Rüyada Yüzmek

20.06.2021
528
Rüyada Yüzmek

Rüyada Yüzmek

Rüya Tabirleri kategorimizde bu günkü Rüyamız “ Rüyada Yüzmek ” rüya hakkındaki tabirleri buradan okuyabilirsiniz. Rüyanız hayırlara gelsin inşallah. Diğer tüm Rüya Tabirleri İçin… “Yüzmek, manevi anlamda sonsuzluğu temsil eder. Sonsuz başarılar ve mutluluklar anlamına gelmektedir. Rüyada görülen yüzme eylemi, rüya sahibinin başarısına delalettir. Ayrıca bu rüya maddi ve manevi anlamda arınmak demektir.

Rüyada yüzmek; iyi haberler alacağınıza, kendinizin denizde yüzdüğünü görmek; uzaktan bir yakınınızın size misafir geleceğine ve güçlü bir insandan yardım göreceğinize, arkadaşlarınızın havuzda yüzdüğünü görmek; sevinçli gelişmeye, yüzmeye çalışmak; bereketli kazanca işarettir. Rüyada deniz, nehir, göl yahut suda yüzmek arzu ve emeline kavuşmak demektir.

Rüyada denizde yüzmek

rüyayı gören talebe ise ilimde arzu ettiği şeye ve isteğine kavuşur. Denizde yüzüp sonra sahile çıksa, eğer ilim talep ediyorsa onu terk eder. Rüyada deniz ve nehirde yüzmek rüya sahibinin dininin güzelliğine ve itikadının sağlamlığı anlamına gelir. Rüyada karada yüzdüğünü gören kimse hapis olunur.

Yüzmede hissettiği çetinlik ve kolaylık nispetince ve sahile yakınlığı miktarınca hapiste durur. Rüyada Denizin derin yerine girdiğini ve orada güzel ve hoş bir şekilde yüzmek, büyük bir is veya büyük bir memuriyete girer. Suda yüzdüğü halde korktuğunu gören kimse korku, şiddet, hapislik veya bir hastalığa düşer.

Rüyada Denizde yüzmek

ehli için ilimde arzu ettiği sonuca ulaşmaya, manen ilerlemek isteyen biri ise bunu başarmaya, memuriyet, Yüzmek bazen hapse girmeye, Yüzerek kıyıya çıkmak bir arzusundan vazgeçmeye yahut sıkıntıdan kurtulmaya, Nehir yahut denizde yüzmek din ve itikat güzelliğine yahut tevekkülle tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya delalet eder.

Rüyasında yüzdüğünü gören

kişi çok başarı kazanacağı iş yolculuğuna çıkacaktır. Kirli suda yüzdüğünü gören kimse kötü yollardan para kazanacak anlamındadır. Dipten yüzmek işleri herkesten gizleyerek yürüttüğünüzü işaret eder. Masmavi, berrak bir denizde yüzmek huzur, başarı, rahat olarak yorumlanır.

Yüzmesinde cesaret gösterse yapacağı işten selamette olur. Rüyada kurumuş her deniz ve gölde yüzmek, ona nispet olunan kimsenin devletinin gitmesine işarettir. Suyunun yine oraya dönmüş görülmesi, ona nispet edilen kimsenin devletinin yeniden dönmesine işarettir. Bir kimse suda yüzdüğünü görse, bir düşmanlıkta bulunur ve düşmanına galip gelir.

Rüyada yüzmek için denize girdiğini hatta deniz içinde görünmediğini görse, o kimsenin helak olmasına işarettir. Kendisini suyun örttüğünü ve orada öldüğünü yahut suda boğulduğunu gören kimse şehit olarak ölür. Bazı tabirciler de hata ve kusuru çok olduğu halde vefat eder dediler. Bir kimsenin rüyada denizde yüzdüğünü görmesi, arzu ve emeline kavuşmaya delâlet eder.

İlim talep eden birinin rüyada denizde yüzdüğünü görmesi, o ilmi elde etmeye alâmettir. Rüyada denizin ta derinliklerine girdiğini ve orada güzel ve hoş bir şekilde yüzdüğünü görmek, büyük ve çetin bir işi başarmaya ve büyük memuriyete delâlet eder.

Rüyada deniz veya ırmakta yüzmek

dinde salaha ve güzelliğe, sağlam itikada ve imanda kuvvete delâlet eder. Bir kimsenin rüyada kendisini suyun örttüğünü ve orada öldüğünü görmesi, son nefeste şehit olarak can vermeye delâlet eder. Bir kimsenin rüyada denizde kafası üzerine yüzdüğünü görmesi, tövbe etmeye ve işlediği günahlardan pişman olmaya işarettir.

Rüyada pislikle dolu denizde, gölde, nehirde yahut havuzda yüzmek, birçok günah işlediğinizden dolayı ruhunuzun azap çektiğine ve bu günahlardan arınmak için mutlaka ibadetlerinizi sıklaştırarak Cenabı Haktan(CC) af ve mağfiret etmesini talep etmenizin gerektiğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada denizde yüzdüğünü gören kimse âlimse ilimde arzu ettiği şeye ve isteğine kavuşur. Denizde yüzüp sonra sahile çıksa, eğer ilim talep ediyorsa onu terk eder. Sahilden uzaklaştığı nispette hastalığı ve hapisliği de uzar. Bir kimsenin bir vadide düz olarak yüzdüğünü ve arzu ettiği yere vardığını görmesi, Sultanın hizmetine girmeye ve ondan menfaat elde etmeye delâlet eder.

Yayınlanma tarihi: 15 Oca 2021, 21:03

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.