Rüyada Düğün Görmek

22.12.2020
660
Rüyada Düğün Görmek

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada alkol alınmayan, aşırı müzik gürültüsü ve dans oyun gibi raks edilen bir tarzda olmayan sakin bir düğün görmek, hayra, berekete, ferah ve sevince işarettir. Alkollü içki tüketilen, danslı bir düğün görmek, musibete işarettir. Rüyada düğün, düğün sahibi için musibete işarettir. Rüyada bir düğün işine memur edildiğini, bir düğünün organizesinin kendine verildiğini görmek, sıkıntıya işarettir.

Rüyada düğün görmek ve bu vesileyle verilen yemekten yemek üzüntü ve kederin gitmesine, düğün yemeği vermek, insanların işlerini üstlenmeye delalet eder. Rüyada Düğün mutluluğun geleceğini haber verir. Rüyada kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan güzel haber alacaksınız demektir. Bazı rüya yazarlarına göre ise rüyada kendi düğününü görmek, kişinin çok kazançlı ve mutlu bir döneme girerek, müjdeli bir haberle mutluluk yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Düğün Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen düğün cenazeyi çağrıştırdığından hayra yorumlanmaz. Bazen üzüntülü bir habere, ayrılığa işaret sayılır. Bazen ise, her şeye kayıtsız davranan bir kimseyi çağrıştırır. Bazı yorumcular, çalgısız ve eğlencesiz yapılan bir düğünü, hayırlı, bereketli, sevinçli bir olaya işaret saymışlardır. Kimileri de, yukarıda belirtildiği gibi felaket yorumunu getirmişlerdir.

Rüyada bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın kötüleşeceğine işaret sayılır. Eğer evli ve çocuklu bir kimse evladının düğününü yaptığını görse, rüya sahibinin evladının hastanede bulunacağına yorumlanır. Bir düğüne davetli olup orada yemek yediğini görmek ise, rüya sahibinin hastalanacağına işaret sayılır. Yada yakın bir zamanda ölü için verilecek bir yemekte bulunur.

Bazı tabircilere göre ise rüyada düğün görmek mutluluğun işareti anlamına da gelir. Kendinizin evlendiğini gördüyseniz, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haberler alacağınız anlamına gelir.

Rüyasında çalgısız ve eğlencesiz yapılan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinçtir, içkili, gürültülü, patırtılı bir düğün görmek hayır değildir. Hele düğünde oyun olursa musibete delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada düğün görmek, düğün sahibi için musibettir. Rüyada Düğüne davetli olan için, yemek yoksa neşe ve sevinçtir.

Kirmanî: rüyasında bir düğünün islerine memur olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabaları bulunmaz. Rüyada bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın ölümüne delalet eder. “Çeşitli çalgılardan bir kaçının bulunduğu bir düğün görmekten ikrah ederim” diyor Kirmanî. Çünkü düğünde çalıp çağırmak musibet ve hüzünle yorumlanır.

Ibni Kesir: rüyada düğün görmek cenaze ile tabir olunur. Kendisinin düğününü yaptığını görenin yakında cenaze töreni yapılır. Oğlunu evlendirip düğün yaptığını ve çalgı çeldirdiğini gören, oğlunun cenaze töreninde bulunur. Bir düğüne davetli olup, orada yemek yediğini gören, ölü için pişirilen yemekten yemiş olur.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bir düğün yemeğinde bulunsa veya bizzat kendisi bir düğün yemeği tertiplese, üzüntü ve kederin gitmesine ve halkın kendisine müracaat edecekleri bir rütbe ve makarna işarettir. Bazen de düğün yemeği, üzüntü, keder, el veya dille incitmeye işarettir.

Ebu Said el Vaizrüyada düğün, düğün sahibi için musibettir. Bir hastanın evinde düğün görmek, o hastanın vefatına işarettir. Bazı tabirciler demiştir ki, içinde Islama muhalif oyunlu düğün görmek, kötü bir rüyadır. Çünkü düğünde calip çağırmak musibet ve hüzün ile tabir edilir.

Rüyada Düğüne Gitmek

Rüyasında güzelce hazırlanarak bir düğüne gittiğini gören, insanların saygısını ve sevgisini kazanacak işlerde bulunur. Rüyada düğüne gitmek için süslenmek; sevindirici, müjdeli bir haberdir. Rüyada düğüne giden kişi hiç ummadığı yerlerden kendisini mutlu edecek haberler alır. Düğüne gitmek için süslenmek ise ise gelecek güzel günlerin habercisidir. Rüyada düğüne gitmek, neşelenmeye ve hayırlara vesile olacak olaylar yaşamaya işaret eder. Rüyada akrabalarla düğüne gitmek için hazırlanıp süslenmek kişinin hayatının renkli ve neşeli olacağına, türlü ilginç olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Düğün Alayı Görmek

Rüyada görülen düğün kalabalığı gerçek hayatta da böyle kalabalık insanların toplanmasına yorulur. Bu rüya ister nişan ister düğün sebebiyle olsun rüyada düğün alayı görmek sizin de böyle kalabalık bir düğün ortamında bulunacağınızın habercisidir.

Rüyada Düğün Davetiyesi Almak

Rüyada yakın bir akrabaya ait düğün davetiyesi almanız, rüya sahibinin hayırlı bir kazançla karşılanacağı manasına gelir. Kişinin hayatı boyunca mutlu olacağı bir gelişmeyle yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin rüyasında düğün davetiyesi görmesi sorunların ortadan kalkacağı Ailesi ve çevresiyle mutlu olacağına işaret eder.

Rüyada Düğün Tazelemek

Rüyada evli çiftin tekrar düğün tazelemesi mutlu kimse olacağına, şansının yüzüne güleceğine, hayallerine kavuşacağına delalet eder. Bazı tabircilere göre rüyada düğün tazelemek, rüya sahibinin mutluluk verici haberler alması, güzel olaylar yaşaması, girilen işlerin hayırlı rızklar getireceğine tabir olunur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.