Rüyada Fil Görmek

25.01.2021
237
Rüyada Fil Görmek

Rüyada Fil Görmek

Rüyada fil görmek, gücünün artacağına, makamının yükseleceğine delalet eder. Cafer’i Sadık Rüyada fil görmeyi devlet başkanı, kuvvetli bir erkek, hasetçi bir kişi, gaddar kimse, savaş, düşmanlık, zulüm olarak nitelendirir. İbni Şirin ise rüyasında geceleyin bir file bindiğini gören kişinin evleneceğini tabir etmiştir. Kirmanî de rüyada fili devlet büyüğü olarak adlandırmıştır. Bazı rüya tabircileri, fil görmeyi cömert insanın varlığına, kerem sahibi kişi olacağına, sabırlı, idareci, halim ve kuvvetli bir devlet başkanına yorumlamışlar. Filler, bazen kıtlık ve kuraklık ile tabir edilir. Genel manada rüyada fil görmek hem para, hem itibar sahibi olacağınız aynı zamanda iş ve özel hayatınızda her şeyi kontrol altına alacağınıza da işaret etmektedir. Fil rüyası kısmettir. Kişinin akıl erdiremediği şeyi yaparak zengin ve başarılı olmasıdır.

Rüyada file binmek

Bir rivayete göre, her ne zaman olursa olsun, rüyada bir file bindiğini görmek, iyiye işarettir. Rüyasında kızgın bir file binmiş olduğunu gören, çalıştığı işten çıkarak daha güzel bir işe girer. Rüyada file binmek rüyayı gören kişinin mevki ve makam sahibi olacağı demektir. Savaş sırasında bir file binmiş olduğunu gören, kuvvetli ve büyük bir düşmanını ortadan kaldırır. Cabir’ül Mağribi’ye göre; rüyada gezmek için çıplak fil görmek ve file bindiğini gören kişi şayet bekarsa, evlenir. Bazı yorumculara göre; rüyada file binmek veya fil görmek cesarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada file bindiğini gören kimse, devlet başkanlığına yaklaşır ve ondan yüksek bir rütbe ve makama nail ve izzet içerisinde uzun bir ömür sürer. Eğer kişi rüyasında file binse bakanlık ve valiliğe nail olur. Rüyada file binmek yol ve seyahat ile tabir edilirken, file binmek konusunda ehil olmayan birinin rüyasında file binmesi meslek yaşamında üstün başarı göstererek terfi alacağına işaret eder.

Rüyada Fil Bindiğini Görmek

Rüyada beyaz fil görmek; rüya sahibinin rakibine karşı galibiyet kazanacağı anlamına gelir. Bir kimse fili görse ve ona binmese, nefisçe eksikliğe ve mali ziyana uğrar. Eğer file bindiğini görse, bir mülke nail olur. Bir kimse rüyada birtakım insanların fillere bindiklerini ve öteye beriye döndürdüklerini görse, eğer savaşta iseler onların mağlup olmalarına işaret eder. Bazen de file binmek, zulüm ve yalana işaret eder. File binmek ehli olan için memuriyete, çıplak file binmek evlenmeye işarettir. Bir file bindiğini gören kimse işinde büyük başarıya ulaşır. Üzerinde davul ve zurna gibi şeyler olduğu halde bir filin kendisine doğru geldiğini ve ona bindiğini gören, rahata ve büyük bir mevkie sahibi olur. Bir file bindiğini gören kimse, akıl edemediği bir şeyi yaparak işinde büyük başarıya ulaşır. Üstünde yeşil örtü örtülü gören, havadan para alır.

Rüyada Fil Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fil sürüsü görmek, arka arkaya girişimlerden pek çok kazançla çıkacak olan rüya sahibinin ne arzusu varsa gerçekleşeceğini ve sevinç dolu haberler alacağını, işte makam açısından yükseleceğini ifade eder. Rüyasında fil sürüsü gören kişinin eline bol miktarda mal geçer. Rüyada görülen fil sürüleri mal, menfaat ve nimet ile yorumlanır. Rüyada fil sürüsü görmek salih millete, âlimlere ve insanların şereflilerine işaret eder. Rüyada fil sürüsünü görmek, büyük bir makama gelme arzusunun yakın zamanda gerçekleşeceğine işaret eder. Bazı rüya tabircileri rüyada çok sayıda görülen fillerin nimet sahibi bir insanlara ya da şerefli ve insanlara faydaları dokunan kimselere işaret eder. Rüyada fil sürüsü görmenin anlamı saltanat sürmektir. Bu rüyayı gören kişi uzun süre emek verdiği işlerinde başarı elde edeceğine, şu an bulunduğu makamdan bir üst mevkiye geçeceğine, rakiplerinden sıyrılıp başarı ile yükseleceğine işaret edilir.

Rüyada Fil Yavrusu Görmek

Rüyada küçük (fil yavrusu) görmek, evlada işaret eder. Rüya sahibi bekarsa evleneceğine, şayet evliyse çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Küçük filler rüya tabirciler tarafından genel olarak çocuk sahibi olmaya, hayırlı evlatlara rivayet edilmiştir. Fil yavrularının, hayırlı çocuk sahibi olmaya yorumlandığı rivayet edilir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada küçük fil (yavrusu) görmek, hayırlı haberlere yorumlanır. Rüyayı gören kişi, beklenmedik yerden hayırlı ve güzel haberler alır. Ticaret yapıyorsa, işlerinde bereketli kazançlar başlar. Rüyada fil yavrusu görmek, Aileye katılacak yeni birey olarak tabir edilir. Rüyada yavru fil görmek bereket ve rızık olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin kazancına, yaptığı işlerde zengin çıkacağına ve kazandığı paradan bolluk ve bereket göreceğine delalet eder. Rüyada fil yavrusunu görmenin kişinin ulaşmak istediği hedefe varacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Fil Kovalaması

Rüyada bir filin kovalaması sonucu ayağı ile başına basarak, kendisini öldürdüğünü gören bir musibete uğrar. Filden düştüğünü gören, bela ve musibete uğrar. Bir fil tarafından kovalanmak rüya sahibinin başına gelecek önemsiz sıkıntıya delalet eder. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada fil kovalaması kederinden ve mutsuzluğundan kurtularak düze çıkacağına, sevilen kişiyle araya soğukluk ve mesafe gireceğine, dünya malı için hiçbir zaman itibarını zedeleyecek işlere girmeyeceğine tabir olunur. Bir kimse rüyada filin, kendisinin bir yerini parçaladığını görse, o kimseye devlet başkanı tarafından bir afet ve bela erişir. Filin, kendisine hortumu ile vurduğunu gören kimse, hayır ve nimete erişir. Rüyada fil kovalaması, rüya sahibine arz olacak sıkıntıya ve ondan kurtulmaya işaret eder. Rüyada Filin kovaladığını görmek, fazla sıkıntılara, yaramazlığa ve meşakkate düşmeye sonra da onlardan kurtulmaya, işaret eder. Filin koşarak kendi arkasına düştüğünü gören kimse, zarar eder. Fil, kendisini yakalasa, o kimseye düşmanından zarar erişir. Fil, kendisini yakalasa, kimseye düşmanının zararı erişir.

Rüyada Fil İle Konuşmak

Filin kendisi ile konuştuğunu görmek, büyük bir kişi ile konuşacağına işarettir. Rüyada fil görmek genelikle hayırlı şekilde yorum edilir. Eğer o kimse tüccarsa ticareti genişler. Filin hortumundan bir şey aldığını gören kimse, yine devlet başkanı tarafından helal mala nail olur. Filin söylediğini gören kimse, devlet başkanından büyük bir hayra erişir.

Rüyada Fil Eti Yemek

Bir filin bir Mahalleden başka bir yere gittiğini görmek, o memlekette hükümetin değişeceğine işarettir. Nefis mertebesinde rüyada fil görmek kibir ve gurura işaret eder. İki filin birbirleriyle kavga ettiklerini görmek, iki büyük devlet adamının birbiriyle çatışmasına delalet eder. Eğer filin pisliğinden bazı şeyler alsa, onun pisliğinden gördüğü miktarca gören kimse malla zenginleşir. Fil eti yediğini gören kimse, mala erişir. Filin azasından veya derisinden ya da kemiğinden bir şey aldığını görse, tabiri yine öyledir. Salih ve takva sahiplerinin rüyada fil görmesinde hayır yoktur. Fil rüyası olumlu sayılır. Rüyada fil görülmesi hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler. Ayrıca rüyada fil kibir ve gurura işaret eder.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.