Rüyada Ev Görmek

22.01.2021
177
Rüyada Ev Görmek

Rüyada Ev Görmek

Rüyada güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması, hayatınız boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacaksınız demektir. Evin geniş olması mutluluğun artması, karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev, yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir. Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayati da istediği gibi olacaktır. güven içinde yasayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır.

Yeni bir ev, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir. Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder. Ev rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

Rüyada ev görmek ahirete yorumlanır. Rüyada bilmediği bir eve girip orada bir takım ölmüş insanlar görmek, ahirete işarettir. Oraya girip oturanın eceli yaklaşmıştır.

Öyle bir evden çıktığını gören şiddetli bir hastalığa yakalanır. Sahibi bilinen bir eve giren helal rızk için dua eder. Tahtadan veya kerpiçten yapılmış bir eve giren haram mal edinmeye çalışır. Öyle bir evden çıkan harama tövbe eder.

İbni Sirin e göre; rüyada bir evin tavanı, damı veya duvarının yıkıldığını veya yandığını görmek evinde bir musibet olacağına işarettir. Evinin büyüdüğünü görmek nimete, küçüldüğünü görmek ise nimet ve rızkının azaldığına delalet eder.

Kirmani ye göre; evinin ortasındaki avlu, kızına ve kız kardeşe, evin sofası anne ve babaya işarettir. Onları güzel ve temiz görmek onların hayır ve selametine, pis ve yıkık ve dar görmek onların sıkıntı, felaket ve yoksulluğu ile tabir olunur.

Kendi mülkü olan bir eve girdiğini gören çok sayıda evlada sahip olur. Evinin geniş olması rızkının bolluğuna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasının uzun ömürlü olacaklarına, güzel bir es le evleneceğine, zenginliğe ve yüksek bir dereceye ulaşacağına delalet der.

Ebu Said El Vaiz e göre; yeni bir evin yapıldığını görmek akrabasından birinin öleceğine, bir evi genişletmek için tamir ettiğini görmek, kedere, bir evi yıktığını görmek musibete işarettir.

Abdülgani Nablusî ye göre; ev, insanın dünyası ile yorumlanır. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi olduğunu gören fakirse zengin olur, sıkıntıda ise genişliğe çıkar, sanatçı ise üne kavuşur, zengin ise mali artar, bu rüya herkes için hayırlıdır.

Bir evi süpürüp temizlediğini görmek keder ve sıkıntıdan kurtulacağına, bir ev satın aldığını görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapısında pislik görmek ev halkının ahlaksızlığına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen evin bir çok tabiri vardır. Ev görmek erkeğin beraberce yaşadığı, hanımına işarettir. Bir kimse tanımadığı bir evin üzerin çıktığını görse o evin kıymeti ve seren nispetince bir kadınla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmiş ve diğer evlerden ayrı bir evde görse, bununla beraber şerre işaret eden söz de söylese, o ev o kimsenin kabri olur. Bir kimse kendisini sağlam bir evde hapsedilmiş ve kapısı üzerine kilitlenmiş görse, halbuki o ev de diğer evlerin ortasında olsa, o kimse hayır ve nimete işarettir.

Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdüğünü gören kimse, bir kadının nafaka ve idaresini üzerine alır. Evin kendisini yüklendiğini veya onunla beraber geldiğini gören kimsenin nafaka ve idaresi hanımının üzerine olur. Evinin, altından olduğunu görenin evinde yangın çıkar. Kendini küçük bir evden çıkıyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasız bir evde olduğunu ve günesin yahut ayin o haneye doğduğunu görse o yerden bir kadınla evlenir.

Bir kimse evinde çamurla sıvanmış geniş bir odanın olduğunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde Saliha kadınların çokluğuna işarettir. Eğer o oda kireçle sıvanıp kiremitle yapılmışsa o kadının kötü sözlü münafık birisi olmasına işarettir.

Bir kimsenin demirden yapılmış bir ev görmesi, hanımıyla beraber uzun ömürlü olmasına rüyasında karanlık bir ev görmesi ise, kötü ahlaklı bir erkeğe işarettir.

Bir kimse bir evin, kendisini yüklendiğini ve içinde olan eşya ile yürüdüğünü ve insanların da onunla beraber yürüdüğünü görse, o ev halkına bir musibet erişir. Islak ve çamurlu bir eve girdiğini gören kimse, o ıslak ve çamur nispetinde hanimi tarafından gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse rüyada bir şehirde bir bina yaptığını görse, o kimse o şehirde evlenir ve bir çocuğu olur. Eğer kendi evini bulunduğu halinden geniş olarak görse, hayır ve nimete ve bolluğa kavuşur ve hanimi tarafından servete erişir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atıyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabete eder.

rüyada yeni bir ev gören kimsenin düşmanı ölür. Kendisinin bir evi nakışladığını görse o evde husumet ve şiddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlık görse, menfaat ve rahatı olmayan uzak bir yolculuğa çıkar. Rüyada evini aydınlık görse, çıktığı yolculukta hayırla karşılaşır. Kendi evini yıktığını görse malına başkaları varis olur.

Rüyada görülen ev, kişinin dünyasıdır. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisinin yeni sıvanmış, bütün bölümleriyle yeni bir evinin olduğunu görmesi, eğer fakir ise zengin olmasına, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Eğer zanaatkar ise gördüğü evin güzelliği nispetince devlet ve servete işarettir.

Rüyayı gören günahkar ve kusurlu ise tövbe ve istiğfar eder. Evin darlığı rüyayı görenin cimriliğine, evin yeniliğine, evin mükemmelliği, rüyayı görenin tedbirine ve evin sıvası dinindeki metanetine işarettir. Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odaları rüyayı görenin hanımlarına, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine işarettir.

Bilinmeyen bir eve girdiğini ve çıkmaya muktedir olmadığını gören kimse ölür. Bilinmeyen bir eve girdikten sonra çıksa, hastalık sebebiyle ölüm derecesine yaklaşıp sonra kurtulmasına, eğer eve yalnız girse ve orada birtakım ölüler görse, o evde olanların hepsinin ölmesine işarettir.

Bir kimse evinden kızgın olarak çıktığını görse hapsedilir. Rüyada evine başkasının girdiğini görse, evine giren adamın sırrına vakıf olur. Bekar olan bir kimse, insanların, rüyada, bilinen veya bilinmeyen bir yerde ev yaptıklarım görse, şeref ve san sahibi bir kadınla evlenmesine işarettir. Kendisinin yeni bir eve girdiğini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eğer o kimse zengin ise zenginliği artar, fakir ise zengin olur.

Kendisini eski bir eve girdiğini ve evin de üzerine yıkıldığını görse o kimse akrabalarından bir mirasa işarettir. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazı akrabaları veya evlatlarından biri ölür, dediler. Kendi evini sattığını gören kimse hanimim boşar.

Kendisinin güzel bir evinin olduğunu görse, ameli güzel olur, evinin sik ve çirkin olduğunu görse, amelinin kötü olmasına işarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanın değişmesiyle halının değişmesine işarettir. Bir kimse yeni bir ev yıktığını görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir ev yapsa veya satın aldığını görse, o kimseye çok hayır erişir. Bir kimse evini veya evinin odalarını, yahut avlusunu veya bacasını bilinen miktarın üstünde genişlediğini görse, o kimsenin dünyaca halının genişlemesine, geçim ve nasibinin çok olmasına işarettir.

Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapılardan birinde kötü bir şeyin meydana geldiğini görse, o kimsenin hanimi hakkında yaramaz ve kötü bir şey meydana çıkar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çıktığını görmesi, ölmesine işarettir.

Önemli: Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır. Rüyada yeni bir ev yaptığını görmek, ilim ve rızka, sevinç ve sürura delâlet eder.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.