüya yorumlatmak istediğimizde burayamı yazıyoruz????

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   rüya yorumcusu değiliz.sadece zikr verdiğimiz kişileri rüyaları ile takip etmeye çalışıyoruz.selam es selame

 2. Anonim dedi ki:

  Hocam selamın aleyküm. Benim sormak istediğim bir şey var. Bazen bazı yazılar okuyorum dileğimin ne zaman olacağını gördüm olup olmayacağını duydum diye. Fakat bende tam olmuyor net göremiyorum. Bir şeyleri net rüyamda görebileyim diye önerebileceğiniz bir şey var mıdır acaba?

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   düzenli namaz kılar doğru zikir çekersen,dedikodudan boş söz söyleyip dinlemekten kendini korursan sık oruç tutarsan iyilik meleği olursan allah dostlarından olursun .allah da herşeyi sana kolaylaştırır.selam es selame