Herşey kararında olacak

15.12.2018
8
Herşey kararında olacak

Herşey kararında olacak

Hocam selam es selam. Bir seri ameliyatlar geçiriyorum diyen talebenizin yaşadıkları netleşince bizimle de paylaşır mısınız, son durumunu. Daha evvel Belican diye bir talebenizin benzer şeyler yaşadığını paylaşmıştınız… Sonra o kişinin bu durumu yaşamasına sebep olanın içindeki bir süfli olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi bu yaşananlar da belki buna benzer bir şey, belki de ameliyat değildir. Bu bilinmeyen durum zamanla netleşecek belki. Peki, bu kardeşimiz şuan bir süfli yüzünden bunları yaşıyorsa, durumu peşinen olumlu saymak, yanlış değil midir?
-Selam es selame elifcan, işlemlerden geçen kardeşimizin yaşadıklarının öncesi ve sonrası da var.
*Biraz korktum hocam ben. O yüzden sormak istedim.
-O bahsettiğiniz süfli bir ve süfli iki paylaşımlarındaki kardeşimiz bize Allah’ın izni ile süflilerin davranışları hakkında bilgi verdi, süflilerin de müslüman olabileceğini bize öğretti. Biz işi kavrayınca da kayboldu o kişi ve bir daha da gelmedi. Biz aradık kendisini de ulaşamadık…O süfliden öğreneceklerimiz vardı ancak Allah verdiği ile yetindi…
*Belican mı kayboldu hocam, süflisi mi? Müslüman olmuştu gerçi.
-Bu yolda çok derin ön bilgi sahibi olduğum halde en az sizler kadar ben de öğrenmeye devam ediyorum. Ben her şeyi bilen biri olabilir miyim. Allah’ın ilmine son mu var…Ne bildirildi ise onunla yetiniriz…Ver dediğini sizlere verir, dur dediğinde de dururuz. Resulullah sa. bana üç ilim öğretildi. İkisini sizlere öğrettim, birini gizledim, buyurmadı mı…Sorduğunun cevabını versek kabul edecek gücün var mı. Belican da kayboldu. Beraberinde süflisi de.
*Doğrudur hocam. Siz zaten demişsiniz işin mahiyeti zamanla netleşir diye. Her ihtimali değerlendiriyorsunuz biz cahilce merakla soruyoruz. Kusuruma bakmayın.
-Daha nice süfliler geldi geçti bu macerada. Onlardan da çok şey öğrendik, hepsi de bizi yolumuzdan saptırmak içindi. Ancak bizi de koruyan birileri var değil mi. Savaş bu.
*Elbette haklısınız.
-Rabbimize hamdolsun Türkiye’yi dünya devleti yaptı rabbimiz on sekiz yılda. Allah teâlâ bu millete tarihinde görülmemiş yardımlar yapıyor da çoğu kişi farkında bile değil. En tepeden en alta kadar bu çağda Allah bizimledir. Türkiye’nin geçmişini bilemeyen işi asla kavrayamaz. Ülke içindeki terörle mücadelemize bile karışan kâfirler ne haldeler, görmez misin? Sınır ötesi harekâtlarımıza karışamıyorlar. Kendi başlarının derdine düştüler. Her akıl her şeyi idrak edemez. Bu tarihin gördüğü küfürle en büyük savaşıdır. Sizler, bizler, dua eden küçük büyük hercan bunun bir parçasıdır. Zikirlerinizi yapın. Sıkı durun, büyük saldırıları karşılayan Allâh’ın görevli yiğit kulları vardır. Bizler kendimize düşeni yaparız.
*Haklısınız hocam. Peki, bu tip manevi ameliyatların cemali olduğu muhakkak mıdır, celal bu tip şeyler yapamıyor mu?
-İşlemlerin yol ve yöntemlerinden anlaşılır. Bu kardeşimiz dört senedir sayısız kırk yaşadı… Tevhit ehlidir. Bu yaşadıkları bir ileri safhadır… Şu an için süreç devam ediyor. Mahiyetini ileride anlarız. Yazmadıklarımız yayınlamadıklarımız var. Seninle yazıştıklarımızın hepsini yayınladık mı ki bu macerayı herkesin önüne dökelim. Demek istedik ki manevi ameliyatlar olabilir, hazırlıklı olun. Dua edin ki sizde de ileri derecede temizlikler yapılsın. Bu bir yol gösterme… Sana bunların açıklamasını yapmaya kalkışsak dersleri başa almak icap eder. İlim tecrübe ile kazanılır. Her çağın kısmeti vaktinde gelir. Resulullah ok attı, biz şimdi güdümlü mermi ve füze atıyoruz. Atom silahları ile tehdit ediliyoruz. Cehennem füzelerin ucunda depo edilmiş potansiyel tehdit.
*Acı çektiğini, donduğunu, namazı dahi zor kıldığını yazmış, arkadaş. O yüzden ben de öyle düşündüm, olumsuz bir şey gibi geldi.
-Peygambere sorulmayan soruları bize sorduğunuzun farkında mısınız? Vakti gelmemiş sırları öğrenmek size zarar verir. Bak korktum diyorsun. Korktuysan halen rabbine teslim olmamışsın demektir. Can feda etmeden bu yola düşmek akıl işi değildir. Ölümü öldürmelisin. Ölüm yok ki. Allah’laydık, Allah’layız, Allah’la olacağız. Kuranı kerimi yeterince okumadan yol alamazsınız. Mealinden okuyun…
*Peki, hocam, sormuyorum geri aldım. Daha fazla vaktinizi almayım ben.
-En çok acıyı resuller, nebiler çekti. Acı nedir, siz nereden bileceksiniz. Bebek gibi azıcık canınız yansa feryadı basıyorsunuz. Peygamberimiz bütün çocuklarını bu yolda kurban verdi. En çok yaşayanı 22 yaşında gitti. Uf bile demedi. Yedi sekiz evladını kendi elleri ile kabre koydu. Sadece Hz. Fatıma kendinden sonra altı ay yaşadı. Ve damadına, torunlarına yapılanları okumuş olmalısınız. Cemalullah’ın mensubu olmanın, hakk için mücadele yapmanın bir bedeli var. Ekserisi inanmaz hükmünü aklına getir. Ekseri ile cüz savaşırsa bedel ödenir. Karşılığı cennetin en alası olmak kaydıyla.
*Bizim gibi acıdan anlamayan kullar için yazıp yorulmayın hocam. Boşuna canınızı sıkmayın, dediklerinizi kabul ediyorum, her dediğiniz doğru, uzatmak istemiyorum. Selam es selam.
-Acı var acıdan öte acı var. Halen imalı konuşmaya devam ediyorsun. Peygamberi zehirlediler. Biliyorsun değil mi. Erken ölümüne sebep o zehirlenme olayıdır. Büyü yaptıklarında Cebrail neredeydi dersin. Ve zehirli yemeği yerken neredeydi Cebrail. Nasıl perdelemişti gerçeği. Kiminle âşık atar mücahit. Eli tetikte bekleyen askerin beş dakika sonradan beklentisi yoktur, bilir misiniz? Her saniye şehit olmaya hazır olmayan ön cepheye çıkmasın, tatlı canını korusun, dünyanın sefasını sürsün.
*Hocam siz kızdınız, ondan bu üslupla yazıyorsunuz… Verecek bir sürü cevabım var ama sizinle polemiğe girmek yakışmaz bize, susmak istiyorum, o yüzden. İzninizle. Biliyorum son dedikleriniz için yazmadım. En başta dediniz ya siz ne anlarsınız acıdan diye ona binaen demiştim. Mühim değil.
-Sözüm sadece sana değil o soruyu kalbinden geçiren herkese. Sen acıların dik alasını yaşadım diyorsun değil mi. Bir ötesi olamaz mı? Sana o yazdıklarını yazdıranadır, sözümüz. Rabbimiz neylerse güzel eyler. İblis ayrıntıya gizlenir.
*Anladım şimdi.
-Ne kadar baskı altına alırsan al o iblis ölmez. Ölümsüzlük onun tek sermayesidir. Ölseydi hayat biterdi. Sana yazdıran bana da yazdırmış oluyor, sen ben bahaneyiz. Yazılanları okuması gerekenler var.
*Tamam hocam.
-Onsuz olamayız ama ona da meydanı boş bırakırsak yanarız, yok oluruz. Ateştir, uzaktan ısınmak icap eder. Kısıtlı ve kontrollü yararlanılır ondan. 37 derecesi karardır. Azı da çoğu da zarardır. Sürekli denetim altında tutulursa hayat verir, kontrolü elden kaçırınca yok edicidir. O ateşin ta kendisidir, özüdür. Allâh’ın celalıdır, öfkesidir, terbiye sıfatıdır, cehennemidir.
*Hocam Allah için kızarken de celali yönümüzü mü kullanmış oluyoruz.
-Hidrojendir. Yeterli oksijeni bulursa kıyameti koparır. Uygun formüllerle içilirse su olur, hayatın ta kendisi oluverir. Nasıl kullandığın önemlidir bu iş ise hikmetle olur. Okuduğun esmayı ona göre seçin diye size öğretmeye çalıştığımız da o hikmettir. Onlarca kardeşin mesajlarına cevap bekliyor. İzin verirsen onlara döneceğim.
*Peki hocam.
-Celalsiz cemal mı olur, celalsiz hayat mı olur… Olmaz, her şey kararınca olmalıdır. Kararınca olursa hayatın adı kemal olur. Celal cemal=kemal olur. Solun sağın = Sen, olursun… Kuran kemali hedefler. Celal yüz vermek demek caniye can teslim etmektir. Caniye can teslim edilir mi, kediye ciğer emanet edilir mi, azı karar çoğu zarar lafını duymadın mı?
*Anladım inşa. Daha fazla vaktinizi almayım. Allah kolaylıklar versin işlerinizde hocam. Anladım, herşey kararında olacak, inşallah.
-Evet, davranışlar, sözler, sorular, herşey kararında olacak. Selam es selame
Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.