Elif Hanım’a mektuplar (1) Sizden bir şey rica ediyorum

17.09.2018
134
Elif Hanım’a mektuplar (1) Sizden bir şey rica ediyorum

Tarih:25 Mayıs 2009 Pazartesi 17:03:02

*selamünaleyküm. Hocam… Sizden bir şey rica ediyorum, izninizle… Süveyda olsun Esra olsun bir dua vermişsiniz sizden ricam bana da o dua yık gönderebilir misiniz? Kusuruma bakmayın aranızda geçen yazıları okudum… Süveyda’nın yazılarını ararken… Lütfen bana da o duaları gönderebilir misiniz? Süveyda 41 defa okumasını söylemişsiniz sanıyorum. Lütfen. Hayırlı günler…

-Elif Kızı’ma… İnşaallah göndereceğim. Birkaç gündür evden uzaklarda idim. Yorgunluk var. Mutlaka sana yazacağım, inşaallah. Selam üzerine olsun.

 

Elif( 5/27/2009 )

*Hocam yazılarınızı okuyorum sürekli… İhtiyacım var hem de öyle çok ihtiyacım var ki. Belki bi Süveyda belki bir Esra, belki de diğerleri kadar… Allah razı olsun sizden. Hocam ne kadar güzel işler yapmışsınız… İnşallah benim acılarıma da bir nebze olsun dokunabilirsiniz… Sabırla bekliyorum inşallah.

 

-Sevgili Elif; Esra gibi, Safiye, Hamdiye gibi, senin gibi acı çeken, dünya cehenneminde yaşayan milyonlarca kızımız, kadınımız var… İnsanlar sürü davranışıyla hareket etmeye meyyaldir. Herkes yapıyorsa ben niye duruyorum, der iyiye de kötüye de meyleder. İçine girince, bana göre değilmiş dedikleri felaketlerden kurtulmak kolay değildir. Bazı hataları kişinin bir kere yapma sansı vardır İkilemek imkânsızdır… Geri dönüşü yoktur. Artık iki cihanda o hatanızla yüzleşerek yaşayacaksınızdır. Ancak en büyük günah olan kıtal ve iftiradan bile tövbe edip Allah’ın rahmetine sığınarak kurtulmak mümkündür. Zina da böyledir. .Cezası büyüktür ama tövbe kapısı açıktır. Allah’ın rahmet sıfatına sığınıp kalan ömrü ve ahireti huzur ve güven içinde yaşamak mümkündür.

Samimi tövbe ile affedilmeyecek bir suç yoktur. ’’Günahlarınız denizin köpükleri kadar bile olsa tövbe ettiğiniz takdirde ananızdan doğduğunuz gibi temizlenirsiniz’’ buyuran Peygamberimiz efendimizdir. Af konusundaki yüzlerce ayetin tefsiri gibidir bu hadisi şerif. Sen o mektupları oku. Düşüncelerini babana anlatır gibi samimi ve saygın şekilde bana anlat… Düzgün bir Türkçe ile olsun. İsim belirtmeden yayınlayalım. Senin yayınladığımız mektuplardan yararlandığın gibi başkaları da senin hikâyenden, kurtuluşundan pay çıkarsınlar inşaallah. Kurtuluşun çok zor olamadığını okuyacağın mektuplardan anlayacaksın.

Görüşmek üzere. Selam en selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.