Can sıkan mektuplar-(8)- Mümin başkalarına yük olmayan aksine yük paylaşandır.

11.12.2014
271
Can sıkan mektuplar-(8)- Mümin başkalarına yük olmayan aksine yük paylaşandır.
Mümin başkalarına yük olmayan aksine yük paylaşandır.

e ( 2/3/2012 )
———————————————
Üstadım bu sabah bazı rüyalar gördüm, Allah’ıma çok şükür rüyalarımda aydınlıklardayım genelde, bu beni çok mutlu ediyor, en azından yatağımdan huzurla uyanıyorum.

Rüyamda bi oğlan çocuğu, bebek daha, kucağımda oluyor, altına bezine pisletmiş.

Yine rüyamda binamızın etrafına yeni binalar inşaa edilmiş, kimisi dolu kimisi boş, bazılarında çamaşırlar asılmış temiz, bizim evde de çamaşır yıkanmış her yer de temiz çamaşır asılı, yalnız evimiz birinci kattan aşağı gibi ” bu balkondan hırsız girmesin diye önlem almalı” şeklinde aklımdan geçiyor.

Yine rüyamda sıkışıyorum, bi okula giriveriyorum, imam hatipmiş, bi de wc ye gidiyorum ki, her yer insan pisliği, hiç temiz tuvalet yok, çıkıyorum ama çok öfkeliyim, bağırıyorum orada ki bütün öğrencilere, kızlar falan kapalı işte.
-“siz utanmaz mısınız, bu ne hal, bir de imam hatipli olacaksınız diye”.

Bu şekilde gördüm üstadım. Okumalarıma devam ediyorum. Bir hayırlı kapının açılmasına çok ihtiyacım var. İnşaallah zahire çıkıncaya kadar okumak istiyorum. Kurtulmayı çok istiyorum, rahat edeceğim bir iş benim için çok önemli, size pek bahsetmedim ama burası çok sorunlu bi yer zaten böyleymiş de, unvanın yoksa her yerde itilip kakılıyorsun. Burada da şirret 3 kadın var, millete illallah dedirtmişler, müdürle çok iyiler, birine taktılar mı anında müdüre yansıyor. Müdür de sistematik zulüm yapıyor, o kişiye. Geçen sene hamile bi kadın bunlarla atışmış, hamile haliyle müdür o kadını arşive vermiş. Arşiv odaları berbat soğuk izbe, tozlu, artık ne deyim…

Benim durumum malum. Hiç kimse umurumda değildi. Sarhoş gibi gidiyor, geliyordum. Kimseyle konuşmuyordum. Bir kız var yalnızca onunla konuşuyordum, şimdi biraz daha rahatladım, Allaha şükür. Neyse bu kadınlar döndü dolaştı, sırayla birilerine sardılar, son bir kaç hafta da bize sarmış durumdaydılar. Bereket versin, Allah rahmet etti de bize müdürümüz değişti. Vallahi kimseye bulaşmak gibi bir niyetim yok, kimseyi incitmek istemem, ama gelip biri çatıyor işte… Zaten kendi derdim bana yeter…

Her yer de bu tarz sorunlar oluyor, ama biraz unvanın olursa herkes sataşamıyor. En azından, biraz onun rahatlığını yaşamak istiyorum. Bu konuda sizden dua istiyorum üstadım. Yeniden başlamak için, bi yaşama sevinci olması için, biraz rahatlamak ve hayata dönmek için… Madem bütün dünyanın kâfir, müslüman, müşrik, putperest, herkesin rahmet ihtiyacı, talebi sizi meşgul ediyor, hissiyatınızı tetikliyor, benim de hayata sarılabilmem için, yeni bir yaşam sayfası olması için, bu hususta duanızı istiyorum. Benim için çok önemli, biraz özgür olacağım ve saygı göreceğim bir mesleğim olsun istiyorum. Seyahat edebileceğim (madem evlenemiyorum, biraz evden uzaklaşabileceğim) bir mesleğim olsun istiyorum… Bana öksürüğüm için dua buyurmuştunuz, Allah’a şükür sizin vesilenizle o sıkıntıdan kurtuldum, bu sıkıntılarımdan da kurtulmak için dua istiyorum üstadım…

Selam es selame.

Tarih:03 Şubat 2012 Cuma 16:43:34
RE:

Rüyalarınız güzel Maşaallah; arınmalarınızın müjdecisi. Küçük oğlan çocuğu yeni bir hayat, altının kirletilmiş olması, mal / mülk demektir. Gelişmeleri, zahire çıkıncaya kadar sabırla beklemen gerekiyor. İmam hatip maceran ise ihtiyaçlarını şeriat ehlinden gideremeyeceğini, tutunduğun ipi bırakmamanı işaret ediyor. Orada da dünyalıkla iştigal var, senin istediğin manevi yüceliğin anahtarı bizimle devamını, görevlerini güzel yapmanı, kalbini sağlam, muti kılmanı öneriyor.
Efendimiz ’’beni; ananızdan, babanızdan, canınızdan çok sevmedikçe gerçek müminler olamazsınız,’’ buyurmuştu ya işte bunu kastediyordu. Faydalandığın kaynağa tam rabıta yapmazsan akarlardan faydalanamazsın, ırmaklar kesilir, denilmektedir.

Buraya kadar kolay gelmedik. Makamının kıymetini bilmelisin, emeklerini heba etmemelisin. Şeriat ehli hayrettedir. Sürekli uçurumun kenarında yaşar. Bir düşer, bir kalkarlar. Maneviyatta mesafe almak için zikir yolcusu olmak gerekir ki, o yolda da kâmil bir rehbere ihtiyaç vardır… Önünü aydınlatan, elinden tutan, ağlarken başını omzuna rahatlıkla yaslayacağın, sevindiğinde içtenlikle manen kucaklayacağın bir rahiym mürşit gerekir. Tehlikelerle dolu yolculukta kurtlara, yırtıcı kuşlara yem olmamak için, eteğini asla bırakamayacağın anne rahmi, baba şefkati ile dolu bir teşrifatçın olmalı, değil mi?

Rüyada gördüğün yüksek yüksek binalar, hakikat yolunun üstünlük mertebeleridir. Yeni yapılmış olmaları son yıllarda milletimizin manevi yanlarının terfi ederek yücelmekte olduğunun işaretidir. Senin birinci katta olman, nefsin en alt mertebesi olan nefsi emarede olduğunu, henüz yolun başında bulunduğunu gösteriyor. Bu yolda çok çalışman lazım, çokkkkkkk.

İş yerleri kişinin hak ettiği ve edeceği hayatın bekleme salonlarıdır… Allah adildir. Herkesi hak ettiği yerde istihdam eder. Bazen kişi bulunduğu makamdan daha iyi yerleri hak ettiğini sanırsa da esas olan Allah’ın değerlendirmesidir. kişi kendisini değerlendirirken adil / tarafsız olamaz.
Hele nefsi emarede iken, hep kendine yontar.

Daha iyi yerin değerini bilmedin. Şimdikini bari iyi değerlendir. Yukarı çıkayım derken yanlış asansöre binersin de bodrumların varlığını görürsün, Allah korusun, sabırlı ol, dua et. Allah’ı sağır, kör, acımasız, zalim sanma. Seni dua etmeden de değerlendirir O. Haline bakıyor, kalbini gözlüyor, sonra hak ettiğini önüne koyuyor bil. Hayatındaki olumsuzlukların tamamının kendi fiilinden yahut iletilmeye hazırlandığın mertebenden kaynaklandığını öğrendiğin, her zaman suçu kendinde aradığın andan itibaren nefsin ikinci basamağına çıktın, yükselemeye başladın demektir.
İki de bir dua et deyip durma. Dualarımız sen istemeden de seninle. Sen sana düşeni yapmadıkça şefaatle bir yelere varamazsın. Şefaat hak edenedir. Allah’ın iznine bağlıdır. Allah’ın izni de senin efallerine ve olgunluk derecene göredir.
Rüşvetin işlemediği, iltimasın yapılmadığı hakikat âlemine doğru bakışla yaklaşmayı öğrenmek lazımdır.

Gelecek konusunda uzun emel besleme. Uzun emel kalbi öldürür. İşini yap, ibadetlerini, zikirlerini ihmal etme, gelişmeleri gözle…
Sabırla de ki; görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler.

Şikâyet etmekten vazgeçmedikçe yolun engelli olmaya devam eder. Şikâyete ayırdığın zaman ve enerjiyi çözüm üretmekte kullan. Etrafına bak, herkes Allah kulu ve ille de bir meşguliyetle imtihan halindedirler. İşi olumlu yanından görenler işlerini yaparken mutlu, razı, sakindirler. Şikâyetçi olanlar ise, çile içinde, bedbin, esef dolu ve şaşkındırlar.
İyi düşün/ iyi söz edersin.
İyi söz/ iyi davranışı doğurur,
İyi davranış/ iyi sonuç verir,
İyi sonuç/ insanı mutlu eder.
Dünya cennete dönüşür, başkalarına da yardım edecek kadar varlık sahibi olunur da artı sevaplar kazanılmaya başlar.
Mümin başkasına yük olmayan, yük paylaşandır…
Bu duygularla selam ve dualarımı iletiyorum.
Seni rahmetle kucaklıyor, Allah’a emanet ediyorum.
Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.