Göz kuyruğunun seğirmesi (ihtilaç eder) ise

2
1.536 views
Göz Seğirmesi, Gözün üst kapağı seğrir (ihtilaç eder) ise

Göz kuyruğunun seğirmesi (ihtilaç eder) ise ;

Solda mal,
Sağda güzel, hayır haberdir.

Sol göz kuyruğundan bir parmak solu:

Hükümetten resmi bir takip. Acı haber. Büyük keder.

Göz seyirmesi için dua

(La kederi fil hayati) okuyarak ve sağ devri yapılarak müdafaa etmek lazımdır.

Gözün üstü: (Kapakla kaş arasındaki bölüm) seğrir (ihtilaç eder) ise ;

Sağda kavuşamaz dostuna ;
Solda gösterir dostunu.
Sağdaki ihtilaç ziyade derecede ise bir dostun seni ziyareti çok istediği halde izin çıkmamıştır. Ve ya sen birisini ziyaret edecektin de izin çıkmadı. Öce soldan bir devir yapıp, sonra bir uygun cemal satında sağdan devretmek ve bunu okumak gerekir. Sağ el şahadet parmağı sağ göz üstüne konur.
(La ihtilacı fevga aynel yemini fil hayati )okunur. Maksat hâsıl olur.

Göz bebeği seğrir (ihtilaç eder) ise ;

Sağda hafif geçirilen bir hastalık,
Solda sürurdur. Mutluluktur.
Sağda ise; Sağ el şehadet parmağını sağ göz üzerine koyup, la renci illa şifa-i okur, parmağını yavaş yavaş sağa doğru çekersin.

Gözün pınarı seğrir (ihtilaç eder) ise ;

Sağda levm, (gıybetin yapılıyor demektir.)
Solda zeyn (servet mal) işaretidir.

Sağda ise hemen Sağ el şahadet parmağını göz üzerine koyup okursun. ”Allahumme la ihtilacı ve la levmi vela şin’i fil hayati ”sağa doğru çeker bir miktar da sağda okursun..

Levm; bir insan hakkında fena söz söylemektir. Burada senin gıyabında kötü konuşuluyor demektir. Karşıladığın takdirde gıybet edemezler. Fitneyi vaktinde önlemiş olursun.

Solda zeyn demek, servet mal demektir. Yeni bir elbise giymek, düğün dernek gibi yerlere gidip mesut olmak, misafir gelmesi vb gibi mutluluk veren bir gelişmedir. Müdafaaya gerek yoktur.

Göz bebeğinin altı seğrir (ihtilaç eder) ise ;

Sağda güzel,
Solda hışımdır. Sağ el şahadet parmağı sol göz üstüne konularak;’’ la hışmi fil cismaniyeti vel ruhaniyeti vela hışmike vela hışmehü vela hışmühe fil hayati’’. Üç,beş, yedi, dokuz gibi tek sayı okunur ve parmak kalkmadan sağa çekilir.Sağ yanağa gelince bir veya üç kere daha aynı esma okunur..

2 YORUMLAR

  1. Hocam selamun aleyküm kaç gündür solgözünümün tam bittiği kuyruğu seyir ediyor tam olarak anlamadım mal yazmışsınız sonra bir parmak solunu kedere bağlamışsınız yani tam göz kuyruğum tam ucu ne zamandır seyriyor kötümüdür

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here