Burası Makamı Mahmut Dedi

26.10.2021
186
Burası Makamı Mahmut Dedi

Burası Makamı Mahmut Dedi

Hoş geldin, dedi. Burası neresi, dedim. Makam-ı Mahmud, dedi.

*Hocammm ! Simdi yatağıma yattım çok acayip bir şey oldu. Gözlerimi kapadım, böyle köşk desem değil, her tarafı ışıklarla aydınlatılmış bir mekanda buldum kendimi, böyle merdiven üstünde, bir ışık huzmesi geldi, elimden tuttu, beni merdivenlerden yukarı çıkardı. Orda bir perde vardı. Perde yeşil bir perdeydi.

-Hoş geldin, dedi.

-Burası neresi, dedim.

O-Makamı Mahmut, dedi.

Ben- Yoksa siz ? dedim.

O- Evet, dedi.

Perdenin kenarından ışıklar geliyordu. Eğildim bakmaya çalıştım, yemin ederim, güneş gibi bi ışık vardı, göremedim, gözlerim kamaştı. Ben – ölümüm ne zaman, diye sordum.

O – daha var, dedi.

Ben- Ben buna nasıl layık oldum, dedim.

O – Beni severek, hem de her şeyden çok severek ve ekledi, yardımım gelecek, dedi.

Akabinde Messenger den sizden cevap sesi gelince gözlerimi açtım. Ben yine uyumadan evvel her zamanki gibi 7 kere ” Bana Allah yeter. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ona tevekkül ettim. O büyük arşında rabbidir “ zikrini okudum, dualarımı etmiştim. Olay esnasında gözlerimi bilerek açtım. Farklı şeyler düşünmeye çalıştım. Ama gözlerimi her kapamamda orada buldum kendimi. Hocam bana n’oluyor bilmiyorum.

Ben rabbimizle konuştum. Bana ‘’o zikri okumaya devam et’’ dedi. Yazım hatalarım için özür dilerim, elim ayağım titriyor. O anda sizin yazmanız beni benden aldı zaten. Makam-ı Mahmut nedir, hocam. Ben oraya nasıl gittim. Ben bu isimleri, terimleri hayatim boyunca işitmedim. Birde bir şey keşif ettim hocam. Bana öğretildi sanki İsmi azamla alakalı. Bugüne kadarki ismi azam duaları var ya aslında hepsi ismi azam, hocam. Ancak başına bir şey eklenmeli. Her şeyi daha iyi anlıyorum çünkü. Ha bir de gözlerimi açtığım an, size yazmaya baslarken, sağ elimin dirseğinin iç kısmı çok ama çok seğiriyordu. Bana yardım edin hocam. Bana yol gösterin.

– Allaha hamd ve senalar olsun, sen Makam-ı Mahmud’a (hamd makamına) ulaştın İlhancan… Allah ile aracısız konuşuyorsun. Hamd makamında olan bir kula , Allah’a ulaşmış bir kula ancak seninle iftihar ediyorum diyebilirim, kutlu olsun diyerek dualarımla şükürlerimi rabbime sunabilirim, yazmaya devam et. Gözlemlerine duygularını da ekle. ismi azam olan o duaların başına ne eklenmeli, yazmadın. Keşfettiklerini yaz. Bu paylaşımını da yayınlayalım, inşaallah,

*Hocam, ismi azam; ‘’ Bismillâhirrâhmânirrâhim.’’

-Bunu sana geçmişte bir soruya karşılık bildirmiştim, İlhancan.

*İsmi azami işaret eden hadislerin pek çoğunu okudum.

-Peygamberimiz hepsine de evet, duanın içinde ismi azam var, demişti. Ayrıca başka yazılarımda da birkaç kere özellikle ‘’bu çağda ismi azam arayan besmeleyi okusun’’ diye yazdım. Efendimiz sa. buyurdu ki; ‘’ Kuran Fatiha’dır, fatiha ise besmelenin açılımıdır’’.

*Bismillahirrahmanirrahim diye başlanan her dua ismi azamdır. Zaten bunu keşfettikten sonra açıldı herşey.

– Şimdi her gece yedi kere okuduğun duanın Arapçasını da yaz. Başına besmeleyi ekleyerek yaz ki okurlara şefaatin olsun. < her zamanki gibi 7 kere “Bana Allah yeter. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ona tevekkül ettim. O büyük arşında rabbidir “ zikrini okudum> Bu Türkçe ifadelerin Arapçasını da yaz.

*<<<<Bismillahirrahmanirrahim.

فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِيَ اللّٰهُۘ لَٓا اِلٰهَ اِلَّا هُوَۜ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظ۪يمِ

Hasbi ya(A)llâhu lâ ilâhe illâ hu(ve)(s) ‘aleyhi tevekkeltü vehuve rabbu-l’arşi-l’azîm.

“Bana Allah yeter, Ondan başka hiçbir ilah yoktur, ben O na tevekkül ettim, O büyük arşında rabbidir.” Dualarımın devamı da şu şekildeydi: Bismillahirrahmanirrahim , Bismillahirrahmanirrahim, Bismillahirrahmanirrahim , Bismillahirrahmanirrahim ,Bismillahirrahmanirrahim, Bismillahirrahmanirrahim ,Bismillahirrahmanirrahim. Sana sığındım rabbim, Bismillahirrahmanirrahim diyerek senden, senden istiyorum, Allah’ım, Bismillahirrahmanirrahim diyerek sadece sana güveniyorum, alemlerin rabbi. Benden senden istiyorum.>>>> Hocam duamın tamamı bu. Ben bu zikir sayesinde en olmaz şeylerin bile olduğunu gördüm, yaşadım.

-Teşekkür ederim.< Fe-in tevellev fekul / hasbiya(A)llâhu lâ ilâhe illâ hu(ve)(s) ‘aleyhi tevekkeltu vehuve rabbu-l’arşi-l’azîm(i) tevbe suresi 129 ayet

*Evet hocam. Bir de sağ elimin dirsek içimin o anda seğirmesi size yazarken…

-Yaptığın işe onay verildi, demektir. Uygundur ,iyi yapıyorsun ,kabul, demektir.

*Hocam bunlar hayatımda duymadığım kelimeler…Ben senim, sende bensin. Makamı Mahmud. Hocam o perde çok güzeldi, yemyeşil…her yerde göz kamaştıran ışıklar vardı. O perdenin kenardan gördüğüm o güneş gibi güzel, yakıcı ışık.

-Şükür namazları kılmalısın. Seni kapalı grubumuza davet ediyorum. İlgilen ve gruptaki yazıları geriye doğru oku, inşaallah. Selam es selame.

*Tamam hocam, davet geldiği gibi facebook’tan hemen kabul edeceğim.

– Davet şu an itibari ile gönderildi. Hayırlı uğurlu olsun. Allah’a emanetimsin.

*Sağ olun var olun hocam. Her yaşadığımı yazacağım size ve en küçük ayrıntıyı bile takip edeceğim.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X