İlhan’ın İman Tahtasını Açtılar

31.12.2021
183
İlhan’ın İman Tahtasını Açtılar

İlhan’ın İman Tahtasını Açtılar

ruhlarımızı birbirinden ayırdılar
*Selam es selame, Canpirim
Dün konuştuğumuz şeyi gece uyumadan önce denemeye karar verdim. Yataktayken kalben çağrıda bulundum, Seyyid Kendiyas hz lerine. Yardım edin bana lütfen dedim. Çok heybetli büyük kılıcı olan bir zat geldi. Gelince selam verdim. Dedim ki ‘’celali saldırıya uğradım’’ başımdan geçenleri anlattım. ‘’Beni korur musunuz efendim ?’’Dedim
Kalbime konuştu. Şuanda ne dediğini tam olarak hatırlayamıyorum ama olumlu cevap verdi. Elinde orta boy bir testiyle geldi ve o testide ki suyu başımdan aşağıya döktü. Başka şeyler de gördüm ama bu kadarını hatırlıyorum.
Rahat ve huzurlu bir şekilde uyudum. Celali saldırı olduysa bile (bazı varlıklar gördüm bana doğru gelen) engellendi.
-Maşaallah barikallah AzizeM Ayetel Kürsi ile korunmuşsun demek oluyor. Bu sebeple sağ devri yapıyor Ayetel Kürsi okuyoruz.
*Hamdolsun canpirim. Hamdolsun ki sağ devrini ve dört el efalini yapıyoruz. Çok büyük nimetler bunlar bizim için.
-Tıpkı bu ayetin hüddamı olduğu gibi diğer ayet ve surelerin de hüddamları var. Sağ devri ile okuduğumuz esmaların ve sureler ile ayetlerin bu görevlilerini, kelime anlamları doğrultusunda çağırır, korunuruz.
*İnşallah sağ devrini tüm Zülfikar kardeşlerim düzenli olarak yapıyor ve faydalanıyordur.
-İlim ve din zorlama kabul etmez, dileyen alır, uygular. İlim miras kalmaz, emeksiz elde edilmez, kişisel çaba gerektirir.
*İlim talep edenlerden ve kolaylıkla öğrenen ve öğreten Zülfikarlardan olmayı nasip etsin Rabbim Tüm Zülfikar kardeşlerime
-Amin. Amin. Amin. 
*Tüm Zülfikar kardeşlerimi ve Ümmeti Muhammed’i çok seviyorum. Rabbim hepsinin mertebesini ala etsin. Nur’un Ala Nur etsin. Rabbim sâlih bir şekilde rızası dahilinde Ümmeti Muhammed’e istikrarlı bir şekilde hizmet etmeyi nasip etsin. Rabbim cümle Zülfikar kardeşlerimi Allah’ın ipine sımsıkı sarılan sâlih kullarından eylesin 
-Amin. Amin. Amin. İnşaallah.
*Gelen görüde ilhanın iman tahtasını açtılar ve oradan birbirine sarılmış olan ilhanın ruhuyla benim ruhumu birbirinden ayırdılar.
Ruhlarımız birbirini bırakmamak için sıkı sıkı elele tutuşuyorlardı. Zorla ikisini ayırdılar. Sonra benim ruhumu baygın halde, birinin kucağında, hastane gibi bir yere götürdüler. Sedyeye yatırdılar. Baygındı. Görü burada bitti. Ben ruhuma dedim ki; ‘’yan Anka küllerinden yeniden doğ’’ O anda Ruhum üzerindeki deriyi soyarak yeni bir görüntü aldı. Kocaman kanatlarıyla uçtu gitti. Onu yemyeşil bir Anka olmuş uçarken gördüm.
*İlhan tekrar ruh eşi olmamı istiyor öyle yazmış.
-Allah’ın dediği olur azizem; hakkınızda en hayırlı olanı versin alemlerin rabbi. O verir, o alır. Kul verileni alır, alınana katlanır. Allah’ın dediği olur.
*Celale geçmiş ve benden vazgeçmiş. Kalbimi paramparça etti yüzüğü çıkarması. Sanki ölmüş gibi hissettim. Pirim ne yapmam gerekiyor. Geri mi dönmeli? Yaşattığı onca acıya rağmen. Yoksa ruh eşi olmadan yola devam mı etmeli?
-Bu yolun yolcularına sık yapılan bir uyarı vardır. < Dikkat et ki ayağın kaymasın. > Ayak cemalden celale kayar, celalden cemale kayar. Nere baksan hakkın yüzü ile karşılaşılır. Bizim yolumuz cemal kemale ulaşmak, o yolda sabit, dosdoğru ,(sıratı mustakim) devam ile ümmete, millete ve insanlığa hizmet etmektir. Bu maksatla yola (sefere) çıkarız da zafer Allah’tandır. Bize düşen iyi niyet ile gayret etmektir deriz. Acılar ancak eğitim içindir. Dersini alıp halinden razı olunca acı acı olmaktan çıkar bir tatlı hatıra olur. Kalbin sana yol verecek, Allah’ın dediği olacaktır. Siz birbirinizi seçmediniz ki
*Evet Hak Teala yazdı.
-Sizi birbirinize seçip birleştireni unutmayın. Ki ayıran da odur. Dilerse yeniden birleştirir. Havva ile ademi birleştirmedi mi. Evet, teslimiyet şarttır bu yolda. Yeter ki dileyin, istiğfarınızı yapın.. Birlerse tekrar şükredin. birlemezse hayırlısı olsun deyin, yola devam edin. Maksat siz değildiniz ki rızaullahtır.
*Bunu öğrenmiş oldum. O halde ben ilhana olumlu cevap vericem, yarın inşallah, biiznillah 🤲 Peki pirim kalbim ilhanın özünü seviyor. Onunla olmak istiyor.
Razı olacak olan her ne ile razı olacaksa, bırakın bunu kul için bilinmez sayılan gelecek belirlesin. Siz tevekkülü an’ın ibadeti bilin. Onun özü senin de özün olan rabbimizin nurudur, rızasıdır.
*Canpirim! teşekkür ederim. Değerli tavsiyeleriniz için. Sizi çok seviyorum.
-Rabbim hakkınızda, hakkımızda en hayırlısını versin inşaallah. Selam es selame
*Amin es selam selame 
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X