İçimize yerleşen her yılan…

14.05.2018
34
İçimize yerleşen her yılan…

İçimize yerleşen her yılan…

Selamünaleyküm… Hocam çalışmalarınız konusunda size çok teşekkür ederim…  Benim size sormak istediğim bir rüya var. Rüyamda beyaz zemin üzerine Arapça Sad harfi verildi… Sad harfinin manası nedir.

-Harflerin sırrı desen karşına çıkabilir.

http://www.ilimvetasavvuf.com/Tasavvuf%20ve%20Harflerin%20S%C4%B1rlar%C4%B1.htm ..Tasavvuf ve Harflerin Sırları

Harfler kelimelerin yapı taşlarıdır. Kelimeler harflerden oluşur. Dolayısıyla harflerin sırları kelimelerde birleşerek onlara anlamlar ve aşkın sırlar yüklerler. Kelimelerin sırlarını anlamak için harflerin sırlarını anlamak gereklidir. Harflerin sırlarını anlamak ve onların kelimelere dönüşmüş hallerini çözmek başlı başına bir ilimdir…ilimvetasavvuf.com.

*Aslında okudum hocam…  Ancak biraz yoruma ihtiyacım var.   Sad harfli bir yüzük yaptırıp takmak olumlu olur mu?

-O tür işler de uzmanlık ister. Benim bilgim dışındadır. Muska taşımadım, ancak hocam taşırdı. Bu tür işlere hiç girmedim. Neden bir tek harfin kalıplarına sokayım kendimi diye düşünürüm. Eğer öyle bir şey yapsaydım elif harfine üstünlük verirdim. Elif allah demektir. Bir lale motifi yaptırsan da olur. O lalenin hakikatteki simgesi Allah demektir. Gül ise muhammed demektir. İmgeler âlemi de sonsuzdur. Her ilim sonsuzdur. Allah sonsuzluktur ya. Herhangi bir atom da sonsuzluktur. Atomlardan birine sığınabilsen bütün evreni orada bulurdun. Yine sonsuzluk çıkardı karşına.

*Teşekkür ederim Allah razı olsun…

*Selamun aleyküm hocam. Tavsiye ettiğiniz <ya Latiyfun ya latıf bi lutfikel hafiyyu bil kudretilleti isteveytü biha alel arş >zikrine başladım. Ailevi olarak sert bir imtihan dan geçiyorum. Tavsiye edeceğiniz başka şeyler olur mu?

-selam es selame hakanca. Alevi yahut Sünni olmak bir yorumdan ibarettir ve bu yorumlar yüzyıllar öncesinde yaşamış insanların, çağlarının icabı yaptıkları fikir jimnastiğinden başka bir şey değil. Bir düşünün, örgün eğitimin bile olmadığı, imkânsızlıkların diz boyu yaşandığı, günümüze göre karanlık çağların KURAN YORUMLARIDIR mezhepler. Gerçek tarikat KURAN YOLUDUR. Yakın zamanda insanlar mezheplere gülerek bakacaklar.

Hikmetullahın marifet bahsinden, kuranın özünden süzülüp gelen akılcı ve kesin doğrular, iki nesil zamanın imamından süzülüp gelmiş, kayıtlara geçirilerek bozulmadan bize ulaşmış, elli yıla yakındır tahsil ettiğimiz, ilm ledün sırlarını pratik hale getirerek yazdık, zikir adabı yazımızı. Binlerce kişi uyguladı, beratını aldı, KURTULANLARDAN oldular. Şartları kesin uygulanırsa siz de geçmişinizi tertemiz ederek, yepyeni bir hayata başlayabilirsiniz.

En az yedi vakit namaz kılmalısınız. Ki duanın beş şartından birisi olan vakit/zamanlama şartını yerine getirebilesiniz. Meleki âlemin çalışma sisteminde daha az namaz ile sonuca ulaşmak neredeyse imkânsızdır. Biliyor olmalısınız efendimiz günlük en az on vakit namaz kılardı. Şeriatın hitap ettiği kesim çoğunluktur, sıradan insanlardır… Delilik sınırından ve çocukluktan gençliğe geçmeden başlar din teklifi. O nedenle en az yükümlülükle yetinilmiştir. Kolaylaştırılmıştır.                                                       Nitekim o kolayı bile uygulamak çoğunluğun becerebildiği bir öğretim/eğitim sistemi değildir. Ne yazık on yıl kadar önce kuran okumak bile yasaktı, namaz kılmak <gereksiz> görülürdü. Camiye gitmek gericiliğin sembolüydü.

Biz size en az yedi vakit namaz kılmayı teklif ediyoruz. Üstelik bunu kırk gün aralıksız tek vakit bile kaçırmadan yapmanızı istiyoruz. Bununla da yetinmeyip her vakitte verilen zikiri en az her namaz vaktinde en az 33 kere okuyun diyoruz. Üst sınır yok.333 kere de okuyabilirsiniz.

Bu da yetmez günlük iki kere de sağ devri yaparak, celalullah yani şeytanı ve şeytana meyletmiş nefisinizi baskılayın diyoruz.

*Sağ devri eksik kaldı hocam, onu yapamadım, şimdiden sonra olur mu? Namazlarımı 18 yıldır ikame etmeye çalışıyorum. Teedcud kuşluk içinde gayret edeceğim.

-Bu teklifi kabul edip zikre başlayan her canı, başlı başında cesaretinden dolayı kutlamak gerekir. Hele ki tamama erdirenlerin elini öpmek lazımdır. Beratını aldığını bildiren bir kardeşimizi tanırsanız yüzüne iyi bakın çünkü o kişi kuranı kerime göre KURTULUŞA ERENLERDENDİR. Yani cennetlik birisini görmek isteyen beratını alan bir yüz bulursa doyasıya baksın, elini öpüp hayır dua alsın.

*Hacsam bu kardeşimize dua eder misiniz?

-Üç aylar içine denk düşen bu gayretinizi inşaallah başarı ile sonlandırırsınız. Yaşayacaklarınızı çevrenize anlatmayın. Çevremiz haset insanlarla doludur. Keşiflerinize nazar ederler Allah korusun. Bize yazın. Biz yolculuğunuzu takip edelim, gerekirse motivasyonu artırır ek ilimler veririz. Dualarımızla size katılırız.

Şu anda dua etmekten öte fiili emek veriyorum, aziz arkadaşım. Her talip bir toplum kesimine modeldir. Siz de inşaallah birilerine rol model olabilirsiniz. Her güzellik bir kişi ile başlar. Her çirkinliğin bir kişi ile başladığı gibi.

*Allah razı olsun hocam… 16 yıldır karnımda yılan taşıyan bir evlilik yaşıyorum. Yılan gırtlağına yapıştı hocam. Allah için, ben iyi oldukça o kötüleşti artık boğuluyorum.

-Bir alevi kardeşimiz olarak işte meydan. Başarınız inşaallah bulaşıcı olur. Lütfen her yazdığınız cümlede en samimi kişiliğinizle yazın. İsim vermeden yazacaklarınızı örnek olarak yayınlayalım. Fikirlerinizi çekinmeden yazın. Kazanımlarınızı, zorluklarınızı, çevrenizin tavırlarını, etkilerini, karşı duruşu yahut teşviki velhasıl nefsinizin ve çevreden gözlemlediğiniz her şeyi yazın. Allah yar ve yardımcınız olsun.

*Hacsam ben Alevi değilim ki. Alevi olduğumu neden düşündünüz anlamadım

-İçimize yerleşen her yılan bizim hak ettiğimiz bir günahın bedelidir. O yılanları çıkaracak olan bu zikirdir. Allah’ın affıdır. Af edilmedikçe ödeşme devam edecektir. Hatalardan iki şekilde kurtuluruz. Biri samimi tövbe biri cezayı infazla tamam etmektir. Kısas kıyamete kalmaz. Her günah bir yılan olur boynumuza dolanır. Çektiklerimiz günahlarımızın bedelidir. Kurtuluş samimi ve yeterince tövbedir. İşte sistemli ve kesin tövbenin ledün sırınca halk seviyesine indirilmiş hali de bu zikiri tamamlamaktır.

Öyle mi alevi değilseniz ne güzel bir hata ile Alevilere de dönük yazdırdı demektir, rabbimiz. Hiç fark etmez. Alevi veya Sünni veya bir başka geçerli veya geçersiz sayılan mezhep sahibi olmak işi değiştirmez. Yazımız inşaallah rabbimizin mekri ile bu şekilde tecelli etti. Hepimiz insanız, müslümanız, kadınız yahut erkeğiz. Ama bu zor çağın çocuklarıyız. Çok kirletilmiş bir çağda yaşıyoruz. Sayısız nimet elimizin altında ancak mutsuz ve çaresiz yığınlar halinde, rabbimizin yakınlığını, huzuru arıyoruz.

<Ailevi olarak sert bir imtihan dan geçiyorum> bu cümlenizin başındaki kelimeyi yanlış algılayarak başladım ailevi  (alevi )  .i harfini görmemenin sonunda bu yazı çıktı. İnşaallah vardır bir hikmeti. Selam ve dua ile başarılar diliyorum. Lütfen bize yazmaya devam et.

*Allah razı olsun hocam. Hayırlı akşamlar. Hakan… Tarafından 20:19 itibariyle görüldü

-Allah sizden de razı olsun Hakanca. Hayırlı akşamlar. Selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.