Rüyada Cenneti Görmek

28.08.2021
431
Rüyada Cenneti Görmek

Rüyada Cenneti Görmek

Rüyada cenneti görmek, iyi talih ve mirasa işarettir. Cennete girmek, istediği halde engellenirse hacca gidemeyeceğine işarettir. Cennet kapılarından birinin kapandığını görmek, akrabasından birisinin öleceğine işarettir. Cennete girmek, neşe, güven ve refah içinde yaşamaya işarettir.

Rüyada cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı pazara işarettir. Rüyada elinde cennetin anahtarı olduğunu görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye delâlet eder. Cennet, yüce Allah’ın mümin kulları için hazırladığı saadet yurdudur ve onun rahmetinin bir eseridir. Bu sebeple rüyada cennet görmek hayır ve müjde ile tâbir olunur. Bir kimsenin rüyada cenneti açıkça görmesi, arzu ettiği ve istediği her şeye nail olacağına delâlet eder.

Rüyada Cennete girdiğini görmek sevinç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya yorumlanır.Rüyada cennetin içine girdiğini görmek, her iki âlemde de emniyet ve sevinç işaretidir. Bir kimsenin rüyada cennetin hazinedarını görmesi, sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belâlardan emin olmaya delâlet eder.

Rüyada cennet görmek, yüce Allah’ın mümin kulları için hazırladığı saadet yurdudur ve onun rahmetinin bir eseridir.

Rüyada cennet görmek tabiri hayır ve müjde ile tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada cenneti açıkça görmesi, arzu ettiği ve istediği her şeye nail olacağına delalet eder.

Rüyada cennetin içine girdiğini görmek, her iki alemde de emniyet ve sevinç işaretidir.

Bir kimsenin rüyada cennetin haznedarını görmesi; sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belalardan emin olmaya delalet eder.

Rüyada cennete girdiğini görmek şu şekillerde tabir olunur:

  1. a) Cami,
  2. b) Zikir meclisi,
  3. c) Çarşı,
  4. d) Hac ibadeti,
  5. e) Allah yolunda cihat,
  6. f) İlim ve salih amel.

Bazen de rüyada cennete girdiğini görmek, cennete girmeye vesile olacak güzel ve makbul ameller işlemeye delalet eder.

Bir adamın rüyada cennetin sütünden, içki ve şarabından veya sularından içtiğini görmesi; ilme, hikmete, nimete, güzel itikada ve Sünnet-i Seniyyeyi işlemeye delalet eder.

Rüyada cennet meyvelerinden yediğini görmek, yediği meyve kadar rızıklanacağına işarettir. Bazen de cennete girmek, üzüntü ve kederden halas olmaya işarettir.

Bir kimsenin rüyasında eşi ile beraber cennete girdiğini görmesi, dünyada eşi ile iyi geçineceğine delalet eder.

Rüyada cennet köşklerinden birine girdiğini görmek, yüksek mertebeye, iftihar vesilesi olarak iş işlemeye, genişlik ve zenginliğe ve güzel akıbete delalet eder.

Rüyada cennete girip ırmaklarından içmekmeyvelerinden yemek, ağaçlarının gölgesinde oturmak huri ve gılmanını görmek; ilme, hidayete, rızka, zürriyete, uzun ömre, son nefesinde vefat etmeye alamettir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.