Rüyada Örümcek Görmek

27.08.2021
209
Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada Örümcek Görmek

Örümcek, hilekâr, zayıf ve yoldan çıkmış tembel bir kimseye de yorulur. Örümcek görmek dokumacıya, ibadete düşkün, takva ehli kimse yorumlanır. Bazı kere de örümcek görmek, dokuyucuya, ibadet ehli ve takva sahibi zatlara işarettir. Rüyada örümcek görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye de işarettir.

Rüyada örümcek görmek; dokumacıya, ibadete düşkün, takva ehli kimseye işaret eder. Örümcekle karşılaşmak, böyle biriyle karşılaşmaya delalet eder.

Rüyada örümcekler tarafından yeni yapılmış bir örümcek ağı görmekmutlu ve yıkılması mümkün olmayan emin bir yuvanız olacağı anlamına gelir.

Rüyada örümcekten korktuğu halde onun bir canlı olduğunu düşünerek öldürmediğini görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye işarettir.

Rüyada evinde örümcek ağı görmek

yoksulluğa; bunları süpürüp attığını görmek, fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

Rüyada örümceklerin bir ağ ördüğünü görmek

mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin yiyecekler üzerinde dolaştığını görmek, kimsenin kısa bir süre parasız kalması anlamındadır.

Rüyada örümceklerin bir ağ oluşturarak bir yolu kapadığını görmek; çok çalışıp ter döktükten sonra ödüllendirileceksiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada dişi örümcek görmek

sihir yapan bir kadına da işarettir. Rüyada dişi örümcek görmek; bazen tembel, hilekâr ve zayıf bir kadına, yoldan çıkmış kimseye, kocasının yatağında yatmak istemeyen ahlâksız kadına işaret eder.

Rüyada dişi örümcek yakalamak

böyle bir kadınla evlenmeye; rüyada dişi örümcek öldürmek, yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya delalet eder.

Rüyada örümceğin ördüğü ağ ile birlikte öldürüp yok etmek, zayıflık ve gevşekliğe delalet eder. Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa; örümcek ağlarında oluşmuş bir kazak ya da kıyafet görmek, soğuk kışı sağ salim ve esenlik içinde geçireceğinize delalet eder.

Rüyada bir örümceğin kendisinden kaçtığını gören, zayıf ve dindar bir adamdan ayrılır. Örümcek ağını kendiniz dokuduğunuzu görüyorsanız, dokumacılık sanatını bilmeye işarettir. Rüyada örümceğin ördüğü örümcek ağlarının eline bulaştığını gören kimse, bir başkasının başladığı işe sonradan dahil olur başarı elde eder. Örümceği yakalamaya çalışıp, bir türlü yakalayamadığını gören kimse

Kirmani’ye göre; rüyada örümcek görmek, dokumacı ile tabir olunur. Bir örümcek tuttuğunu gören, bir dokuma ustası ile arkadaş olur. Ebu Sait

El-Vaiz’e göre; Dişi örümcek, eşiyle geçinemeyen evinden kaçan ahlaksız bir kadına delalet eder. Bir dişi örümcek tuttuğunu gören, böyle bir kadınla evlenir. Dişi örümceğin tabiri “Halbuki evlerin çürüğü her halde örümcek yuvasıdır.” (Ankebut Suresi a.41) mealindeki ayeti gereğince, o kimseye zayıflık ve gevşeklik nail olur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X